Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit tegyek, hogy ne szomorkodjon?

Mit tegyek, hogy ne szomorkodjon?

Figyelt kérdés
A kislányom nagyon várta az ovit, amíg a beszoktatás tartott nagyon vidám és lelkes volt. De, ahogy eljött az, hogy egyedül van az oviban napról napra rosszabb a helyzet. Nem sír, nem toporzékol, simán bemegy a csoportszobába, de egész nap szomorkodik, és most már itthon is folyton bánatosan néz rám. Azt mondja, hogy szomorú, mert hiányzom neki és nem akar többé oviba járni. A szívem szakad meg érte. :((( Mit csináljak? Az a “baj”, hogy okos kislány, mindenre van valami frappáns válasza, nem nagyon terelhető el nála egy egy rossz gondolat.
2022. szept. 16. 23:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
52%
Túl vagytok rajta? Alig 2-3 hete tart a szeptember. Nem voltál valami kitartó...
2022. szept. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy megvannak ezek a könyvek és sokszor átlapoztuk. Ne kötekedj!
2022. szept. 20. 12:57
 13/15 anonim ***** válasza:

Az átlapozás ilyen esetben nem elég. Én mikor oviba adtam a lányom, tudatosan, hónapokkal előtte mindennap olvastunk ilyen könyveket, báboztunk, legoval eljátszottuk. A láthatatlan fonalat kismilliószor olvastuk el (én már untam nagyon), de elfogadtam, hogy így épül be nekik. Átlapozni édes kevés.

De bocsánat, hogy segíteni szerettem volna.

2022. szept. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
:) vicces vagy. Mi is olvastuk a könyveket, csak akkor ezek szerint rosszul fogalmaztam. Többször átolvastuk, most is az ovival foglalkozó könyveket és egész nyáron beszéltünk erről! Ő választotta ki az ágyneműt, ovis zsákot stb.
2022. szept. 20. 15:01
 15/15 anonim ***** válasza:

Az, hogy még egy hónapja sincs, hogy gyökeresen megváltozott az eddigi élete és emiatt szomorú, az szerintem teljesen természetes. Eddig majdnem 0-24-ben együtt voltatok. Most a nap 1/3-át tőled külön tölti, olyan helyen ahol az eddigiekhez képest morzsányi figyelem helyeződik rá. Dedikált gyerekidővel (ami meg van nevezve, hogy ez most teszem azt "Julcsi idő" és csak azt csinál, amit szeretne és abban te is benne vagy) és sírásmeghallgatással segítheted.

Ezen kívül a fent említett könyvek, játékok szintén ezeknek a nehezebb időknek a feldolgozását hivatottak előmozdítani. Ha már nagycsoportos és még mindig minden reggel ez megy, akkor már bevonnék suakembert, mert akkor láthatóan te sem tudod megoldani már jó ideje illetve őt is szorongatják a rossz érzések.

2022. szept. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!