Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kötelezhetnek az úszásra?

Kötelezhetnek az úszásra?

Figyelt kérdés

Kisfiam ovis csoportja úszni jár. Az úszásoktatás feltétele volt, hogy minden gyerek menjen, ha valaki nincs benne, akkor nem indul, hogy ne kelljen senkit másik csoportba betenni.

1,5 hónapja tart, de kisfiam utálja. Mostanra ott tartunk, hogy előző este sír, aludni sem akar. Reggel szintén sírva megyünk óvodába. Ez a második alkalom óta tart és egyre csak rosszabb. Beszéltem az óvónénivel, aki azt mondta, hogy javulni fog a dolog, ne hagyjam, hogy feladja és hogy ott egyébként jól elvan. Erre este láttam képeket a tegnapi meg a múlt heti úszásról, és minden képen, amin a kisfiam szerepel vagy szomorúan ül vagy sír. Mi a férjemmel egyelőre nem erőltetnénk, merr látjuk hogy lelkileg mennyire megviseli. Mondtam is az óvónéninek, hogy mi akkor kivesszük az úszásról, de azt mondta olyat nem lehet, mert az elején megegyeztek a szülők, hogy mindenki jár. És ha egy nem megy, akkor később a másik meg a harmadik gyerek se. Mondtam, hogy én havi 7200 Ft-ot nem fizetek azért, hogy a gyerekem lelki roncs legyen. Nagy kegyesen megengedte, hogy akkor ne járjon, de itthon kell tartanom minden hétfőn, mert a másik csoportba nem vihetem. Én is dolgozom, nem tudok minden héten szabit kivenni. Ilyenkor mit lehet tenni? Mit csinálnátok?


2023. jan. 24. 12:37
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
32%
Ja, hát ezzel kellett volna kezdeni, hogy autista.
2023. jan. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Igazából nincs jelentősége, mert enyhe az érintettsége, nincs vele a probléma a mindennapokban. És a kérdés nem is az, hogy miért nem akar úszni, hanem hogy ha nem úszik, akkor kötelező-e itthon maradnia?
2023. jan. 24. 14:22
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező otthon tartanod.
2023. jan. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs. Nem kötelezőek ezek a foglalkozások. Nálunk például van néptáncos foglalkozás, de nem kötelező. Amelyik gyerek nem jár rá, az addig a másik csoportban van. Egy úszás nem egész napos program, és igenis biztosítani kell a gyereknek a felvigyázást az óvodában. Én tennék még egy kört az óvónőnél, ha továbbra is hajthatatlan, akkor az intézmény vezetőhöz mennék.
2023. jan. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
43%
Amikor a tizedik hozzászólásnál nyögi be a kérdező, hogy a gyereke autista, mindig olyan érzésem van, hogy kamu az egész. És ez volt az a csavar a történetben, ami most újabb válaszokat fog generálni.
2023. jan. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 NTBS ***** válasza:
100%
Nem kötelező. A felügyeletet pedig még kell oldani az intézménynek.
2023. jan. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
7%
15 szerintem a sztori nem kamu, csak az a része, hogy autista. Valahogyan meg kellett magyarázni, miért nem szeret úszni. Amúgy az én fiam valóban az, és ki sem lehet robbantani a medencéből.
2023. jan. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
76%

#15


Teljesen mindegy ez az infó, mert nem az volt a kérdés, hogy vegye rá a gyerekét az úszásra, hanem hogy az óvoda kötelezheti-e a részvételre.

2023. jan. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
76%

11. Miért, ha nem autista, csak nem szereti, akkor megtehetik vele, ha autista, akkor nem? Vagy miért kellett volna ezzel kezdenie?


Nem kötelezhetik. És a felügyeletet is meg kell oldaniuk. Én is óvodavezetőhöz fordulnék, írásban, hogy nyoma is legyen.

2023. jan. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
13%

19!


Ha nem szereti a gyerek a matekot/futást/olvasást majd, arra kötelezik. Ha diszkalkulias, mozgássérült, vagy diszgráfia, akkor felmentést kap.

Ha nem szereti az úszást, akkor csak hisztis. Ha autista, akkor mint SNI-s gyerek felmentés alóla. Ennyi.

2023. jan. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!