Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van valami megoldásotok,...

Van valami megoldásotok, hogyan lehet csendes pihenőre bírni egy 3 évest az oviban?

Figyelt kérdés

Bocsánat, hosszú lesz…

A kisfiam 3 éves és mindig borzalmasan rosszul aludt. Ha egyszer elalszik, nincs baj, de az altatás kriminális. Jó ideje (kb 2 éve) az ágyában altatjuk simizéssel, de nagyon nehezen alszik el még mindig, átlag 1 óra az altatás. Próbáltunk teljesen sötétet, éjszakai fényt, nyugtató zenét és teljes csendet, aludt a saját szobájában és mellettünk is, de sehogy se könnyebb. A legnagyobb baj, hogy közben hangoskodik, lemászkál az ágyról, folyamatosan történeteket mesél és kérdezget. Ez itthon is probléma, de az oviban még inkább, mert nem hagyja aludni a többieket és sokszor el se alszik. Itthon amúgy minden délután alszik kb 2 órát, csak az altatással kell megküzdenünk.

Az a baj, hogy úgy látom nyáron könnyebb, mert jobban lefárad, ha sokat vannak kint, de most gondolom nem olyan sok a kint töltött idő.

A másik probléma, hogy sokat beteg és mivel én veszélyeztetett terhességgel vagyok itthon és kb fel se kelhetek az ágyból, csak mosdóba, amikor beteg volt, anyukám, vagy a nagynéném vigyázott rá és ők nem igazán tudják elaltatni, így 2 hét otthon, 1 hét az oviban… nem nagyon szokja az ovis alvási rendet.

Ma eléggé kétségbe is estem, mert az óvónő azt mondta ha ez így megy tovább, ki lesz küldve az öltözőbe egyedül. Így se szeret járni, nem tudom mi lesz, ha magában kell lennie kint órákig, már sírok ahogy írom a kérdést.

Egyébként szófogadó, kedves gyerek, csak az alvás nagyon nehéz.

Van esetleg valaki hasonló problémával? Hogy sikerült megoldani? Nevelési tanácsadóban foglalkoznak ilyesmivel? A védőnőnek már mondtam párszor, de csak annyi volt a válasz, hogy ő ilyen, azért mi mindig altassuk el.

Mindenképp szeretnénk megoldani a dolgot, nekünk is egyszerűbb lenne és nem szeretném, ha szomorkodna az oviban.



2023. febr. 27. 17:03
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Nem mintha magyarázattal tartoznék 19-es, de nagyon jól tudsz látatlanban ítélkezni. Placenta praeviával vagyok itthon, az elején még egy tüsszentés után is elöntött a vér. Elmentem az ovis karácsonyra, gondoltam annyi kibírok, cserébe a karácsonyt a kórházban tölthettem, ahol közölték ha meg akarom tartani ezt a babát, szigorúan fekve maradok, mert ha legközelebb nem tudják elállítani a vérzést, meg kell szakítani a terhességet, úgyhogy ja, fekszem, közben meg home officeban csinálom a munkám tableten. A család besegít ahol tud, de mindenki dolgozik, nem várhatom, hogy minden nap elhozza valaki. Értelme se lenne, mert ahogy mondtam is, nem tudják úgy elaltatni, az egyetlen módszerük, ha mellette fekszenek, akkor csendben elalszik, csak ezt az oviban nem lehet kivitelezni és kezdődik újra a cirkusz. Azelőtt velünk is így aludt, aztán tudtam, hogy bölcsibe fog menni és elkezdtük az ágyába szoktatni, nagyon nehezen ment és csak akkor maradt csöndben, ha énekeltem, ami ugye megint nem volt jó bölcsi szempontjából… akkor elkezdtük a simizős módszert, az járhatónak tűnt, a bölcsiben 90%-ban aludt, ott nem volt ennyi panasz rá. Amikor elkezdte az ovit, végre több lett az átaludt éjszaka (ez nálunk 7 óra egyben), de megint egyre nehezebb lett délután elaltatni. Próbálkozunk azzal, hogy fokozatosan kevesebbet simizzük, inkább csak ott vagyunk mellette és fogjuk a kezét, így már volt, hogy magától elaludt, de tyúklépésben haladunk és minden betegséggel/otthonmaradással visszaesünk.

Este még beszélgettem pàr ovis anyukával, szerencsére összetartó csapat, többen mondták, hogy ők is “be lettek fenyítve”, hogy ha nem alszik a gyerekük, egyedül lesz kint… hát legalább akkor lesz társasága az enyémnek, erre én már nem tudok mit mondani. Még olyan anyuka is mondta, akinek tapasztalatból tudom, hogy olyan gyereke van, akit leraksz valahová, ott marad és csendben lesz.

2023. febr. 28. 07:10
 22/22 anonim ***** válasza:
80%
De bizony megoldható hogy mellette feküdjenek,ha úgy alszik el. Személyes tapasztalat.
2023. febr. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!