Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kérheti az ovónő, hogy hozzam...

Kérheti az ovónő, hogy hozzam haza a gyerekemet ebéd után, mert nem alszik? (Plusz infó, hogy novemberben születik a tesója)

Figyelt kérdés

A gyermekem 5 éves lesz januárban. Amúgy szuper oviba jár, középsős. Sajnos nem tud ott elaludni, de erröl sem én, sem ő nem tehet. Úgy tudom, különösebben nem zavarja a társait, fekszik, csendben elvan, pihen. Itthon ha ketten vagyunk elalszik, de az oviban valamiért neki nem sikerül.

Ovónő hiány van az oviban, és csüt-péntek sok esetben összevonva altatják őket.

Ezért azt kèrtèk, hogy aki teheti az vigye haza ebéd után a gyereket, pláne ha nem alszik.

Na mármost az én gyerekem pont olyan, hogy ha ezt egyszer elkezdjük, utána ki fogja verni a hisztit a hazahozásért. Való igaz, hogy novemberre várjuk a tesót, de én jövő szeptemberben már újra dolgozni fogok-nem szeretném ha előről kellene kezdeni vele az egész, “de akkor is bent kell lenned alvád időben, mert anya dolgozik” dolgot.

Másik, mindjàrt 5 éves. Épp, hogy megszületik a tesó, ô màr mindjàrt betölti az 5-öt. Még ezen kivül 1 év, és suliba megy. Szerintem igenis meg kell szoknia, hogy neki az ovi/iskola a “munkahelye” és az bizony reggeltől délutánig tart.

(Mellesleg kb 8.45-re viszem, és 15.30-kor hozom.)

Amellett igen, ha már van ovi, nyilván nekem nagy könnyebbség lesz, hogy 1 picivel leszek itthon. Nem egy viszonylag nagyobb és egy ici pici gyerekkel.

Így is folyton beteg lesz. Szerintem a tavalyi évnek jó, ha 1/3-át töltötte oviban, a többit itthon betegen. Tehát annyit ovó néninek is ki kell szerintem bírni. Nem is értem ezt a hozzáállást, teljesen felbosszantott.. amúgy meg 3,5 éves koràig így is dadáztunk, mert a bölcsibe se 1,5 se 2,5 éves korában nem került be, pedig 6 hós korától dolgoztam.

Tudom hogy nehéz, meg fárasztó, és kevesen vannak, de ne már..


2023. szept. 20. 19:04
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
69%
Nem.
2023. szept. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
76%
Mond el ezt az óvónőnek, és azt is hogy nem viszed haza e miatt.
2023. szept. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
83%
Én nem magyarázkodnék. Semmi köze a magánéletetekhez.
2023. szept. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 harebell ***** válasza:
91%
Kérni kérheti - kb mindenkit megkérnek, akinek van kistesó vagy aki otthonról dolgozik vagy akinek nem tud bent aludni a gyereke, hogy inkább vigye haza. Ez az ő szempontjukból érthető is, de a döntés a tiéd, nyugodtan hagyd bent, ha neked, nektek úgy jobb.
2023. szept. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
29%

Szegény nagy, még meg se született az új gyerek ő máris le van passzolva pedig megtehetnéd hogy vele legyél, ha akarnád..


Utolsó, ez max anyucinak jó, mert addig se kell a gyerekkel foglalkozni.

2023. szept. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk nincs mese.. aki gyed/gyesen van vagy bármi miatt is nem dolgozik akkor szigorúan haza kell hozni ebéd után.Sőt..Nyáron nem is mehet oviba
2023. szept. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
22%

Hát figyu, te orrolsz az óvónőkre mikor neked is derogál vele lenni pedig te szülted?


Tudod mit? Vidd be 6-18ig hogy véletlen se zavarjon otthon, a kényelemben. Sőt, ha teheted költöztesd a mamához.

2023. szept. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:

Jesszus..utolsó 3 valasz😂😅

Minden időmben vele vagyok. És igen nabyon szeretem. És igen, én szültem. De akkor kérdem én hogy az óvoda minek van?

Írtam hogy nem évekig fogom a lábamat lógatni itthon. És igen, megtehetném hogy vele legyek, többet. Képzeld dadànk is azért fog jönni heti 2x hogy a naggyal elmehessek csak kettesben.

Nem hiszem hogy egy 5 évesnek nagyobb “poén” a kistesót hallgatni itthon, minthogy az oviban nyugiban pihenni.

Az ovónő meg miért kapja a fizetésért?

Mert èn csed-re, gyed-re, gyes-re azért mehetek, mert dolgoztam x évet érte. A gyerek pedig úgy tudom 4 éves korától óvodaköteles, ő pedig már nem is 4, hanem mindjárt 5 lesz..

nem abban látom a szeretetet, ha egymásranövünk ha kell ha nem.. de te/ti biztos jobban tudjátok nálunk ez hogy megy.

Akkor is felháborítónak tartom, pláne úgy hogy 3 évet úgy dolgoztam mellette, hogy teljesen magunknak oldottuk meg (segitseg nélkül a felügyeletét!) mellesleg ha valaki ezt kifogásolná, tökeletesen kiegyensúlyozott gyermek. Söt megmerném kockáztatni, hogy jóval több minőségi időt töltök vele, mint az aki ha kell ha nem összenő a gyerekével..

2023. szept. 20. 19:26
 9/53 anonim ***** válasza:
83%

Hazavinném, de nem az óvónő miatt.

Azt írod, nem sikerül neki bent elaludni, nem azt, hogy nem akar... Otthon alszik ebéd után, szóval igénye lenne rá. Nekem meg a gyerek igénye fontosabb.

2023. szept. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 A kérdező kommentje:
Akkor ebben is kijavitom magam. Pentekenkent mindig elhozzuk ebed utan. És soha nem alszik el amikor ovodából hozom, mert akkor neki az jön le belőle, hogy de jo nem kell lefeküdnie. Elenyésző alkalom hogy ha ebed után elhozom el is rudom altatni. Ha szünet van/beteg, vagy hétvége van, mindig lefektetem. De ott alapból mas a “menet”.
2023. szept. 20. 19:34
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!