Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kérheti az ovónő, hogy hozzam...

Kérheti az ovónő, hogy hozzam haza a gyerekemet ebéd után, mert nem alszik? (Plusz infó, hogy novemberben születik a tesója)

Figyelt kérdés

A gyermekem 5 éves lesz januárban. Amúgy szuper oviba jár, középsős. Sajnos nem tud ott elaludni, de erröl sem én, sem ő nem tehet. Úgy tudom, különösebben nem zavarja a társait, fekszik, csendben elvan, pihen. Itthon ha ketten vagyunk elalszik, de az oviban valamiért neki nem sikerül.

Ovónő hiány van az oviban, és csüt-péntek sok esetben összevonva altatják őket.

Ezért azt kèrtèk, hogy aki teheti az vigye haza ebéd után a gyereket, pláne ha nem alszik.

Na mármost az én gyerekem pont olyan, hogy ha ezt egyszer elkezdjük, utána ki fogja verni a hisztit a hazahozásért. Való igaz, hogy novemberre várjuk a tesót, de én jövő szeptemberben már újra dolgozni fogok-nem szeretném ha előről kellene kezdeni vele az egész, “de akkor is bent kell lenned alvád időben, mert anya dolgozik” dolgot.

Másik, mindjàrt 5 éves. Épp, hogy megszületik a tesó, ô màr mindjàrt betölti az 5-öt. Még ezen kivül 1 év, és suliba megy. Szerintem igenis meg kell szoknia, hogy neki az ovi/iskola a “munkahelye” és az bizony reggeltől délutánig tart.

(Mellesleg kb 8.45-re viszem, és 15.30-kor hozom.)

Amellett igen, ha már van ovi, nyilván nekem nagy könnyebbség lesz, hogy 1 picivel leszek itthon. Nem egy viszonylag nagyobb és egy ici pici gyerekkel.

Így is folyton beteg lesz. Szerintem a tavalyi évnek jó, ha 1/3-át töltötte oviban, a többit itthon betegen. Tehát annyit ovó néninek is ki kell szerintem bírni. Nem is értem ezt a hozzáállást, teljesen felbosszantott.. amúgy meg 3,5 éves koràig így is dadáztunk, mert a bölcsibe se 1,5 se 2,5 éves korában nem került be, pedig 6 hós korától dolgoztam.

Tudom hogy nehéz, meg fárasztó, és kevesen vannak, de ne már..


2023. szept. 20. 19:04
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:
100%
Aaa dehogynem utolsó,az oviban látod az ebéd utáni alvás után fontos oktatás és fejlesztés történik. :D Igaz,hogy csak gyermekfelügyelet,de jólvan. Nekem az egyik barátnőmnek pár hónapos a második, óvodás az első. Délbe viszi haza,felköti a picit magára és mennek le a partra(tenger mellett élnek),mennek kirándulni, játszótérre,a kis barátaihoz is,otthon is mindkettőre időt szán. De ő ennek is él,ez tölti fel. Mikor hazament a szülés után már mentek, magára kötötte a picit és mentek,pedig még csak segítsége sincs,0 rokon ott kint és éjszaka a nagy is felkel meg a pici is felváltva. Arról nem beszélve,hogy nemsokára műtik olyan komplikációk voltak a szülésnél. Nem mindenki egyforma, én hamarabb elfáradok pl.,nem mindenkinek ekkora a tűrése,de az nem azt jelenti,hogy az oviba jobb bent 4-ig,hanem hogy én nem tudok annyi figyelmet szánni. De én be is látom magamról,hogy én nem tudnék ennyire kreatív lenni, bár próbálkozom.
2023. szept. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:
100%

49es láttál már ovit? Délután nincs barkácsolás. Gyerekmegőrző van, alvás után összevont csoportokkal, sokszor nem is saját óvónénivel.


Nálunk is van olyan anyuka aki nem dolgozik, a gyerek bent van 8.30-15.-30 között, mert anyuka állítása szerint a gyereknek hatalmas igénye van rá. Akármikor megyek, a szerencsétlen gyerek ott sír valamelyik széken, hogy az anyukáját akarja...

Ebéd után a gyerekek versenyeznek, kiért jönnek ebéd után. Hallom rendszeresen.


Meg lehetne oldani hogy a nagyot ne aszaljuk bent az oviban, ha akarnánk. Csak hát nem akarásnak...

2023. szept. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim ***** válasza:
100%
Mert könnyebb azt mondani,hogy a gyerek igénye ez,mint belátni,hogy nekünk nem megy többfelé figyelni aktívan. Kis önismeret.
2023. szept. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!