Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kérheti az ovónő, hogy hozzam...

Kérheti az ovónő, hogy hozzam haza a gyerekemet ebéd után, mert nem alszik? (Plusz infó, hogy novemberben születik a tesója)

Figyelt kérdés

A gyermekem 5 éves lesz januárban. Amúgy szuper oviba jár, középsős. Sajnos nem tud ott elaludni, de erröl sem én, sem ő nem tehet. Úgy tudom, különösebben nem zavarja a társait, fekszik, csendben elvan, pihen. Itthon ha ketten vagyunk elalszik, de az oviban valamiért neki nem sikerül.

Ovónő hiány van az oviban, és csüt-péntek sok esetben összevonva altatják őket.

Ezért azt kèrtèk, hogy aki teheti az vigye haza ebéd után a gyereket, pláne ha nem alszik.

Na mármost az én gyerekem pont olyan, hogy ha ezt egyszer elkezdjük, utána ki fogja verni a hisztit a hazahozásért. Való igaz, hogy novemberre várjuk a tesót, de én jövő szeptemberben már újra dolgozni fogok-nem szeretném ha előről kellene kezdeni vele az egész, “de akkor is bent kell lenned alvád időben, mert anya dolgozik” dolgot.

Másik, mindjàrt 5 éves. Épp, hogy megszületik a tesó, ô màr mindjàrt betölti az 5-öt. Még ezen kivül 1 év, és suliba megy. Szerintem igenis meg kell szoknia, hogy neki az ovi/iskola a “munkahelye” és az bizony reggeltől délutánig tart.

(Mellesleg kb 8.45-re viszem, és 15.30-kor hozom.)

Amellett igen, ha már van ovi, nyilván nekem nagy könnyebbség lesz, hogy 1 picivel leszek itthon. Nem egy viszonylag nagyobb és egy ici pici gyerekkel.

Így is folyton beteg lesz. Szerintem a tavalyi évnek jó, ha 1/3-át töltötte oviban, a többit itthon betegen. Tehát annyit ovó néninek is ki kell szerintem bírni. Nem is értem ezt a hozzáállást, teljesen felbosszantott.. amúgy meg 3,5 éves koràig így is dadáztunk, mert a bölcsibe se 1,5 se 2,5 éves korában nem került be, pedig 6 hós korától dolgoztam.

Tudom hogy nehéz, meg fárasztó, és kevesen vannak, de ne már..


2023. szept. 20. 19:04
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
55%
#16 Jaj ugyan már. A dolgozó szülők gyerekei, akiket nem tudnak ebéd után elvinni, akkor egytől egyig elhanyagolt lelki nyomorultak lesznek? Mert ennyi erővel én megnyugtathatom magam azzal, hogy nem tudok délben menni érte, elvégre dolgozom, de megsúgom, a gyerek szempontjából full ugyanaz a szitu, amikor azt látja, hogy a Pistikéért jönnek ebéd után, érte meg nem. Engem cseszett már le az óvodás gyerekem, amikor délben mentem érte, hogy de hát ő még délután udvarozni akart, és miért jöttem ilyen hamar. Nagycsoportosokról van szó, ennyi idős korban már simán megvannak a kis barátaik, akikkel jól érzik magukat és eljátszanak.
2023. szept. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
76%

Azért valamit nagyon elba...arintottál a nevelésében, ha azért nem mered ebéd után hazahozni, mert jövő szeptembertől, amikortól dolgozni fogsz, már előre félsz, hogy hogyan kommunikáld neki, hogy nagycsoportos korában tényleg nem tudod hazahozni és ott kell maradnia délutánig.

Két gyerekünk van, a kisebbikkel is túl vagyunk ezen az életkoron, és azt mondom: időben meg kell tanítani a gyereknek, hogy nem a nyúl viszi a puskát és nem a befőtt teszi el a nagymamát. És akkor ezt is tudomásul fogja venni. És akkor nem lenne kérdés, hogy amíg otthon vagy (jövő szeptemberig), addig ebéd után hazahoznád a nagyobbik gyerekedet.

2023. szept. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
19%
Nem kérhet ilyet.
2023. szept. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
72%

Kérheti. Azt kér, amit akar. Te meg azt csinálsz, amit akarsz.

A kifogasod nevetséges. Ha pénteken nem gond ebéd után hazavinni a gyereket, akkor hétfőtől csütörtökig se lehet az.

Az én gyerekem 1 éves kora óta nem aludt napközben. 1,5 évesen bolcsis lett, ott sem aludt. Senkit nem zavart, mert ott feküdt csendben, nyugodtan az ágyában, amíg a többiek aludtak. Engem zavart a tudat, hogy ő ott fekszik, így amikor csak tudtam, elhoztam ebéd után. Ovibol is ugyanígy. Mindig megertette, ha elmondtam, anya ma nem tud ebéd után jönni, mert tovabb dolgozik, holnap igen, mert korábban végez.

Gondolj bele, neked ugyanolyan érzés, ha a férjed azért megy este 8kor haza, mert addig dolgozott, vagy azért, mert ugyan 4kor már végzett, de inkább kimaradt a haverokkal

2023. szept. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
58%

Jézusom na jó...😅😂 sokan akkora lelki kérdést csinálnak ebből a kérdésből. Szerintem a szülő gyermek kapcsolat 0,001%at teszi ki hogy kit visznek haza ebéd után. De lassan ezek a gyerekek már mindentől lelkiserultek lesznek. Én világ életemben napközis voltam mert a szüleim sokat dolgoztak és soha nem éreztem rosszul magam emiatt. :D sőt mindig örültem hogy többet lehettem a barátaimmal. Igaz nekem nem volt tesó akivel otthon lehetett játszani.


Régen olyan is létezett hogy hetes bölcsi...egész hétre be voltak bacva a kicsik, hétvégén vitték őket haza... persze ez a másik véglet es nem jó megoldás egyáltalán. De nekem van ismerősom akit vittek hetes bolcsibe a szülei (idősebb már) és imádja őket a mai napig, gondoskodik róluk és jó volt a kapcsolatuk világ életben.


Kérdező te tudod hogy mi a jó nektek. :) elvileg nem kötelező hazavinni a gyereket egyáltalán. Nézd meg hosszútávon mi a jó nektek, mi a jó a családnak.

2023. szept. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
38%

kerhetni kerheti...de nem kovetelheti.

Hivatalosan be van iratva, van helye ennyi.

Ha pedagogus hiany van akkor a gyerekek letszamat kell csökkenteni eleve de nem ugy hogy menjen haza aki tud...hanem eleve nem felvenni. Itt a rendszerrel van a baj...de a te esetedben ezert ne te szivjal.


Teljesen rendjen van ahogy gondolod szerintem, legyen az oviban, jot tesz nekik, szocializalodnak, tanulnak, ezt te plane nagy pocakkal nehezen tudod. Gondolom nem futkosol vele a jatszoteren mostmar minden delutan.


Viszont, hozza kell tennem...nem itt kellene elpanaszkodnod hanem ott helyben helyre kellett volna rakni az ovi nenit hogy mar miert is..

2023. szept. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
65%

26: nem lesz lelkisérült, bár alaposan elgondolkodnék, hogy ahol ilyenre kérnek, ott szívesen látják e gyerekemet délután, és biztos jó helye van e ott délután. Valószínűleg nem véletlenül kérik.


Az egy hetes bölcsiről még annyit, hogy apám "este tízesbe" járt, addig tartott a mami műszakja, és fateromból a bölcsőde szó puszta hallatától meltdown váltódik ki, pedig hatvan éves majdnem...

2023. szept. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
85%

Azt írod hogy csütörtökön és pénteken kérték hogy vidd haza a gyereket. Aztán írod hogy ne szokja meg hogy elhozod, aztán írod hogy pénteken úgyis elhozod...

Akkor most mi van és na jól értem a csütörtökön rugozol???

2023. szept. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
85%

21# Szépen leírta,amit én is gondolok. Annak idején nekem is akkor született kistesóm,így nyáron is otthon lehettem és ebéd után is hazavittek. Nagyon nagyon jó élményeim vannak az egészről,egyébként persze túléltem volna ha bent kell este 8-ig is lenni,de így azért sokkal jobb emlékeim vannak. Pedig nálunk tesóm extrém koraszülött lett 29 hétre,nehéz időszak volt nagyon,de anya odatette magát rendesen,ugyanúgy csinált programokat nekem is,kreatívkodott,a barátaimmal is csinált a szüleikkel programot nyáron,hogy ovin kívül is játszunk. Mindig alig vártam,hogy a családdal töltsem a napot. Egyébként a mai napig nagyon családcentrikus vagyok,de így is neveltek,rengeteget foglalkoztak velünk,mindkettőnkkel,szerintem ennek tudható be. Én is így tervezem,ha megtehetem minél több időt és nem azért,mert úgy se lenne lelki nyomorék,hanem mert szeretnék minél több időt foglalkozni vele/velük,mert nekem is élmény,meg utána úgy is mehet ő is éjjel nappal élete végéig. Ha majd már utána úgy is mennem kell,így is úgy is muszáj leszek,de amíg megtehetem addig hadd legyek velük.

Egyébként gondolom nem tehetik meg,de az óvoda nem csak délelőtt kötelező egyébként az óvodaköteles gyerekeknek? Én így tudtam,utána kb megőrző. Kérdező,én nem vinném,jövőre meg ha már muszáj,akkor újra bent alszik.

2023. szept. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
68%
26# Régen mamámat a bilire kötözték egy évesen és társai. Hozzuk be ezeket,mert nem lett lelki sérült ergo normális dolog is egyben akkor biztos.:D
2023. szept. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!