Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kérheti az ovónő, hogy hozzam...

Kérheti az ovónő, hogy hozzam haza a gyerekemet ebéd után, mert nem alszik? (Plusz infó, hogy novemberben születik a tesója)

Figyelt kérdés

A gyermekem 5 éves lesz januárban. Amúgy szuper oviba jár, középsős. Sajnos nem tud ott elaludni, de erröl sem én, sem ő nem tehet. Úgy tudom, különösebben nem zavarja a társait, fekszik, csendben elvan, pihen. Itthon ha ketten vagyunk elalszik, de az oviban valamiért neki nem sikerül.

Ovónő hiány van az oviban, és csüt-péntek sok esetben összevonva altatják őket.

Ezért azt kèrtèk, hogy aki teheti az vigye haza ebéd után a gyereket, pláne ha nem alszik.

Na mármost az én gyerekem pont olyan, hogy ha ezt egyszer elkezdjük, utána ki fogja verni a hisztit a hazahozásért. Való igaz, hogy novemberre várjuk a tesót, de én jövő szeptemberben már újra dolgozni fogok-nem szeretném ha előről kellene kezdeni vele az egész, “de akkor is bent kell lenned alvád időben, mert anya dolgozik” dolgot.

Másik, mindjàrt 5 éves. Épp, hogy megszületik a tesó, ô màr mindjàrt betölti az 5-öt. Még ezen kivül 1 év, és suliba megy. Szerintem igenis meg kell szoknia, hogy neki az ovi/iskola a “munkahelye” és az bizony reggeltől délutánig tart.

(Mellesleg kb 8.45-re viszem, és 15.30-kor hozom.)

Amellett igen, ha már van ovi, nyilván nekem nagy könnyebbség lesz, hogy 1 picivel leszek itthon. Nem egy viszonylag nagyobb és egy ici pici gyerekkel.

Így is folyton beteg lesz. Szerintem a tavalyi évnek jó, ha 1/3-át töltötte oviban, a többit itthon betegen. Tehát annyit ovó néninek is ki kell szerintem bírni. Nem is értem ezt a hozzáállást, teljesen felbosszantott.. amúgy meg 3,5 éves koràig így is dadáztunk, mert a bölcsibe se 1,5 se 2,5 éves korában nem került be, pedig 6 hós korától dolgoztam.

Tudom hogy nehéz, meg fárasztó, és kevesen vannak, de ne már..


2023. szept. 20. 19:04
1 2 3 4 5 6
 11/53 A kérdező kommentje:
10-es, bocs, de te beteg vagy..
2023. szept. 20. 19:36
 12/53 anonim ***** válasza:
72%
Kérheti, de nem vagy köteles. Az hogy az oviban nem alszik, nem a te problémád, gondolom te se az óvónéninek panaszkodsz, ha otthon nem alszik. Ez a munkája, oldja meg. Továbbá a gyereked óvodaköteles, tehát akár nyitástól zárásig is joga van ott lenni, akkor is, ha épp tesója születik, vagy ha te éppen kivettél egy jét szabit. Ugyanez igaz mindenkire, aki hagyja magát bepalizni: nincs olyan hogy nem mehet, meg hogy ebéd után haza KELL vinni. Nyilván az óvónéninek kényelmesebb, ha délután a 20 gyerekből csak 8 marad, de nincs semmi erre vonatkozó jogszabály, hogy bárkit is kötelező jelleggel haza kéne vinni előbb.
2023. szept. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
23%

Akkor is felháborítónak tartom, pláne úgy hogy 3 évet úgy dolgoztam mellette, hogy teljesen magunknak oldottuk meg (segitseg nélkül a felügyeletét!


Már bocsi de az óvónők fogtak le szex közben hogy teherbe essél vagy ti akartatok gyereket?

Amúgy meg eddig azt írtad dadátok volt most meg hírtelen egyedül segítség nélkül napi 72 órát voltál vele természetesen napi másik 72 óra kőkemény munka mellett. Csak a szemét lusta óvónők nem tudnak mit kezdeni életed legfontosabb szereplőjével ezért kidobják, kényszerítik hogy vidd haza miközben szegény gyermek zokogva könyörög had feküdhessen bent órákat mozdulatlanul, mert ő nem szeretne az anyukájával lenni kettesben, életében utoljára.

2023. szept. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 A kérdező kommentje:

Minden értelmes választ köszönök! Különösen az utolsóét!

Az ellenvéleményt is elfogadom, meg azt aki nem így csinálná, csak a stílussal és más minősítgetésével nem tudok azonosulni.

2023. szept. 20. 19:38
 15/53 anonim ***** válasza:
15%

13as anyucinak is az lenen am unkája hogy a gyerekével legyen ha már megcsinálta. Bár értem én könnyebb az óvódában aszalni. Én haza se hoznám pénteken, minek, hétfőn úgyis mennie kell, ellesz bent hétvégén egyedül. A lényeg hogy te otthon simizheted a pocikádat.


Az én anyám is ilyen volt, otthon ette a fene, de lusta volt velem lenni. nem is értette miért rázom le már kiskamaszként mikor rám akart telepedni.

2023. szept. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
95%

Ha tényleg csendben van akkor amúgy az óvónőnek mindegy hogy ott nyomorog az összevont szoba egyik sarkában vagy sem, de ez a gyerekednek nem jó.


Egy 5 éves gyereknek 2 órán keresztül csendben, kvázi mozdulatlanul feküdni úgy, hogyha nem csinálja akkor rászólnak kész kínzás, és te ezt szeretnéd támogatni, hogy neked könnyebb legyen otthon. (Egyébként alvásidőben az óvónőknek/dajkáknak sajnos szokása a gyerekek füle hallatára beszélgetni, úgyhogy ha nem alszik azt fogja hallagatni, hogy "szegény gyerek, otthon van az anyja a kicsivel és mégse viszi haza a nagyot, pedig igazán megtehetné" "bezzeg a gizikét hazaviszi az anyja, neki mennyivel jobb")


Jövőre már 6 éves lesz, tökéletesen fel fogja fogni azt, hogy anyának dolgoznia kell újra, kistesó is megy bölcsibe, úgyhogy újra bent kell maradni délután az oviban.

2023. szept. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 A kérdező kommentje:

14😂 hat te is beteg vagy. Vagy te vagy a 10-es?

A dada abban az idöben volt jelen, amikor egyikünk sem tudott itt lenni, és kellett gyerekfelügyelet-bocs, de az óránkénti 2000-3000ft-os segítség, nem segítség, hanem fizetett gyerekfelügyelet.

És nem malmoztam, plázáztam, szórakoztam azon időkben, hanem dolgoztam.


A sok egyéb butaságra nem is reagálnék.

Csak annyit, hogy én pl. sohasem aludtam ovodában, és volt 2 kisebb testvérem. Semmi ilyesmi nem fordult meg a fejemben, amiket te idehánytál.. elfogadtam hogy ezvan, sőt már jórészt el is felejtettem.

2023. szept. 20. 19:43
 18/53 A kérdező kommentje:

Előző évben sem aludt, mégse lett lelki nyomorék pedig még kisebb volt.. Uristen. Sőt. Na jó, nekem amit akartam átjött, innentől azt böfögtök ide, amit akartok.

(Amúgy meg, mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja. Nem véleményeket kértem, hanem tényeket. A vélemény nem érdekelt.)

2023. szept. 20. 19:46
 19/53 anonim ***** válasza:
65%
Hazavinném,mert sajnálnám elszalasztani a vele tölthető időt,és nagyon sajnálnám,hogy bent kell szenvednie.Én tömbösített munkaidőben dolgozom,amelyik nap megyek, akkor 13 órát, viszont van hétköznap is szabadnapos.Eszembe sem jut azokon a napokon bent altatni Nálunk is van kisebb,bölcsis tesó,2 éves korig meg itthon voltam a kicsivel,meg a naggyal.Nem azért szültem őket,hogy mihamarabb lepasszoljam,és minél többet dolgozzak. Előre gondolkodtunk,és nem kellett vissza rohannom dolgozni.De ha már kell is melózni mellettük,amikor tehetném velük lennék,nem azt nézném(pláne előre,mikor azt sem tudom milyen lesz 2 gyerekkel)hogy nekem mi a kényelmesebb.Te azt szajkózod,hogy az óvónőnek mit kellene kibírnia,meg mi a dolga Ennyi erővel mondhatnánk,hogy neked meg az lenne a dolgod,hogy a gyerekeiddel foglalkozz,nem az,hogy azonnal rohanj dolgozni.Persze,ha megoldható és mindenkinek jó, akkor lehet dolgozni is,de itt láthatóan a gyerekeknek ez nem jó,a kicsiről pedig semmit nem is tudsz még.Lehet,hogy nem is fogsz tudni dolgozni mellőle.
2023. szept. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
82%

Kérhet és kérni is fog, mivel a legtöbb helyen létszám hiány van, és alig tudják lefektetni a gyerekeket. És igen, könnyebb 8 alvóra vigyázni mint 25-re, akik közül öt nem alszik. Nálunk a 25 fős csoportból talán három hazajárós van, a többiek benn alszanak.


De ahogy a többiek írták, jogilag nem tehet semmit, ha te benn hagyod. Viszont nagyon érdemes szem előtt tartani, hogy bár az óvoda oktatási intézmény, délelőtt tart irányított foglalkozásokat, délután már "csak" gyermekmegőrző. Semmit nem nyer az a gyerek, amelyiket csak úgy bennhagyják, pláne ha nem is alszik.


Én annak a híve vagyok hogy a szocializáció elsődleges színtere a család, és minél tovább meg kell tartani ennek a túlsúlyát. Sajnos sokak vissza kényszerülnek dolgozni és nincs más segítségük, de ha van lehetőség rá, ne hagyjuk azokat a szerencsétlen piciket se az oviban, se a napköziben. Annyi évtizedet eltöltenek a családjuktól távol a munkahelyen, szerintem legalább ez pár év maradjon meg nekik, ha lehetséges.


Nekem anyám háztartásbeli volt (most is az megint), és nagyon jó emlékeim fűződnek ahhoz hogy nem kellett a tábori ágyakon alvást mimelnem vagy a napköziben leckét írnom, hanem otthon voltam.


(Tudom, a gyerektől sokszor jó megszabadulni, én bármikor bevallom ezt másoknak is, hogy én is élek a lehetőséggel ha tehetem, de hiszek abban hogy akkor van hosszabb távon jó esélyünk hatni rájuk, ha minél később kerülnek full time intézményi hatás alá.)

2023. szept. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!