Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Valaki segítsen!! Adjon...

Valaki segítsen!! Adjon tanácsot, én lihegem túl a dolgot vagy jogosan vagyok kissé felháborodva?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3,5 éves múlt,a héten kezdte az ovit. Napi 1 órát van bent. A kisfiam nem beszél, nem szobatiszta stb. diagnózisunk sajnos még folyamatban, de valószínű autista.

Ma amikor érte mentem láttam,hogy egyedül van a csoport szobában egy asszisztenssel és sírva szaladt ki hozzám,a többi gyerek az udvaron. Ismerve a gyermekem valószínű azért sírt mert ő nem mehetett a többi gyerekkel. Kérdeztem, hogy ő miért van egyedül és mosolyogva azt a választ kaptam, hogy a gyerek elkezdjen kötődni valamelyik dajka vagy óvónénihez. Pedig nem nehezen kezelhető a gyerek. De szeretnék tisztán látni, ne legyek elfogult és úgy beszélni holnap az óvónővel erről. Szerintetek én lihegem túl?



2023. okt. 12. 14:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%

Én is ki lennék borulva, ha az én gyerekemmel történne, de ha tényleg az van, amit mondtak és jó szándékból történt, akkor “megbocsátható”, főleg, ha nem ismétlődik.


Megpróbálnám megérteni, hogy mi volt a gondolatmenet és megbeszélni, hogy hogyan lehetne másképp.


Nem tudom, hogy miért gondolták, hogy szükséges, hogy kötődjön a gyerek, de ha ez tényleg fontos, akkor pl. megbeszélhetitek, hátha felbérelheted az óvó nénit, hogy néha átjöjjön bébiszitterkedni hétvégén vagy este és akkor el lehet kerülni ezt a helyzetet. Vagy biztos van jobb megoldás, az én gyerekem még pici.

2023. okt. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Mármint azt akartam írni, hogy az enyém még nem jár oviba, ezért lehet nem jó ötletet adok, de biztos vannak nálam tapasztaltabb szülők itt, akik, ha tényleg létezik ez a kötődéskialakítás, akkor már belefutottak korábban, hogy az ő gyereküknél is lassan alakult és tudnak tippeket adni.
2023. okt. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon értem ezt a sztorit. Igazából nagyon sok gyerekre van nagyon kevés óvónő. Miért akarnának egy gyereket bent tartani, akire külön kell felügyelni? Az udvaron elvan magában és inkább ha tehetik viszik ki őket. Nem lehet, hogy a fiad nem akart kimenni? A válasz, amit adtak annak semmi értelme, nem attól alakul ki a kötődés, hogy nem hagyják játszani a többiekkel.
2023. okt. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%

"Ismerve a gyermekem valószínű azért sírt mert ő nem mehetett a többi gyerekkel."


Vagy nem azért. Megkerdezted valakitől, hogy mi volt a sírás oka? Lehet kint történt valami es a gyerek akart bemenni, egyedül lenni az "asszisztenssel ". Az amúgy ki?

2023. okt. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! :)

Én azt nem értem, hogy hogyan alakul ki a kötődés az óvónéni és a gyermekem között, ha óvónéni inkább egyedül hagyja a csoport szobában, a fiam pedig látja,hogy minden gyerek megy játszani az udvarra óvónénivel, csak ő nem. Érdekes gondolatmenet,de holnap mindenképp megkérdezem!

2023. okt. 12. 14:58
 6/19 anonim ***** válasza:
77%
Ilyet még sosem hallottam, 10+ év óvodapedagógusi tapasztalattal a hátam mögött.
2023. okt. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem az asszisztenst,akit tegnap láttam először. Kérdeztem miért sír, "hát nem tudom a többiek elmentek az udvarra ő pedig sír egy picikét"

A kisfiamat eszükben se volt vinni az udvarra.

Nem dönthetett a gyerek hogy megy az udvarra vagy sem. Ő imád kint lenni,de ilyen opció nincs az oviba, vagy rossz megfigyelő vagyok.

A gyerekemet pedig még mindig én nevelem és ismerem jól, akár beszél akár nem!:) Eddig egyik nap sem sírt, mert eddig nem volt erre példa.

2023. okt. 12. 15:10
 8/19 anonim ***** válasza:
52%

Hát nem tudom, nekem ez itt azt jelenti, a gyerek sírt, amikor mentek volna ki, tehát erőltés helyett rabízták erre az asszosztensre: "Kérdeztem miért sír, "hát nem tudom a többiek elmentek az udvarra ő pedig sír egy picikét"



Az mondjuk egyértelmű, hogy nem dönthet a gyerek arról, hogy ki megy vagy sem, arról az oviban óvónő dönt, otthon meg te.

2023. okt. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
74%

Üdv az eltérő gyereket nevelő szülők klubjában. Rengeteg ilyen igazságtalanság lesz még veletek. Úgy látják, hogy nem nyerő, ha valamit összepisil, vagy konfliktusba kerül és foglalkozni kell vele, esetleg nem akarják teljesen felöltöztetni, gondolom picit nyafizik vagy teljesen önállótlan. Vagy csak nem bírja a többi gyerek, panaszkodnak és ezért elkülönítik. Esetleg már az elején sírt valami apróságért, és nem akartak vele foglalkozni ezért könnyebb volt bent hagyni.


Nagyon sok ilyen lesz, és mivel nem beszél, nem fogod megtudni. Egymiben is ilyenek, ehhez hozzá kell szokni. Én minél többet kivettem, mikor a helyedben voltam, pedig beszélt és szobatiszta volt, csak nem tudta részletesen visszaadni a történteket, de sok olyan kiderült, ami nem volt rendben. Természetesen a másságára fogták, hogy biztos nem úgy volt meg ilyenek..


Válts ovit, nem törődnek vele, ha lesz, aki törődik vele, azt észre fogod venni.

2023. okt. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Holnap mindenképp kiderül, hogy mi történhetett valójában.

Köszönöm mindenkinek a segítő válaszát.

2023. okt. 12. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!