Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Valaki segítsen!! Adjon...

Valaki segítsen!! Adjon tanácsot, én lihegem túl a dolgot vagy jogosan vagyok kissé felháborodva?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3,5 éves múlt,a héten kezdte az ovit. Napi 1 órát van bent. A kisfiam nem beszél, nem szobatiszta stb. diagnózisunk sajnos még folyamatban, de valószínű autista.

Ma amikor érte mentem láttam,hogy egyedül van a csoport szobában egy asszisztenssel és sírva szaladt ki hozzám,a többi gyerek az udvaron. Ismerve a gyermekem valószínű azért sírt mert ő nem mehetett a többi gyerekkel. Kérdeztem, hogy ő miért van egyedül és mosolyogva azt a választ kaptam, hogy a gyerek elkezdjen kötődni valamelyik dajka vagy óvónénihez. Pedig nem nehezen kezelhető a gyerek. De szeretnék tisztán látni, ne legyek elfogult és úgy beszélni holnap az óvónővel erről. Szerintetek én lihegem túl?



2023. okt. 12. 14:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
61%
Nem lehet, hogy szimplán csak annyi történt, hogy tudták, hogy mindjárt ott vagy érte, ezért nem vitték ki?
2023. okt. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
85%
Napi 1 órát van bent? Akkor lehet, próbáltak vele játszani. Megmutatni a termet, öltözőt.
2023. okt. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
68%
Nekünk van autistánk, de szerintem meg is őrülne ha nem mehetne az udvarra a többiekkel.
2023. okt. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Na szóval...mentem masnap reggel az oviba megkérdezni a történteket...vegulis nem a kötődés miatt nem vitték le. Egyszerűen félnek, hogy nem kellőképpen figyelnek rá. Pedig nyugodt gyerek, nincsenek dühkitoresei, csak nem beszél jelenleg es igy nehez kifejezni mit akar.

Lehet nyugodtan megkövezni engem, de mondtam, hogy a gyermekem is ember és érez, megha nem is beszél!!! Nem hiányoznak ezek az atrocitások az életéből. Szívesen együttműködök, bármikor bármilyen helyzetben mert a legjobbat akarom a gyerekemnek, mint minden szülő illetve anya! Köszönöm mindenki válaszát!

2023. okt. 15. 15:52
 15/19 anonim ***** válasza:

Megfogtad az isten lábát ezekkel az őszinte emberekkel. A legtöbb az életben nem vallotta volna be. Én egy kicsit megnyugodnék, mert ha nem is jó, annyira nem rossz hely, mint a többi, és mondanám, hogy nézzétek meg úgy, hogy te is ott vagy, csak a háttérben. És nagyon megköszönném az őszinteségüket, mondtam, hogy ennél csak szemetebb helyek lesznek, ahol még csak be sem ismerik, hogy azok, és téged állítanak be hülyének, pl ők csak jót akartak hogy ne érje túl sok inger a gyereket az udvaron, mert utána nehezebben szokna be, meg minden szrságot összehordanak, hogy mentsék magukat. Ez a hely csak kicsit rossz, meg kell tartani.


Amúgy a ped.assz ugyanúgy követhetné az udvaron is.

2023. okt. 16. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Igen, megnyugodtam ez miatt és megköszöntem az óvónéni őszinteségét, mondtam is, kellemeset csalódtam, mert tudom nem egyszerű ez senkinek. De érzem, hogy várják a szakvéleményt, hogy hátha mégis más oviba kell majd mennünk. Nekem ez a helyzet új,sosem volt ilyen fajta példa előttem. Elszomorító, hogy mekkora hátránnyal indul az életnek egy kisgyermek is akár, a nem elfogadás miatt.

Vagy nem is tudom hogyan fejezzem ki magam, hogy érthető legyen, amit szeretnék közölni.

2023. okt. 16. 17:22
 17/19 anonim ***** válasza:
Megkerhetlek leirnad a jelenlegi tuneteit a fiadnak ami autizmusra utal a nem beszeden kivul? Kosoznom az en fiam is 3,5 rves es nem beszel
2023. okt. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Nem tudunk semmi biztosat még nincs még diagnózisunk. Vannak autisztikus tünetei, de van amire azért mégis rácáfol a kisfiam, de mégis más, mint a többi gyermek.

Kb 4 fajta főtt ételt eszik, nem mindig tartja a szemkontaktust.

Játékokat sorba rendez.

Nem szobatiszta még.

Nem a gyerekekkel játszik, hanem kb. eljátszik mellettük. Apróbb utasításokat sem végez el, de pl. ha kérek puszit tőle, megérti.

Amúgy egy jó kedvű mosolygós, szeretetgombóc.

Nekünk egy különleges Csoda!

2023. okt. 16. 22:30
 19/19 anonim ***** válasza:

Ès így lesz szèp lassan rendben a kisfiútok,hogy egy szeretetgombóc és így èlitek Őt meg, hogy egy Csoda❤️

Utolfogja érni a többieket.

2023. nov. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!