Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek nagy hibát követek...

Szerintetek nagy hibát követek el, ha a gyerekem leendő óvónőjével előzetesen megbeszélek valamit? Részletek lenn.

Figyelt kérdés

A gyerekemnek van egy neurológiai betegsége, melyre gyógyszert szed reggel és este, itthon adom be neki. Gyógyszerszedés óta tünetmentes. Előtte is max 1 s-ig tartó szédülés volt a tünet. Aggódom, hogy mi lesz vele az oviban, hogy az óvónő nem-e fog tartózkodni az én gyermekem óvodai ellátásától. Mert ha csak egy hangyányit is ódzkodik egy "beteg" gyerek nevelésétől, akkor még megelőzve a kényelmetlen napokat, inkább másik csoportot keresnék neki, ahol az óvónőnek ez nem probléma.

Ezért szeretném vele tisztázni még idő előtt a dolgot. Vagy túlgondolom? Úgy el vagyok keseredve... :-(



2013. júl. 9. 14:36
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy félreérthető vagyok, ÉN NEM AKAROM ELTITKOLNI!

Csak azon filózom, hogy még most a nyáron, ovikezdés előtt beszéljek-e az óvónővel, vagy mindez felesleges. Elég lesz ovikezdéskor, az első szülőin privátban.

2013. júl. 9. 14:56
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp beszélj vele, nálunk is van epilepsziás gyerek a családban, ők suliban csak az osztályfőnöknek mondták el, hogy beteg a fiú, szinte megtiltották, hogy a többi tanárnak ezt elmondja, telt az idő és a tanítók elintézték annyival a gyerek problémáit, hogy gyengébb képességű, pedig szó sem volt erről, egyszerűen csak a gyógyszer nagyon letompította, pedig neki sem volt súlyos az epilepsziája.
2013. júl. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
48%
Én elmondanám. Ez nem szégyen, viszont ha bármi van, az óvónőknek érdemes tudni róla.
2013. júl. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Értem már mire gondolsz :) és erre is az a válaszom hogy nem probléma,simán!Ha hamarabb beszéltek,hamarabb megnyugszol ez ügyben,és az óvónéninek több ideje lesz,(rád)mindent meg tudtok beszélni,míg a szülőin nyilván más szülőknek is vannak kérdései,meg a szokásos dolgok is hosszúak,talán olyan részletesen meg sem tudnátok akkor és ott tárgyalni diszkréten,de alaposan ezeket!
2013. júl. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen bajom volt ovis koromba óvónők tudták de semmi nem volt szerencsére soha.
2013. júl. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt epilepsziás ovisom, gyógyszert szedett, nagy csoportban már egész komolya adagokat. Ezek ellenére többször volt rohama nálunk, kicsi is, és elég nagy is. Kicsinél félre fektettük, simogattuk, beszéltünk neki, vártuk, hogy múljon, nagynál mentőhívás. A kislányt mindenki ismerte a kórházban, tudták, ha jönni kell, baj van. Szerintem mindenképp beszélgess az óvónőkkel, és jó lenne, ha a vezető és a dajkák is tudnák, hogy ha valami baj történne, tudjanak segíteni. Mert hiába a gyógyszer, egy mászókáról leesés vagy a tornaterem erős fénye... kiválthat egy rohamot. Nálunk az Anyuka először a vezetőnek hívta fel a figyelmét, aztán beszéltünk mi a szülőkkel, majd a nevelőtestület és a dajkák összeültek beszélni, hogy mit kell tenni az adott esetben. írtad, hogy hál Istennek nálatok nem olyan súlyos a helyzet, szerintem jobb félni, mint megijedni. :)
2013. júl. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
mi a diagnózisotok?
2013. júl. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Mint írtam már, epilepszia. Nagyon enyhe típusú, a roham nála úgy néz ki, hogy a másodperc tört részéig sem tartó, szédülésre hasonlító állapot, a szemén látszik, hogy egy pillanatra "kihagy". De a gyógyszerszedés óta teljesen tünetmentes. :-)

Amúgy sokáig nem is vettük komolyan, mert azt gondoltuk, hogy csak fáradt. Sőt a környezetünkbe bárkinek mutattuk (mert senki nem figyelt fel rá, ha nem hívtuk fel rá a figyelmet). A védőnő például azt mondta, hogy egy háromgyerekes családban, vagy olyan helyzetben, amikor nem minden figyelem egy gyerekre irányul, észre sem veszik. Úgyhogy nagy szerencsénk volt, hogy ilyen korán kiderült.

2013. júl. 11. 10:11
 19/23 anonim ***** válasza:
Nálunk családlátogatáskor volt egy kérdőív, és volt olyan rész, hogy milyen betegségei vannak. Igen, mindent meg kell beszélni. Dehát te reggel beadod neki a gyógyszert, és egész nap tünetmentes. De ha mégis van valami gond, így hamarabb tudják, hogy mi az oka.
2013. júl. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Mond el az óvonőknek ,dajkáknak vezetönek,mert csak akor tudnak segiteni bajban .és tejesen óvónő fügö hogy hogy állnak hozá ehez a dologhoz ,sőt iskoláskorban meg tanár függö, lesz .majd elválik hogy viszonyul az óvónő a gyereked betegségéhez .
2013. júl. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!