Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mindig egyetértesz az óvónővel...

Mindig egyetértesz az óvónővel? Volt már vele konfliktusod? Érezted már úgy, hogy a gyermekedre "pikkel", vagy nem értékeli őt?

Figyelt kérdés

Mindenki történetét szívesen elolvasom, hátha ad egy kis vigasztalást, vagy tanulságot. :)


A mi problémánk a következő:

Előrebocsátom, hogy objektíven közelítek a gyerekeimmel kapcsolatos kérdésekhez, mivel magam is pedagógus vagyok, és amit egy szakember, vagy hozzáértő ember mond, azon elgondolkodom. Nem tökéletes a fiam, nem látom őt cukorfelhőbe burkolva, imádom, de tisztában vagyok a gyenge pontjaival.

Az óvónénivel már nem szeretek beszélgetni. Akárhányszor szóba kerül a fiam, mert 3 percnél tovább ott vagyok indulásnál vagy búcsúzásnál, mindig elmondja a véleményét. Ami tökéletesen nem egyezik az enyémmel, az apjáéval és a nagyszüleiével. Azt tudom, hogy otthon, más gyerekekkel, játszótéren, nagyszülőknél, játszóházban hogy viselkedik, milyen a természete. Ez teljesen más, mint amit az oviban állít róla az óvónő. Leírja őt, mint egy bátortalan, ügyetlen, bizonytalan, éretlen gyereket, a kortársaihoz hasonlítgatja, de nem konkrét gyerekekhez, hanem egy adathalmazhoz. Hogy az 5 éveseknek mit KELL tudniuk, stb. Az a baj, hogy amit róla mond, az erős túlzás, és engem kér rá, hogy változtassak rajta, így meg úgy foglalkozzak vele, mit fejlesszek, stb. Minden nap foglalkozom vele célirányosan, tudom, mi nem megy neki jól, de ez sem olyan, amiben brutálisan béna lenne, csak nem az az erőssége. De szerintem nem az én hibám, hogy otthon csinálja, az oviban meg nem. MEg hogy bátortalan az oviban. Én nem vagyok ott vele, hogyan tudnám én a munkahelyemről őt motiválni, hogy ott és akkor éppen miben legyen bátor és kezdeményező?! Nem az óvónő feladata lenne ez? A fiam nem mond negatív dolgokat az oviról, szeret oda járni, elmeséli a napját, és nem szokott említeni olyasmit, hogy neki rossz volt, mert mittudomén nem szeretett volna leülni rajzolni. Az ő természetéből fakadóan inkább megfigyelő és később bekapcsolódó típus, nem olyan, aki az iskolában majd' kiesik a padból, annyira ő akar válaszolni a kérdésre. Halkszavú, türelmes, nem tapos senkire. Kivárja, míg sorra kerül, amíg őt kérdezik, nem szeret villogni. Viszont imád verset mondani, énekelni, az rosszulesett neki, mikor az anyák napi ünnepségen nem sokat szerepeltették. Itthon az egész műsort fejből elmondta, az összes gyerek szövegét és énekét tudta, megtanulta a gyakorlás alatt. Nem szeretem látni, hogy az óvónő beskatulyázta, folyton azzal jön, hogy nem iskolaérett...nem tudom. Remélem nem ő fogja eldönteni. Rábízom a döntést az adott szakemberre, pszichológusra, aki majd megállapítja, hogy iskolaérett-e, nem fogom kétségbe vonni a véleményét, de ez az óvónő..szerintem ő még jövőre (akkor 6 és fél lesz) is azt mondja majd, hogy éretlen, pedig azért 7 és fél évesen mindenki elkezdi az iskolát. Okos, érdeklődő, komoly gyerek, de nem hiszem, hogy a természetét "ki fogja nőni".


Várok véleményeket a mi problémánkról is, illetve ahogy írtam, saját sztorit is.


Köszi mindenkinek!


2013. szept. 9. 07:49
 1/6 klopusz ***** válasza:

Szia!


Nekem szerencsém volt az óvónővel. Korrekt, egyenes, nagydumájú nő, aki régebben óvónő, mint amióta én élek. Mindig elfogadtam a véleményét abból kiindulva, hogy ő a szakember.

Fiam hasonló beállítottságú mint a tied. Nem hangos, nem nyüzsgős, de ő is mindig minden műsor teljes anyagát, énekeket, verseket kívülről fújt.

Mikor már zavart, hogy a fiam ötévesen még nem rajzol, akkor az óvónő nyugtatgatott, hogy hagyjam, majd elkezdi. Így is lett.

Abban sem volt köztünk véleménykülönbség, hogy mikor menjen iskolába. Már 7 és háromnegyed éves volt, amikor elkezdte az első osztályt. Addig semmilyen új dolgot nem volt hajlandó kipróbálni, mindig azt mondta: ezt én nem tudom. Mire suliba került (most harmadikos) ezt nagyjából "kinőtte".

És bizony az óvónő tett helyre engem is többször. Tanácsot adott, hogyan növelhetném a gyerek önbizalmát, mert mint a három gyerekem közül a legkisebb, bizony ezzel gondok voltak (még most is vannak, csak már kisebb mértékben).


Szóval én az óvónőnkkel teljesen meg voltam/vagyok elégedve.

Mivel Te is pedagógus vagy, és kárhogy is nézzük, jobban ismered a saját csemetédet, mint az óvónő, nyugodtan hagyatkozhatsz a saját véleményedre, illetve szükség esetén pszichológusra vagy nevelési tanácsadóra.

2013. szept. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyatkozz a megérzéseidre, ha úgy érzed, hogy a gyermeked viselkedése a természetétbõl fakad akkor hanyagold az óvónő véleményét. Mivel te is pedagógus vagy így azért àtlátod a dolgokat. Lehet az ovonő részéről egy kis erőfitogtatás is. Én így jártam a vezető óvónővel és a logopédussal. A férjem családja eléggé tehetős és ez sokaknak szemet szúr azt gondolják hogy mi is dusk állunk a pénzben. A vezető óvónő és a logopédus karonfogva elkezdték intézni hogy a gyermekem sni-s legyen. Nem írtam alá semmit az óvónőm nem szólt, hogy tudom e hogy mi folyik a hátam mögött. Azonnal leállítottam a logopédust ès elvittem egy nevelési tanácsadóba ott kerestem egy másik logopédust aki felmérte. Ott azt mondták hogy nincs a gyermekemmel semmi baj. A vezető óvónő azóta lapìt, hogy nehogy őt is leosszam. A vezető óvónő szerint még az is baj a gyerekemmel, hogy nem verekszik, nem szaggatja ki a másik gyerek kezébõl a játékot hanem szépen kéri, ha nem adja neki oda azt elfogadja. Hiába mondtam neki, hogy ezt én tanítottam neki otthon, mert van egy kisebb testvére és nem akarom az állandó verekedést. Szerinte ez akkor sem normális. Ennyit az óvodai nevelésről most verekedni taníthatom a 4 éves fiamat. :-)
2013. szept. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom, hogy te mégis a homokba dugod a fejed, hiába mondod, hogy nem cukorfelhőt át látod, de mégis így van. ő az óvónő, ő van velük, ő látja, hogy milyen ott. Ha az óvónő szerint ennyire fejlesztésre lenne szüksége, akkor én elvinném egy másik szakemberhez, aki véleményt mond a gyerekről. Ha nekem ilyeneket mondana, mégis elgondolkodnék, hogy valami nem ok.
2014. máj. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én a helyedben elvinném egy pszichológushoz, és az Ő véleményére adnék. Egy anya, bármennyire is nem akarja, mégis másképpen látja a gyermekét, mint egy kívülálló, nem elfogult ember.


Én úgy vagyok az egyik óvónővel, hogy egyik fülemen be, a másikon ki. Nem érdekel amit mond, mert nem látja reálisan a helyzetet. Tanév elején sok gond volt a kisfiammal. Csoportot ismételt, kistesó született, sokat voltam távol tőle. Elkezdett verekedni, csúnyán beszélni, nem szót fogadni. Elvittük szakemberhez, szinte teljesen megszűntek a problémáink. A gyerek már nem verekszik, próbálkozik mindennel, de az óvónőnek ez sem jó. Látom rajta, hogy Ő még mindig a régi kisfiamat látja benne. A másik nem ilyen, Ő érzékeli és értékeli a javulást, és partner is benne, hogy ez így is maradjon.

2014. máj. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az óvónők ilyenek nagy többségben,tisztelet a kevés kivételnek.

Minden gyereket beskatulyáznak,minden gyerektől elvárják,hogy mindent tudjon azonnal,hogy nekik minnél kevesebb dolguk legyen.Egyik füleden be a másikon ki,ha te nem érzel problémát.

2014. máj. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2es vagyok. Átvittem màsik oviba. Azóta a fiam imàd jàrni. Az óvónõk tüneményesek. Szinte csak jót tanul. ( nèha hazahoz pàr új szót, amit mi nem hasznàlunk ) Èn ìgy tudtam megoldani a helyzetet sajnos, de megèrte. A döntès hàtterèben újabb konfliktus àllt, s ekkor màr a fèrjem mondta h mindennek van határa, vigyük a gyereket. Jól döntöttünk. Ti h vagytok?
2014. máj. 5. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!