Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodában megrángatta egy...

Óvodában megrángatta egy idegen férfi a gyerekemet. Ilyenkor mi tehetek?

Figyelt kérdés

Az óvodában a kisfiamat folyamatosan hergeli egy másik csoporttársa. Többször meg is karmolta a fiam arcát, de múltkor az én fiam karmolta meg a másik kisfiú arcát, de nem nagyon. Erre a kisfiú apja nagyon megrángatta a fiamat, és megfenyegette, hogy eltöri a karját, ha hozzá ér. Úgy mentette ki az egyik óvónéni. Az óvoda semmit nem hajlandó tenni.

Mit lehet ilyenkor tenni?


2013. okt. 1. 14:49
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Az Óvoda vezetője nem akar konfliktust, így nem csinál semmit. Először úgy volt, hogy át akarják a pacák gyerekét másik csoportba, de most úgy gondolja, hogy miért a kisfiú szenvedjen az apja tetteiért.(de azért ugyan úgy fenyegetheti a kisfiú az én gyerekemet) Amire igen csak azt tudom mondani, hogy akkor nem erre a posztra való. A jegyző, nem akar balhét, és nem foglalkozik az esettel, mert nem történt tettlegesség. A rendőrséget még várjuk, mit fog tenni. De én úgy látom, hogy ez a pacák nem fog megállni itt, és bocsánatot kérni.
2013. okt. 2. 12:31
 22/35 anonim ***** válasza:
100%

Férjeddel beszéltetek az óvoda vezetőjével? Mert ez nem arról szól, hogy akar-e konfliktust, vagy nem, hanem hogy neki munkaköri kötelessége, hogy az óvodában felmerülő problémákat megoldja. Ha két szülő között történik nézeteltérés, akkor természetesen lehet, hogy nem vonja bele magát, persze a szülőket ekkor is megkéri, hogy óvodán kívül rendezzék és lehetőleg kulturált módon a félreértést. De itt az óvodába járó gyereket inzultálta egy oda járó gyerek szülője, ezt ő, mint óvoda vezető nem hagyhatja figyelmen kívül.

A jegyzőnek pedig azt mondanám, amit már korábban is írtam, Ő nyugodtan engedné a gyerekét ezek után óvodába?


A leghelyesebb lépés, amit egyébként a vezetőnek meg is kellett volna tennie, hogy másik csoportba helyezi a kisfiút.

2013. okt. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

"Lehetne bármekkora hegyomlás az apuka, ha a gyerekünkre kezet emelne, a férjemet 6 lóval sem lehetne megakadályozni, hogy elbeszélgessen vele. Szerintem ezzel nagyjából minden szülő így van."


90%-ban nem tud vele "elbeszélgetni". Az meg mégsem a gyerek érdeke, hogy innentől kezdve a csoporttársa ne csak annyit mondjon neki, hogy el lesz törve a karod, hanem azt, hogy úgy megverünk, mint apádat? Igaz, akkor már lehet csinál is valamit az óvoda a jegyző vagy valaki. De nem túl gyorsan, az is biztos.

2013. okt. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
Utolsó! Én beszélgetésről írtam, nem verekedésről. Tudod, általában az ilyen "férfiak", akik kicsi gyerekek karját rángatják és fenyegetik őket, gyávák. Amint azonos súlycsoportú vagy korú emberrel kerülnek konfliktusba, behúzzák fülüket, farkukat, eszükbe sem jut verekedni. Csak mivel nagyok, mindenki fél tőlük és ezt használják ki. Mindenesetre, ha a férjem nem merne egy ilyen emberrel, ilyen eset után konfliktust felvállalni (amikor látható, hogy senki nem fog segíteni ezt a dolgot megoldani) borzasztó nagyot csalódnék benne. Nem vagyok a veszekedés, pláne erőszak híve, de aki a gyerekemhez hozzáér és még ilyen lelki törést is okoz neki, az sok jóra ne számítson.
2013. okt. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

A rendőrség szét tárta a kezét, és azt mondták, hogy nem tudnak semmit csinálni, mert nincs nyoma.

Azt várják, hogy legyen?

2013. okt. 3. 08:21
 26/35 anonim ***** válasza:
Szomorú.
2013. okt. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Hát azért ez nem egészen így van. Az, hogy ők nem tudnak nyomozást indítani, attól te még tehetsz feljelentést, azt nem tilthatja meg a rendőrség. Más kérdés, hogy nem igazán érdemes, mert kinek hiányzik az a hercehurca, ráadásul megoldást sem ad a problémára, mert attól a kisfiadnak még mindig abba a csoportba kell járnia, ahova az a kisfiú is jár, és ugyanúgy szorong az ovi miatt. Próbáld meg átkérni másik oviba, vagy az ovitokon belül másik csoportba.
2013. okt. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

Nem teszik át másik óvodába, de még másik csoportba sem. Kivehetem, és akkor nem megy sehova.

Amíg "csak" fenyegetőzik a pasi, addig nem tehet senki semmi. Meg verheti a férjem, de akkor minket hurcolnak meg és nem Őt.

2013. okt. 4. 08:12
 29/35 Kései Sirató ***** válasza:

Szomorú eset, én a gyerekemet átvinném másik óvodába.

Ez a sötét agyú apuka cigány? Vagy csak büntetett előéletű?

Én úgy rákiabáltam volna, hogy ott helyben megsüketül!

2013. okt. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
Az apuka fehér, és izomtömeg jellegű. Nem hiszem hogy bár mit is felfogott volna, vagy tudná, hogy mit tett.
2013. okt. 24. 12:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!