Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodában megrángatta egy...

Óvodában megrángatta egy idegen férfi a gyerekemet. Ilyenkor mi tehetek?

Figyelt kérdés

Az óvodában a kisfiamat folyamatosan hergeli egy másik csoporttársa. Többször meg is karmolta a fiam arcát, de múltkor az én fiam karmolta meg a másik kisfiú arcát, de nem nagyon. Erre a kisfiú apja nagyon megrángatta a fiamat, és megfenyegette, hogy eltöri a karját, ha hozzá ér. Úgy mentette ki az egyik óvónéni. Az óvoda semmit nem hajlandó tenni.

Mit lehet ilyenkor tenni?


2013. okt. 1. 14:49
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
Át kell, hogy vegyék a másik óvodába. Én nem hagynám magam, főleg, ha a gyerekem emiatt szorongva menne oviba. Vegyék át, ilyen eset után ne szórakozzanak, hogy nincs hely még 1 gyerek részére. (előző voltam)
2013. okt. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a férjem és az apukám is elintézné az tuti.


Én meg feljelenteném!

2013. okt. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

A ferjem beszelne vele akarmekkora zsirfej akkor is. Csakis nyugodtan! Te pedig az intezmeny vezetojevel.

Sajnalom, hogy ez tortent a Kisfiaddal. Nincs rendben, hogy terrorban el.

Valahol ezert orulok, hogy nem Mo-n elunk. Itt nincs kec-mec ha kell az ovono rendberak mindent es mindenkit. Nem hagyjak, hogy egymast bantsak a gyerekek akar verbalisan is. REND van.

2013. okt. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

Az óvoda vezetője nem tesz semmit, többször beszéltünk vele. Az intézmény fenntartója sem lát semmilyen olyan helyzetet, hogy bele kellene szólnia. A másik óvoda nem veszi át, mert csak oda költöző gyerekeknek van fenntartva hely. kerületen belüli áthelyezés nem lehetséges.

Úgy érzem, hogy ebben az országban minden megengedett, és egy 4 éves kisfiút akár bántani is lehet. Hihetetlen számomra!

2013. okt. 1. 21:08
 15/35 Theodorik84 válasza:
100%
Gyerekemet megfenyegetnék és még kezet is mer rá emelni? Ne viccelj.....ilyen esetben az apukával nemcsak elbeszélgetnénk egy-két nagyobb darab barátommal (csakhogy átérezze azt az erőfölényt amit abban a pillanatban gyerekem érzett) hanem még a legjobb esetben is megtanítanánk törött kezekkel törött orrot törölgetni.....
2013. okt. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
van annak fenntartónak még felettesebb szerve. Járd ki az igazad!!!
2013. okt. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
Ez tűrhetetlen, tényleg menj el, ameddig lehet. Én még a rendőrséget is megpróbálnám, helyi újság, akármi. Apát pedig küldeném a pasihoz beszélgetni.
2013. okt. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Én átvetetném másik óvodába.


Sokan írják itt, hogy majd a férjem beszélne vele stb. Nekem van olyan szerencsém, hogy van egy hegyomlás méretű férjem (nem zsírból) higgyétek el, addig mondják az emberek, hogy majd én megmondanám neki, míg nincsenek ott szembe vele. Pedig az én férjem intelligens értelmes, nem agresszív, mégis sokszor rá se mernek nézni, mert úgy néz ki, ahogy.


Ha valaki akkora meg még barom is, akkor az nem foglalkozik a következményekkel, az úgy pofán veri a férjeteket, hogy utána fél évig kell összekaparnia a férfiasságát. Persze, lehet menni bíróság stb. csak ezeket az sem érdekli. Én még a saját hegyomlás méretű férjemnek is sokszor mondom, hogy hagyj a picsäba, ha valami van, mert a francnak se hiányzik, hogy valami lassú agyműködésű primitív barom miatt verekedjen.


Az ilyentől pedig, aki egy idegen öt évesét rángatja meg fenyegeti, nem lehet megbeszélésre meg ilyenekre számítani, max annyira, hogy az ősember szintű agya felfogja, hogy konfliktus van, üssél Jani, majd az megoldja.

2013. okt. 2. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
83%
Lehetne bármekkora hegyomlás az apuka, ha a gyerekünkre kezet emelne, a férjemet 6 lóval sem lehetne megakadályozni, hogy elbeszélgessen vele. Szerintem ezzel nagyjából minden szülő így van.
2013. okt. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

10&11-es vagyok.


Mennék akkor a jegyzőhöz, a polgármesterhez. Ne szórakozzanak ilyennel, hogy normális, ha egy felnőtt megfenyeget (verbálisan és fizikailag is) egy 4 éves gyereket. Nem nekem, mint szülőnek kell rendet tennem ebben, hanem az intézménynek, ahova a gyerekem jár. Félreértés ne essék, itt nem arról van szó, hogy két kisgyerek belekötött egymásba (vagy egyik a másikba), és most én megyek az ovi vezetőjéhez és az önkormányzathoz, hogy csináljon rendet kettejük között. Itt egy felnőtt ember fenyegetett meg egy 4 éves kisgyereket az óvoda területén. És ez a kisgyerek most szorong, és nem mer oviba menni. Hát tegye a kezét a szívére a jegyző és a polgármester, és mondja, hogy á, ez semmi, ő engedné jó szívvel oviba a gyerekét ezek után is.


Igenis az óvoda vezetőjének és az óvónéniknek a feladata, hogy a gyerekek között rend legyen, szeressék és tiszteljék egymást, és nem lehet elnézni afölött, hogy egy ilyen eset után még továbbra is "fenyegeti" az egyik kisgyerek a másikat azzal, hogy el lesz törve a kezed. Főleg, hogy nem is ő a hibás, nem ő kezdte a kötekedést, hanem visszaadta.

Nekem itt már eldurranna az agyam, hiába vagyok normális megoldásra törekedő ember és szülő. Kiverném a balhét az önkormányzatnál. Az óvodában nem is próbálkoznék már, ahogy írtad, ha ez a pedagógiai program náluk, akkor nem jó ovi.

2013. okt. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!