Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ez a hozzáállás normális az...

Ez a hozzáállás normális az oviban egy kezdő kiscsoportos esetében, vagy én vagyok túl naiv?

Figyelt kérdés

3,5 éves kisfiam ma kezdte a beszokást (szept végéig külföldön voltunk). Elsőre csak két órát volt ott, nem mehettem be, az ajtónál elköszöntünk. Természetesen sírt, hogy "anyaaaa, félek" és kapaszkodott az összes ruhámba, amire lefejtették rólam, és bezárták az ajtót. Eddig ok, gondolom, sok helyen így van. De vártam még egy kicsit, vajon meddig sír még... és kb 2 perc után azt hallom, hogy az egyik óvónő elég durva hangon szól rá, hogy "hagyd abba a sírást, nem látod, hogy senki más sem sír???" Erre még jobban üvöltött, és ekkor én elmentem.. Mikor megyek érte, kérdezem, hogy mi volt.. Óvónő: "alig, hogy becsuktuk az ajtót anyuka, nem sokra rá már játszott, evett vmennyit.... Kérdezem, hogy és wc-én volt? Válasz: megmondom őszintén, mi vagy kollektíven visszük ki, vagy kiküldjük őket, tudja, nem érünk rá mindenki (??) felett ott állni." Mondom, de egy elsőnapos kiscsoportosnál sem? Honnan tudja, hol és mit és hogyan kell csinálni, hova kell visszamenni?? Válasz: "reggel megmutattuk hol a mosdó, és ha vki nem jön vissza időben (??), úgyis megnézzük. Könyörgöm, a szerencsétlen gyerek azt sem tudta hogy hol van, és ha nagy wcéznie kell, ki segít neki? És ha elkóvályog?

Akkor az egyik szintén beszokó kisgyerek anyukájától hallottam, hogy a gyümölcsöt (amit mi szülők hozunk), sokszor kint az udvaron kapják meg, úgy, hogy mindenki csupa kosz, homokozós... és hogy a kislányán vmelyik nap a térdénél találta meg a félig ka...is bugyit.. Egy másik kereste a gyerekét, válasz: "ööö, előbb még itt volt".. Tényleg ennyire nem figyelnek még a kicsi gyerekekre sem??

És ez még csak az első nap, komolyan tartok tőle, mik fognak még itt kiderülni majd később.. Vagy ez mindenhol így van? Nesze neked nagybetűs?


2013. okt. 1. 18:18
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, eszembe jutott, hogy amikor itt voltak az óvónők családlátogatáson, akkor azt mondták, hogy nem fognak panaszkodni a gyerekemre, mert ha ezt tennék, akkor visszaadhatnák a diplomájukat. Az oviban ők tartanak rendet. Természetesen, ha észrevesznek valamit, amihez kell az, hogy közösen, együttműködve cselekedjünk, akkor beszélgetünk, de panaszkodni nem fognak a gyerekre sosem. Szerintem ez a normális hozzáállás.
2013. okt. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Szerintem is ez az egész arra megy ki, hogy ne aludjon ott, ezáltal nekik könnyebb legyen. A ti esetetekben éppen azt látják, hogy külföldön voltatok egy hónapig, tehát valószínű nem vagytok az a hétfőtől péntekig 8-5-ig dolgozó szülők, így feltételezik, hogy rugalmasak lesztek majd a hazahozatalban is. Több helyről puhatolóznak ilyenkor, nehogy azt hidd hogy nem tudnak rólatok semmit. Figyelik azt is, hogy ki mikor viszi és mikor jön a gyerekért, mert ebből is látják, ha valaki később viszi, az valószínű "ráér".

Sajnos én már keresztül mentem ugyanezen, csak nálunk nem bénának állították be a gyerekem, hanem a 3. nap is sírt még és egyszer bepisilt a délutáni alvásnál, ezért azt mondták rá, hogy nem ovodaérett. Én nem voltam elég határozott, és hittem nekik, a vége az lett hogy nem alhatott bent.

Te legyél határozott mindenképp és ne hagyd magad!

2013. okt. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!