Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ez a hozzáállás normális az...

Ez a hozzáállás normális az oviban egy kezdő kiscsoportos esetében, vagy én vagyok túl naiv?

Figyelt kérdés

3,5 éves kisfiam ma kezdte a beszokást (szept végéig külföldön voltunk). Elsőre csak két órát volt ott, nem mehettem be, az ajtónál elköszöntünk. Természetesen sírt, hogy "anyaaaa, félek" és kapaszkodott az összes ruhámba, amire lefejtették rólam, és bezárták az ajtót. Eddig ok, gondolom, sok helyen így van. De vártam még egy kicsit, vajon meddig sír még... és kb 2 perc után azt hallom, hogy az egyik óvónő elég durva hangon szól rá, hogy "hagyd abba a sírást, nem látod, hogy senki más sem sír???" Erre még jobban üvöltött, és ekkor én elmentem.. Mikor megyek érte, kérdezem, hogy mi volt.. Óvónő: "alig, hogy becsuktuk az ajtót anyuka, nem sokra rá már játszott, evett vmennyit.... Kérdezem, hogy és wc-én volt? Válasz: megmondom őszintén, mi vagy kollektíven visszük ki, vagy kiküldjük őket, tudja, nem érünk rá mindenki (??) felett ott állni." Mondom, de egy elsőnapos kiscsoportosnál sem? Honnan tudja, hol és mit és hogyan kell csinálni, hova kell visszamenni?? Válasz: "reggel megmutattuk hol a mosdó, és ha vki nem jön vissza időben (??), úgyis megnézzük. Könyörgöm, a szerencsétlen gyerek azt sem tudta hogy hol van, és ha nagy wcéznie kell, ki segít neki? És ha elkóvályog?

Akkor az egyik szintén beszokó kisgyerek anyukájától hallottam, hogy a gyümölcsöt (amit mi szülők hozunk), sokszor kint az udvaron kapják meg, úgy, hogy mindenki csupa kosz, homokozós... és hogy a kislányán vmelyik nap a térdénél találta meg a félig ka...is bugyit.. Egy másik kereste a gyerekét, válasz: "ööö, előbb még itt volt".. Tényleg ennyire nem figyelnek még a kicsi gyerekekre sem??

És ez még csak az első nap, komolyan tartok tőle, mik fognak még itt kiderülni majd később.. Vagy ez mindenhol így van? Nesze neked nagybetűs?


2013. okt. 1. 18:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon szomorú amit írsz, nálunk szerencsére nem ez van. Itt sem volt beszoktatás, ott kellett hagyni, de ebéd után az első héten elhozhattuk.

Én a bölcsiben éreztem ilyesmit, első nap nekiment egy nagyobb gyerek motorral, elesett, vérzett a szája, és a gondozónők semmit nem csináltak. Amikor már el kellett mennem egy kicsit, és mentem érte, ült a földön az udvaron, novemberben, felcsúszott nadrágban, és ott sírt, senki nem ment oda hozzá. Felvettem, és én is elsírtam magam, akkor leszúrt a gondozónő, hogy a gyerek előtt ne sírjak, mert sosem szokik be. Egyrészt igaza volt, csak talán neki kellett volna megvigasztalni. Végig küszködtük azt az évet, túléltük, és utólag már bánom, hogy nem álltam a sarkamra, és nem kerestem másik bölcsit. Ég és föld az ovi, látom a különbséget, a lányomon is. Kedvesek mindenkivel, semmi rosszat nem tudok rá mondani, mindekit kikísérnek wc-re, még egy hónap után is. Lászik, hogy szeretik egymást, kölcsönösen. Szóval várj még egy kicsit, de ha nem látod jobbnak a helyzetet, és teheted, akkor keress más ovit, 3 évig fog oda járni a gyereked, és nagyon sokat számít, hogy milyen! Sok sikert, és kitartást!

2013. okt. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, mi a 17. kerületben lakunk.
2013. okt. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Gondoltam, megírom a további napok tapasztalait, ami sajnos csak rosszabb lett a kezdésnél. A 3.napon az egyik óvónő kijőve a szobából félrehívott, és fél óráig csak szórta rám a negatívumokat, és mindezt olyan stílusban, hogy én "vigyázba álltam" tőle. A kisfiam "hibája" mindössze annyi, hogy hangosabb, harsányabb, impulzívabb a társainál, állandóan csitítani kell, csak harmadjára hallgatott a nevére (jujjj..), bohóckodott az asztalnál (hűha) és nem tudta elsőre!! hogy hova kell akasztani a kabátját.... Ja, és hogy a mozgása összeszedetlen, ezért állandóan figyelni kell az udvaron, mert hogy "ő senki gyereke miatt nem akar börtönbe kerülni"! És hogy felejtsem el, hogy akár idén is itt alhat, mert "épp elég neki is és mindenkinek!! az, hogy ő délig itt van". Könyörgöm, hogy mondhat ilyet??? Ráadásul a 3. napon! Mikor megkérdeztem, hogy esetleg vmi pozitívat is mondanának, akkor hozzátette, hogy "ja, végülis (?) szépen evett, szépen öltözködik".. Úgy állította be szegény kisfiamat, mint vmi vadembert, aki nem ide való!! Pedig az életben még soha senkit nem bántott, és csupaszív gyerek. Az, hogy még egy kis zabolátlan kiscsikó, sztem természetes, hisz most ízleli a közösséget! Az, hogy meg kell tanulnia a szabályokat, nem azt jelenti, hogy durván lekorlátozzák, sőt, egyenesen leírják pár óra után! Az egyik anyuka állította, hogy ő hallotta, hogy egyik nap üvöltözés!! hallatszott ki csukott ajtónál, hogy "most aztán azonnal mindenki maradjon csöndben, nem bírom ezt a hangzavart, ha nem hagyjátok abba, komolyan nem tudom, mit csinálok!!" Hogy lehet így??? Hát egy oviban mi van, ha nem hangzavar? Ha meg nem bírja, miért megy óvónőnek?? Hozzáteszem, pénteken, mikor délre mentem érte, még ebédeltek, és kb 15 percet vártam rá, és ezalatt az idő alatt bentről egy légy zümmögése sem hallatszott ki, mindenki szépen csöndben a helyén evett. Ha ezt elérték nála, is, őszintén, mi bajuk van???? Egyszerűen el vagyok keseredve, nem tudom, meddig és mire várjak, hova írathatnám helyette. Segítsetek, Ti mit tennétek? Ezt meddig tűrjem?

2013. okt. 7. 11:16
 14/22 anonim ***** válasza:
Próbáld átvinni máshova, ez jobb nem lesz!
2013. okt. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Én is átmennék máshova, mert ilyen közegben sem én, sem a gyerekem nem érezné jól magát.


(5-ös voltam)

2013. okt. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

na jó, hát én egy percig sem hagynám ott a helyedben a gyereket, és még be is mószerolnám az óvónőt...ilyen nincs a világon...

szegény kisgyerekek...:-((


Hogy hova írasd át? hát érdeklődj az anyukáktól a játszón, hogy melyik csoportban nem ilyen az óvónő, és oda. Ha meg ez nem okés, akkor a közelben lévő másik oviba...

2013. okt. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Egy percig nem hagynám ebben az oviban tovább a gyerekemet. :( Te se tedd. :( Érdeklődj körbe, hátha van most valahol szabad hely. Az a legfontosabb, hogy a kisfiadat biztonságban tudd. Ilyen óvónők mellett nincs biztonságban, és előbb-utóbb csak szorongani fog a viselkedésük miatt. :(
2013. okt. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Én is el vagyok képedve azokon amiket írsz, egyértelmű a fentiek alapján számomra, hogy itt az óvónő(k) személyiségével van a gond.

Én szívesen leírom, hogy Bp. 14. kerület magánoviba járunk és maximálisan elégedett vagyok vele és a kisfiam is (most kezdett ő is, tegnap már mondta, hogy "anya, most megyek lefeküdni, mert holnap korán kell kelni, megyek az oviba- mikor megyünk már?" :)


Egy dolog azért feltűnt: az óvónők nagyon nyomatják, hogy vidd el délelőtt vagy ebéd után a kicsidet.

Szerintem nagyon udvariasan, de HATÁROZOTTAN állj ki magadért és a gyerekedért. Ha ez neked valamiért nem megfelelő (mert pl. dolgozol te is)- akkor mondd el, hogy ezt x ideig még meg tudod oldani, de később már nem.

Tudd azt is, hogy egyáltalán nincs ilyen szabály, jogszabály, ami erre nekik lehetőséget adna.

Szerintem látják rajtad, hogy aggódsz, iparkodsz és általában ezekkel a képtelen ötletekkel (ti. ebben az évben vigyed el ebéd körül) pont az ilyen szülőket találják meg azok a pedagógusok, akik nem annyira lelkiismeretesek és arra "utaznak", hogy csökkentsék a gyermekszámot, ezzel a "problémát, zajt" maguk körül.


Nagyon szomorú ez így.

Mielőtt azonban váltáson gondolkodsz, lehet, hogy célszerű lenne szakítani rá egy fél órát, órát, kihívni azt a bizonyos óvónőt, végighallgatni ismét a negatív kritikáit, aztán te is jelezz neki vissza. Nagyon kulturált, nagyon nyugodt hangnemben szerintem igenis jogod van megfogalmazni azt, hogy nem értesz az elvárásaival egyet az első héten, vagy nem tetszik neked az a hozzáállás, hogy arra presszionál, vidd haza a kisfiadat.

Esetleg kérdezd meg konkrétan, hogy te pontosan miben tudod az ő munkáját segíteni, amikor nem vagy itt/dolgozol és hogyan tudnád helyette megmutatni neki a benti dolgokat :)

Erre lehet, hogy nem nagyon tud mit válaszolni- de az is lehet, hogy ad jó ötleteket, amivel egymást tudjátok segíteni.

Azért még ne add fel- viszont állj a sarkadra és legyél határozott. Csak azt tudják lerázni és "helyre rakni" (gyereket és szülőt egyaránt), akivel szemben fölényben érezheti(k) magukat.


Abban is szeretnélek megerősíteni, hogy valószínűleg egy rosszabb időszakot vagy egy kevésbé jó személyiségű óvónőt fogtál ki- azért a többség tisztességesen és kedvesen végzi a munkáját- szóval a rossz véleményed konkrétan ennek a pedagógusnak szóljon és ne az ovinak.

Szép napot és még írd meg, milyen fejlemények vannak.


Hol laktok egyébként?

Írd ki nyugodtan, hogy melyik oviról van szó, ebből szerintem sokat tanulhatunk/informálódhatunk.

Szép napot

2013. okt. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Keress másik óvodát,igy nem beszélhet 1 óvónő sem. Még ha igazak is,amiket mond,akkor is a stilus visszataszitó!
2013. okt. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
El vagyok hűlve :-(. Ne hagyd itt, mert ez nem lesz jobb, csak a kisfiad fog sérülni. Érdeklődj körbe telefonon a kerületi ovikba, biztos valahol van hely. Melyik kerületbe laksz?
2013. okt. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!