Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért van a nagyobbik gyereked...

Miért van a nagyobbik gyereked egész nap oviban, mikor Te babát vársz, vagy otthon vagy a picivel? Nem provokáció, csak kíváncsiság!

Figyelt kérdés
2013. nov. 26. 14:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nálunk sem érti anyósom, apósom, hogy miért hozom haza a lányomat ebéd után az oviból. Nekem annyira evidens, hogy elhozom, mert itthon vagyok a 15 hós öccsével. Szerintem 3 éves kortól jó a gyerektársaság, az nem volt vitás, hogy kezdje el az ovit, szeret is járni. Viszont nekem meg az nem volt kérdés, hogy ameddig itthon vagyok, addig csak félnapos lesz. Miért aludna ott, amikor itthon is alhat a saját ágyában, és ott a délután a játszásra.


Kérdésedre válaszolva, szerintem más a helyzet ott, ahol mondjuk egy újszülöttel van otthon az anyuka, vagy ha messze van az ovi. Olvastam már itt olyan anyukát, akinek másfél órát kéne sétálni az oviba a picivel.

Aztán olyan is van, hogy az oviban vannak különböző foglalkozások délután, mint a szomszédunknál, ő azért akarja bent altatni a fiát, hogy ne kelljen ide-oda furikázni egész nap, mert ők az itthoni délutáni alvás után mennek vissza az oviba ovis angolra, stb.


Az én környezetemben sokan úgy vannak vele, hogy nem is "igazi" ovis a lányom így, hogy ebéd után már jön is haza, de én úgy vagyok vele, hogy amíg megtehetem, addig hozom haza ebéd után. Én mindig utolsó voltam az oviban délután, akiért jöttek, talán ez is az oka, hogy én másképp csinálom. :-)

2013. nov. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nálunk a fiam bölcsis volt, majd beírattam az oviba, pár hónapra rá terhes lettem. Most kezdte a fiam az ovit, még dolgozom és még egy ideig szeretnék is. Márciusban fogok szülni, ha jól viseli és megszokja akkor nem szeretném abból kizökkenteni, hogy eddig négykor hoztam el, márciusban meg ebéd után elhozom. Eleve a délutáni mókából kimarad :) a bölcsiben is délután volt mindig a nagyobb "buli" :), a másik meg nem szeretném ha megkülönböztetve érezné magát később, hogy 24 gyerekből abban az 1-2-ben van benne akit rögtön ebéd után haza visznek. Persze, ha valami oknál fogva nem jól érezné magát akkor más a szitu, de még van jópár hónap arra, hogy ez kiderüljön.
2013. nov. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

"miért aludna ott, mikor itthon is aludhat a saját ágyában..?" Én azért nem hozom haza a 4 évesemet ebéd után, mert itthon már cirkusz a délutáni alvás. A 15 hónapos huga sem mindig ugyanakkor alszik, általában már egyszer, akkor pont 11 körül alszik el. Hétvégén is kb du 2 körül alszik el, vagy később, mert hiába a deles ebéd, utána alvás, ha nem fárad el annyira, mint az oviban.


És ráadásként volt bölcsis is, két évet. Ott javasolták is, hogy ne törjem meg a napi rutint azzal, hogy ebéd után még várakozik, utána még 20 perc haza az út, még itthon a szokásos cirkusz, időhúzás stb...


Most betegek, a héten nincs ovi, ma nem is aludt a nagy, a kicsi is csak babakocsiban délelőtt, mert itthon úgy nem alszik, ha a nagy nem alszik... annyi előnye volt, hogy már 8-kor aludtak mindketten, mint a bunda... de már estére nyűgös, szóval kell az alvás. Az oviban is (ahogy a bölcsiben már megszokta) ebéd, utána irány az ágy, és alszanak...

Volt, hogy uzsi előtt mentem érte, de mindig máskor keltek, máskor uzsiztak, vagy mi vártunk, vagy ő kezdett el uzsonnázni... meg alvás után a gyereksereg kint az öltözőben pizsiből ruhába öltöznek át, nagy a káosz, nem hiányzunk még onnan mi is a 15 hónapos lányommal, akit nem lehet leültetni. Hát ezért.


De egyébként annyira érdekes, hogy a környezetemben ezt senki nem tartja furának, sőt, így csinálják, vagy bátorítanak, csak én érzek néha lelkifurdalást, hogy miért nem hozom el ebéd utána, mikor itt a fórumokon ez a "menő", és ha már valaki nem így csinálja, az már "minek vállal gyereket?" (Most nem konkrétan erre a kérdésre értem, ne érts félre, csak úgy általában ez a reakció)

Volt, hogy a bölcsiben mentem érte ebéd után nyáron... egy hétig tartott, pedig 3 hetet terveztem a nyáriszünet előtt... nem jött be és kész.

2013. nov. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
90%
Volt, hogy pont a pici alvásidejébe esett, hogy el kellett volna menni a nagyért az oviba ebéd után, így akkor bent aludt, mert ez mindenki számára kényelmes volt. De mikor már egyszerre aludtak, akkor hazahoztam inkább.
2013. nov. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én most várom a második babát,lányom most kezdte szeptemberben az ovit......eddig dolgoztam,mostmár itthon vagyok,de ugyanúgy délután megyünk érte.......egyszerűen neki és nekem is jobb így...ha meg lesz a kis tesó,akkor pláne jó lesz így...igényli a gyerekek társaságát,és nem akarom se a kicsit,sem a nagyot majd ebéd után ,álmosan rángatni egy órás haza buszozás miatt.......
2013. dec. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!