Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan reagálnátok homofób...

Hogyan reagálnátok homofób szülők, ha gyermeketek óvoda csoporttársát, egy meleg pár vagy leszbikus pár nevelné, s ez az óvodacsoporttárs kisgyermek meghívna, gyermeketeket a szülinapi zsúrjára?

Figyelt kérdés
homoszex, meleg, szülők,
2014. márc. 2. 11:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha homofób lennék, gondolom, nem vinném el a zsúrra.


A valóságban viszont elvinném, mert szeretém, ha a lányom elfogadó és nyitott gondolkodású lenne, hiszen ez a világ nem a szűk látókörűeknek áll. Bár okozna némi fejtörést, hogy hogy kommentáljam, hogy Pistikének két apukája van... Nem tudom, valószínűleg meg tudnám azért beszélni a lányommal úgy, hogy se ellenérzést nem sugalljak, se követendő példának ne állítsam be ezt a családmodellt.

2014. márc. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
76%

Én vagyok az, aki mindig utólag olvassa el a válaszokat (szándékosan).


Homofóbis: A homofóbia szó jelentése félelem, idegenkedés a homoszexualitástól, illetve a homoszexuálisoktól. Tágabb értelemben a homoszexuálisokkal szembeni ellenérzések, diszkrimináció általános megnevezése. (wiki)


Nem hiszem, hogy bárki "szekszuálisan" viselné magát egy gyerekzsúron, vagy ha igen, ott nem a homoszexualitás akkor a probléma!! Nyilván a felvonulós-fenékrázós-bőrtangás undormány rendezvényt én is elkerülöm gyerekkel is meg anélkül is!


Utolsó.

2014. márc. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mennyire bu..san viselkednek. Ha olyan affektálós, fenekriszálós, rózsaszín/szivárványos külső jellemzi őket, akkor elutasítanám a meghívást. De ha amúgy normális viselkedés jellemzi őket, akkor örömmel fogadnám a meghívást és nyugodt szívvel küldeném a srácomat a buliba.


Vagyis nem a nemi identitás zavar igazán, hanem az ordenáré viselkedés az, amit nem akarom, hogy eltanuljon a srácom.

2014. márc. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
13-sal maximálisan egyetértek...:)
2014. márc. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

A kisgyermekre elsősorban a szülői környezet (nevelése) hat (autistákra kevésbé), és a gyermek saját lelki alkata, temperamentuma. Kisebb részt a génjei.


Tehát ha az előbbi tényezők a gyermeket heteroszexualitásra motiválják, akkor mások homoszexuális szüleinek látványa egyáltalán nem befolyásolja a nemi orientációját, se a nemi identitását, holott ezek , 6 éves korig még alakulóban vannak.


A másság elfogadására nézve viszont jelentős pozitívum, ha tapasztalják maguk körül a kisgyermekek is.


Az óvodás korról tudni kell továbbá, hogy érzelmileg "biszexualitás" jellemzi őket ,pontosabban szólva még ki nem alakult pszichoszexuális beállítódásról. Tehát a kisgyermek tudata még eléggé képlékeny, ezért kb 4 éves korig semmiképp sem találnak semmi furcsát a homoszexuális párokban, és 4-5 évesen is csak azon gyermekek közül fordulhat elő idegenkedés ettől, akik szülei homofóbok. Mindez annak ellenére jellemző, hogy a nemi sztereotipiák már 3 évesen is beleívódnak a gyermekekbe (papás-mamás játék, babázás). Kb 6 éves korra már neveltetés hatására többféle előítélet is sajnos gyökeret verhet a gyermkkben. Ezért jó még idejekorán nevelni őket a másság elfogadására is.


A picurok között nem ritka, h azonos neműbe szeretnek bele a kortársaik közül, és a fent írtakból következően ennek abszolut semmi jelentősége nicsn arra nézve, h 6-7 évesen, mire kialakul nemi identitásuk és orientációjuk, hogy az milyen lesz! Sőt, minél többféle élmény éri a gyermeket a normalitás határán belül, annál inkább meg tudja őrizni a későbbiekben a képlékeny, elfogadó hozzáállását, ami nem vezet gyengeségre, gyámoltalanság kialakulására, se hiszékenységre. (Utóbbiak nem ezen múltak, ha megmaradnak iskolás korra is, vagy megjelennek iskolás korra.)

2014. márc. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
91%
Utolsóval vitatkoznék kicsit, egyre inkább afelé hajlik a modern tudomány, hogy az örökletes temperamentum nagyobb arányban befolyásolja a személyiségünket, mint a neveltetés. Régebben fordítva gondolták, sőt, még régebben, a felvilágosodás korában azt hitték, mindenki tabula rasaval születik.
2014. márc. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
34%

Előző:

megint én vagyok.


Tévedés, amit írsz. Látom, te is tanultál pedagógiát, mint én. Tudnod kell, hogy a főiskolán elmaradott elméletek tanítanak. Még sajnos ma is kicsit elnyomják a legújabb, alternatív kutatási eredmények létjogosultságát, de kezd napvilágra kerülni, hogy a gének "mindenhatósága" pontosan az általad is említett felvilágosodás korában, valamint Dawrin elméletei által kerültek a köztudatba, és a hatalom e szándéka megtévesztő volt avval, hogy a köztudatba engedték kerülni Darwin elméleteit (Darwin maga is tagja szabadkőváves titkos, hatalmi mozgalomnak), és tehát azért ültették a köztudatba,


hogy a rasszizmusnak alapot adhassnak(!) (Ill ez az egyik fő oka volt ennek.)


Az evoluciós emlélet is vitatott mára már (annak java része), akár csak a genetika hatások túlsúlya, meg "merevsége".


Példának említem neked Dr. Lipton MAI sejtbiológus kutatási eredményeit, könyveit, de ezrével jutnak már a mai tudósok közül hasonlóra, h a gének egyrészt nem merevn determináltak, másrészt hogy sokkal kevesebb hatásuk van az emberi jellemre, mint azt korábban a hivatalos tudomány állította.

2014. márc. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
76%

Elnézést, itt-ott elírtam.


Helyesen:


DaRWin

szabadkőMŰves

2014. márc. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
93%
Logikai bukfenceket vélek felfedezni. A szabadkőműves mozgalom emlékeim szerint, titkos, nem hatalmi szervezet (éppen hogy a hatalom által tiltott szervezet) volt. Másrészt, a darwini elmélet, mely szerint a gének a meghatározóak, pontosan ellentétben áll pl Rouseeau tabula rasa elméletével. De tök mindegy, már nagyon elkanyarodtunk a témától.
2014. márc. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
17%

Nálad jellemzőek a logikai bukfencek, íme az újabbak:

Utóbb két szélsőséget említesz - egyik sem igazán fedi a realitást. Én e kettő közöttiről írtam és tartom reálisnak.


A másik:

A szabadkőműves mozgalom egy féltitkos társaság, ha egészen pontos akarok lenni. És eleinte jó szándékú volt, de én az utóbbi pár évszázadbeli, tehát az aktuális, rosszindulatú ágáról beszélek, alapvetően már csak ez létezik mint szabadkőművesség, és a hatalom bekebelezte magába! Beépített emberekkel szétzüllesztette a mozgalmat néhány száz évvel ezelőtt, és az illumináti társdasággal együtt az egyik legbefolyásosabb hatalmi szervezet a világon az utóbbi néhány száz évben a szabadkőművesség!

2014. márc. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!