Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Lusta az az anyuka aki szabadn...

Lusta az az anyuka aki szabadnapjain nem viszi oviba két gyermekét?

Figyelt kérdés

Nem akarom felkelteni őket, aludhatnak ameddig akarnak, aztán főzünk, játszunk, élvezzük egymás társaságát.

Édesanyám szerint ilyenkor is vinni kéne a gyerekeket szabadnapjaimon, nyáriszünetben.


2014. jún. 16. 08:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
50%
Gratulálni tudok a lepontozónak! Akkor csak ítélj, de vigyázz, mert téged is ítélnek! 10-es vagyok!
2014. jún. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Te meg ne hisztériázz.

Írták nem, hogy az más, ha anyuka azért viszi oviba a gyereket a "szabadnapján", mert ügyintéz?

Mi bajod?

2014. jún. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
12. Hol látsz ilyet?
2014. jún. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Mondjuk a 6-os?
2014. jún. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Nem azt írta, hogy az más, ha anyuka azért viszi, mert ügyintéz. Azt írta, hogy az embereknek semmi sem jó, az sem, ha viszed, mert épp ügyintézel vagy pihensz és az sem, ha otthon hagyod, mert akkor azt szokja meg. De egyáltalán nem írta azt, amit te belelátsz.

Amúgy én az egyesre reagáltam és volt még egy másik válaszoló, aki azt írta, ha anyuka beviszi az oviba a gyereket, miközben otthon van, akkor az elítélendő. Nem ezekkel a szavakkal, de ez volt az értelme. Az ilyen általánosító, rosszindulatú véleményeket pedig nem szívlelem, ezért kértem ki "magamnak" is és mindenki másnak a nevében, aki valami miatt úgy dönt, hogy beviszi az oviba (bölcsibe) a gyereket, miközben otthon van valamiért.

2014. jún. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

nekem 2 hetente pénteken van szabadnapom, én beviszem és vállalom, hogy a saját kényelmem miatt!

kitakarítok, nagybevásárolok, ha marad idő meg is főzök. így 2,5 napunk van egymásra, a kötelező dolgok nélkül :)

ha otthon van, én nem végzek se a nagytakarítással, se a bevásárlással, átcsúszik szombat délelőttre is.

mondjuk enyém szereti az ovit, jobban szeret játszani míg az osanban bíbelődök 2 órát :)


szóval nem lustaság, hogy nem vitted, én is azt gondolom, hogy inkább mi vagyunk lusták (maradjunk talán inkább a kényelmeseknél) akik beviszik ilyenkor is.

de őszintén szólva, nekem kell ez a 2 hetente fél nap, nálunk nincs nagyszülő, testvér, rokon aki segítene, muszáj valahogy feltöltődnöm ha már egy mozi vagy vacsora nem jár... :)

2014. jún. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

egyébként annyira furcsa, hogy ha a dolgozó anya a szabadnapján ha viszi oviba a kicsit akkor lusta, ha nem viszi akkor is lusta!

egyáltalán hogy merül fel a lusta szó egy olyan anyukával kapcsolatban, aki napi 8 órát dolgozik, 1-2 órát utazik, gyerekért rohan, játszóterezik vele, majd háztartást vezet, stb ???


ha meg valaki otthon van a kisebb gyerkőccel, a nagy meg oviban, akkor az természetes, és ha nyáron is akarja vinni akkor jól teszi mert törvény nem tiltja!

egyébként egyet is értek ezzel is, csak furcsa, hogy pár kérdéssel lentebb meg ezen ment a vita...

2014. jún. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

16-os!

Én 12 órázom, egyik nap reggeltől estig, aztán másnap estétől reggelig. Aztán éjszakás után alvónap majd egy szabadnap.

Arra gondoltam csakis kizárólag akkor mennének nyáron, ha nappalos vagyok, illetve éjszakás utáni alvónapom van.

Ha éjszakás leszek még akkor sem mennének, mert csak 18- tól kezdődik a munka, mire indulok addigra az oviból úgyis hazaérnének.

2014. jún. 16. 17:11
 19/22 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk az iskolának már vége, de az oviba még két hétig mehetnek a gyerekek, és utána lesz csak 1 hónap szünet. Megkérdezte az óvónő, hogy viszem-e erre a 2 hétre, mert nem nagyon lesznek gyerekek és különben is, aki otthon van, az ne vigye! Utaltak rá. (Én otthon vagyok) Jó, akkor nem megy. Erre folyton azt kérdezgetik, hogy már nem jár oviba? (Az utcán az emberek) És látom a szemükben, hogy rosszallóan néznek... Nem szoktam magyarázkodni, mert az én dolgom, de tényleg ez is, az is baj, ha megy, ha nem, miközben te otthon vagy. Én örülök, ha itthon van, mert együtt tudunk lenni, ha dolgzok majd, akkor már sosem lesz olyan, hogy egész nap együtt legyünk, mint 0-tól 3 éves koráig. Ő iskolás lesz, aztán közép- és főiskola, aztán elköltözik, férjhez megy én meg robotolok egész életem végéig. Viszont szerettem azt is, amikor ovis volt, és én itthon voltam. Most is itthon vagyok, mert állást keresek, de így is furán néznek rám, hogy akkor miért adtam be oviba? Biztos, mert nem akarok vele foglalkozni! Szerintem akármit csinálsz, lesznek, akik rossz szemmel néznek rád, nem kell vele foglalkozni, de nem vagy lusta. Én is azt mondanám, hogy kényelmes, inkább. Bár nekem pont a másik verzió a kényelmes, ha beadom, miközben én itthon vagyok.
2014. jún. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
58%
nem lusta,de az sem lusta aki viszont visszi.
2014. jún. 17. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!