Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ne vigyem oviba, mert itthon...

Ne vigyem oviba, mert itthon vagyok?

Figyelt kérdés

A lányom most nyáron is ovis, két okból.

Az egyik, hogy imád oviba járni, betegen is menne (csak ezért hajlandó beszedni a gyógyszert)

A másik, hogy bár itthon vagyok, nem nagyon futkozhatok utána, mert problémás terhes vagyok.

Az óvónő félrevont ma reggel, hogy ilyenkor milyen dolog, hogy lepasszolom a lányom, mikor úgyis otthon vagyok.


2014. júl. 11. 13:37
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
28%
Igaza van az óvónőnek.
2014. júl. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
50%
ovónök lusták nem kel vele foglakozni, ha pénzt kapnának a nyári felügyeletért azt bizonygatnák hogy hogy milyen fontos nyáron is a közöség
2014. júl. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
12: ugyanolyan fizetést kapnak:)
2014. júl. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
49%
Na szóval, ha egy szülő otthon van és nem tudja ellátni a gyerekét azon időtartam alatt akkor mi a szarnak szüli más kontójára? Az óvoda nem arról szól, hogy ha van kedvem akkor a gyereket van kire lepasszolni. Az óvoda azért van, hogy azon idő alatt amit a gyerek nem tud a családban eltölteni, mert a szülők dolgoznak az állambácsi biztosítsa a felügyeletet. Na és hogy megvédjem az óvónőket: nem tudom melyik T. szülőnek nevezett valaki merné bevállalni sok esetben éhbérért, hogy nap 10-12 órát dolgozik, mert valamikor meg kell írni a naplót, el kell készíteni a dekorációt, elő kell készíteni a kötelező foglalkozást, vagy a kötetlen foglalkozást, és ötleteket kell gyűjtenie, hogy a gyerekek tartalmas napjáról gondoskodjon. Na ki a lusta?
2014. júl. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Ja és majd elfelejtettem, hogy ez nem rád vonatkozik, csak bután sült el nálad, mert ha szólsz az óvónéninek, hogy nem sokára szülsz, és veszélyes minden megterhelés a terhességedre nézve, biztos vagyok benne, hogy segíteni fog.
2014. júl. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
22%

Én csak azt nem értem, hogy neked nem hiányzik a lányod? Nem igényled a társaságát, nincs késztetésed együtt lenni vele, együtt játszani, olvasni, főzni, teregetni? Neki sincs igénye rád? Számomra ez olyan hihetetlen.


Mondjuk, nekem nem jár oviba a fiam (4 éves múlt) és a hugi sem bölcsibe (ő 2 múlt), így nem ismerem az érzést, amikor reggeltől délutánig, napi 8-10 órát nincsenek velem, de mi borzasztósan élvezzük az együtt töltött időt, én is és ők is.

2014. júl. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
95%

"akkor mi a szarnak szüli más kontójára?"


Az oviért fizetni kell, az óvónők fizetést kapnak az államtól, te oda viheted a gyereket. Mi az, hogy más kontójára?:)


"nem tudom melyik T. szülőnek nevezett valaki merné bevállalni sok esetben éhbérért, hogy nap 10-12 órát dolgozik"


Mondjuk ki szorított a fejéhez fegyvert, hogy óvónőnek menjen 80 ezerért, vagy a mai napig ki szegez fegyvert neki, hogy ne csináljon mondjuk egy vállalkozást (azért nem írtam, hogy tanuljon tovább, mert akkor addig kiesne a munkából, tudom).


Nehogymár az legyen a kifogás, hogy nem csinálom meg a munkát, mert kevés a fizetés?! Most ez komoly? Akkor miért vállalja el? Egy magánszférából úgy rúgnák ki ilyen hozzáállással, mint a sicc, többet vissza se mehetne. És tudod, kinek kevés a fizetése? Azoknak a PhD-t végzett embereknek, akik 200-at visznek haza. Na, az kevés. Az óvónő a könnyebbik sulit választotta, most ez a böjtje.

2014. júl. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

én óvónő vagyok-

1.ilyen jogszabály nincs,hogy ne lehetne vinni a gyermeket nyáron.

2ha problémád van-beszéld meg a vezetővel-de ne azt mond,hogy azért,mert otthon unatkozik

3.tényleg nyáron azok szokták vinni,akik nehezen oldják meg

ennek több oka van(az összevonás sokukat megvisel-nagy meleg,idegen felnőttek,össszevisszaság,kusza szabályok,nyári felújitások-és még sorolhatnám.

4.igen,hallottam ilyet,hogy szólt az óvónő,hogy aki tudja,próbálja megoldani a gyerek érdekében-hiszen azért egész évben szabályokhoz van kötve-neki is kell a "pihenés",lazulás,család.

5ugyanakkor megértelek,hiszen én is itthon vagyok a picivel-és a tesót nehéz elfoglalni társak nélkül.-ha nehezen viseled a terhességet-mindenképp beszélj bent a vezetővel

2014. júl. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
25%

16-os minden eggyes szavával egyetértek,szó szerint ugyanazt akartam írni.

én is itthon vagyok a kistesóval,de eszembe nem jutott volna vinni nyáron a 4 évest és akkor sem vittem mikor terhes voltam a kistesóval pedig úgy be voltak vízesedve,dagadva a lábaim hogy semmilyen papucs,cipő nem ment rá és akkora hatalmas hasam volt már 25.-ik hét környékén hogy mindenki azt hitte már másnap megyek szülni!És ugyanúgy vittem játszótérre,strandolni a nagyobbikat!

Én szégyelném bevinni az oviba!

Szerintem az már régen rossz ha a gyerekem unatkozik mellettem!

2014. júl. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
91%
Na most jól le fognak pontozni engem! :)A második mondatod a mérvadó szerintem,ha szeret oviba járni,és van rá lehetőség akkor miért ne?Az én fiam is jár heti 3 fél napot,pedig most sajnos én is itthon vagyok.Szerintem ez nem lepasszolás,nem egyformák a gyerekek,ahogy mi sem.Mások az igényeik,csak sajnos mi felnőttek szeretünk skatulyázni.Én nem érzem magam rossz anyának azért,mert a kisfiam szeret oviba járni,ott vannak szuper játékok,foglalkozások,és persze gyerekek.Én is szoktam programokat csinálni a kincsemmel,de a saját korosztályával is jól érzi magát,sőt igényli is.Akkor meg miért ne vinném kicsit oviba is?Azért mert megszólnak érte?Én inkább az ő igényeit tartom szem előtt,mi a jó neki,mit szeretne,mi kell az egészséges fejlődéséhez,ha ezért rossz anyának tartanak,őérte ezt is vállalom!!!
2014. júl. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!