Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ne vigyem oviba, mert itthon...

Ne vigyem oviba, mert itthon vagyok?

Figyelt kérdés

A lányom most nyáron is ovis, két okból.

Az egyik, hogy imád oviba járni, betegen is menne (csak ezért hajlandó beszedni a gyógyszert)

A másik, hogy bár itthon vagyok, nem nagyon futkozhatok utána, mert problémás terhes vagyok.

Az óvónő félrevont ma reggel, hogy ilyenkor milyen dolog, hogy lepasszolom a lányom, mikor úgyis otthon vagyok.


2014. júl. 11. 13:37
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom, hogy miért kell bűntudatot kelteni abban, aki a gyermek kérésére beviszi őt az oviba...

Az óvoda tudtommal nem egy rossz hely, alapesetben mindenki örül, ha végre felveszik a gyerekét. Ha jól emlékszem, a kérdező gyermekének ovija is olyan kis létszámú, mint a miénk. Miért lepasszolás az, ha beviszi? A nyári szünet az óvodákban max. 4 hét lehet, az is akkor, ha felújítás, festés van. Amúgy pedig a nevelési év szeptember 1-től augusztus 31-ig tart.

Ha jól érzi ott magát a lányod, vidd nyugodtan! Az a dolga az óvodának, hogy elássa a gyermekeket. Ahhoz nekik semmi közük, hogy te otthon vagy.

2014. júl. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
6%

Szerintem az gáz, ha egész nap bent van nyáron, oké, szereti az ovit, de én a helyedben ebéd után elhoznám. Én februárban szültem a 3. gyerekem. A nagyobb ovis volt, minden reggel én vittem, én mentem érte munka után, majd mikor táppénzre kellett menjek a végén, akkor is én mentem érte! A középső gyerekem nem járt még akkor sem oviba, sem bölcsibe. Mikor már nem dolgoztam, otthon volt velem, előtte párom anyukája vigyázott rá nappal, míg dolgoztam, ő most volt 3 éves, idén kezdi az ovit.

Sehova nem tudtam lepasszolni, mert sem bölcsibe, sem oviba nem járt, én is problémás terhes voltam, mert magas lett a vérnyomásom és ugye az sem játék terhesség alatt. Mégis minden nap vittem reggel a nagyobbat, mentem érte és a 3 évesem is jött velem terhesen.

Miután megszültem, ugyanez, csak babakocsit is toltunk:)

Fiam májustól nem jár oviba, mert május végén műtötték, nehogy elkapjon egy fertőzést, utána meg ugye lábadozott, mire mehetett volna, már az évzáró is megvolt, szóval májustól-szeptemberi van velem itthon, na meg ugye a 3 éves és az 5 hónapos. Nem unatkoznak, igaz a 2 nagyobb együtt eljátszik, de az tényleg durva, ha melletted unatkozik a lányod. Én ma vettem a gyerekeknek egy foglalkoztató füzetet és délelőttönként azt fogjuk csinálni. Ennyi. Vagy társasjátékozhatsz vele, az nem megerőltető, de egy kis séta sem árt a közeli játszótérig. Szerintem minden akarás kérdése.

Nekem úgy tűnik, szimplán lusta vagy, ami a terhesség miatt érthető, de vegyél erőt magadon és foglalkozz a lányoddal. Szerintem a fő ok, hogy viszed oviba, az az, hogy terhes vagy. Az meg pláne durva, ha délután is ott van. Mi lesz, ha meglesz a baba? Most terhesen még sokkal egyszerűbb, hidd el, tapasztalat!

2014. júl. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Szerintem itt az lenne a célravezető, hogy elmondod, miért viszed az oviba, tehát hogy te ugyan otthon vagy, viszont mivel veszélyeztetett terhes vagy, ezért feküdnöd kell, kvázi ez olyan, mintha nem is lennél otthon, mert nem tudsz egész nap a gyerek után rohanni. Én nem gondolnám, hogy egy ügyeletes ovis csoportba, ahol amúgy kevesen vannak, ennek problémának kellene lenni....
2014. júl. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
23 vagyok. Arról meg nem is beszélve, hogy a kislány szeret oviba járni. Ezt elfelejtettem írni.
2014. júl. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!