Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Menjen oviba? Decemberben...

Menjen oviba? Decemberben lessz 3éves. Menjen?

Figyelt kérdés

decemberben lessz 3éves,menjen oviba?

szeretném is meg nem is...

tudom,h.sok mindent tanulja, meg kell a közösség,de valahogy sajnálom.

nem igazán beszél,inkább halandzsál és a mondatból kb. 2-3 szót érteni ,de persze aki nem ismeri az még azt sem érti meg. szóval ez miatt is.mert pl.ha majd v.ki rácsap szegényre még azt sem tudja majd elmondani,h.mi történt (legalabbis nem értik majd meg) mert sajnos van verekedős ovis. sajnos.

jobb lett volna ha bölcsibe jár,de oda nem vettek fel,mert már "nagy" igaz az oviba meg még nagyon pici úgyhogy az oviba de a mini csop.ba fog járni.

elvittem a szülőire ahol félénken

kb.30 perc elteltével kezdett el játszani,a többiek már rég játszottak.

aztán egy kisfiú elvette a játékot tőle és még rá is csapott szegénykémre de ő nem csinált semmit csak kedvesen nézte a fiút.én meg majd ki pukkantam magamban.

olyan kis jó szívű és soha nem verekszik,mi lessz vele? :(

mit tegyek?



#kisfiú #óvoda #beszéd #közösség #visszahúzódás #jószívű gyerek #keveset beszél
2014. aug. 6. 20:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
45%

És amúgy az egyik válaszoló azt írta, kötelező, nos, nem kötelező a óvoda csak 5 éves kortól.

3 évesen még nem kötelező.

2014. aug. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
83%

Ne haragudj kérdező, nem rossz szándékból írtam, de ahogy írod, hogy 4 éves meg iskola előtt még nem beszél, az nem normális!!! Már két éves státuszon is kikötés, hogy rövid mondatokat alkot és nem halandzsál...nézzél utána nyugodtan.

Bizonyos kritériumoknak ha nem felel meg, akkor oviból fogják elküldeni és nem azért, mert rosszat akarnak, hanem épp az elenkezőjét!

A kérdésedre koncentrálva: a leírtak alapján még közel sem óvoda érett, nem javasolnám, hogy menjen!

3-as voltam!

2014. aug. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
3-as, szerintem pont azért menjen, mert ha egyik szülő sem viszi nevelési tanácsadóba elmaradt beszédfejlődés miatt, akkor majd az óvoda beadja a kérvényt. Persze ebbe is bele kell a szülőnek egyeznie, de gondolom itt már nem ellenkezne az anyuka. Ez a gyerek érdeke, hogy majd megtanuljon rendesen írni, olvasni. Bizony, korai fejlesztés nagyon fontos! Mint írtam, én már bánom, hogy nem vittem el 2 évesen, mert mindenki lebeszélt róla, várjak, majd magától beindul.
2014. aug. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
13-as egyébként tökéletesen egyet értek veled, és már azt is tudom, hogy ezért mi le leszünk pontozva! :)
2014. aug. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig nem értem, hogy a 3-as válaszolót miért pontozzák le, hiszen ő az egyetlen, aki először fel akarta nyitni anyuka szemét, hogy nem szabad a fejünk a földbe dugni, és csak várni, hogy a mi gyerekünknek semmi baja, csak ez, meg ez....

Az egyetlen amiben nem értek egyet, az, az, hogy mindenképp kezdjen legkésőbb 3 évesen ovit, hisz segítheti a beszédfejlődését is és ott logopédus is tud vele foglalkozni!

Igaz, hogy idén még 5 éves kortól kötelező az ovi, de megkésett beszédfejlődés miatt, akár a védőnőtől, orvostól, gyógypedagógustól is lehet papírt kérni, hogy a gyereket mindenképp vegyék fel az oviba.

2év 8 hónaposan a 2-3 szó nagyon kevés egy mondatban, amit meg lehet érteni, és persze fontos, hogy idegenek is megértsék! Nálunk az oviban a 3 éves kiscsoportos gyerekeknek egy rövid versikét is meg kell már tanulniuk év elején és a 3 éves státuszban is benne van, ha jól emlékszem, hogy rövid verseket, mondókákat mond. Persze ezek nem kötelező érvényűek, de halandzsa és 2-3 szó nagyon kevés, 2 évesen elfogadott, de 2 év 8 hónaposan már felhívja a figyelmet, hogy lehet, hogy a gyermeknek segítségre lesz szüksége.

2014. aug. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
én elviném ezt a gyereket a nevelési tanácsadoba logopédushoz ,illetve füll orr gégészhez és hallás vizsgálatra is , mert ez nem normális hogy te érted csak mit mond ,és ha sokáig halogatod dolgokat akkor sokal nehezebb lesz rendbe hozni a beszédét ,mint gondolnád ,nekem van megkésett beszédfejlődésü gyerekem nem pár honap mig rendbe rakják a beszédett ,logopédus kivizsgálása semmibe nem kerül viszont ha ő azt mondja hogy rendben van minden akkor csak várni kell amugy az óvoda még jót is tenne talán a beszédének.
2014. aug. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
és 2 éves státusz vizsgálat egyik feltétele hogy rövid mondatokban beszél .
2014. aug. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
25%

2,5 évesen teljesen normális, hogy ennyit beszél, ha nincs más "problémátok", akkor emiatt kár aggódni.

Az én gyerekem sem beszélt ennyi idősen, de neki más gondjai is voltak, mi hallásvizsgálattal kezdtük, ott nem tudták, hogy mi egyéb problémánk van, csak a beszédfejlődés elmaradásáról tudtak és konkrétan hülyének néztek, hogy miért vagyunk ott egyáltalán ennyi idősen, amikor 3 éves kor alatt nem beszélünk megkésett beszédfejlődésről.

Rengeteg gyerek kezd el csak 3 évesen beszélni úgy, hogy az mások számára is érthető.

Amikor a problémáinkkal hozzáértő orvoshoz és gyógypedagógushoz fordultunk, ők ugyanezt mondták el.


Másik gyerekem ovijában voltak a kiscsoportban többen is, akiknek egy szavát nem lehetett még érteni, most már nagycsoportosok, tökéletesen jól vannak.


Azok alapján amiket leírtál nincs semmi baj a gyerkőccel.

2014. aug. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

persze, vidd, max ha nem tetszik akkor kiveszed...


egyébként tényleg nagy butaságot írtál ezzel, hogy 4 éves, meg elsős gyereknek elég beszélnie, ez nagyon nincs így. és ha ezzel védekezel akkor a gyerekednek ártasz, hisz neki se jó ha nem tudja kifejezni magát!

én gyerekem megkésett beszédfejlődésű, rengeteg fejlesztést kapott, tornát, beszédbeindítót, kommunikációs tréninget, most 5 évesen meg már sak logopédiát és büszkén mondhatom, hogy iskolás korára semmi beszéd illetve kommunikáció gondja nem lesz!

azért nem mindegy, hogy hátránnyal indít egy gyerek, van épp elég tanulni valójuk így is...

na de nem rohanok előre, mivel 2,5 éves kor után a védőnőnek tovább kéne küldenie, én azt ajánlom, hogy azért nézesd meg. nem azért mert mi azt írjuk, hanem azért, mert ezzel neki segítesz! az oviban majd el tudja mondani, hogy mit szeretne, tud majd válaszolni a kérdésekre és beszélgetni is tud majd a gyerekekkel.

2014. aug. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

mindenkinek köszönöm a válaszát!

a gyerek megy oviba.

azóta már többször is jártunk bent és csodálkozva néztem ,h.a sok kis aranyos csöppség közül csak néhány beszél érthetően a többség úgy"beszél" mint az Én fiam. sőt pelusuk is van.(az enyimnek már rég nincs)

2014. szept. 6. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!