Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodás illetve óvodába készülő...

Óvodás illetve óvodába készülő gyerekek anyukái! Ti milyen szempontok alapján választottatok ovit?

Figyelt kérdés
Mit tartottatok fontosnak illetve kevésbé fontosnak? Hamarosan aktuális lesz, de még csak nézelődés szintjén állok.
2015. jan. 17. 10:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Én is ilyen dilemmában voltam, mint Te, hogy elit magán ovi, vagy állami.... (jómódúak vagyunk, a kisfiúnkért 8 évet küzdöttünk)

Bölcsödébe magánba járt. Mégis úgy gondoltam, hogy már elég érett annyira, hogy oviba már tapasztalja meg, hogy van hátrányos helyzetű gyerek, van, aki frusztráltabb, stb. Mert előbb -utóbb úgyis szembesülni kell a világgal, és később rosszabb lesz. Nagyon jól döntöttem, az elmúlt fél év legalábbis azt bizonyítja. A kisfiam nagyon elfogadó, kiegyensúlyozott gyerek lett... Nem hiszem, hogy jó ötlet egy bizonyos kor felett üvegbúrában tartani, mert a buszon is lesz kisebbség aki lehet, hogy beleköt, tanulja meg már most a konfliktusokat rendezni. És megtanulta...

2015. jan. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Előző vagyok- hozzáteszem azért az arány nem mindegy, nálunk a 26 fős csoportban egy cigány van, és 4-5 szegényebb család. Azért olyan oviba nem vinném, ahol a fele kisebbségi.
2015. jan. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nálunk 3 óvoda van. Az utcában lakó gyerekek szülei ajánlották az egyiket anno, amikor a nagy volt 3 éves. Elsétáltunk előtte, megnéztük az udvart, az óvónéniket. Oda mentünk, be is vált. Most a kicsi jár oda.

Ami számított: az óvónénik, a felszereltség, a szokásrendszer, későbbi lehetőségek délutáni foglalkozásokra, sok mozgás. Nekünk mind a 3 ovi messze van, mindenhová kocsival kell menni, szóval ez nem volt szempont. Az egyik nemzetiségi óvoda, azt nem akartam a nyelv miatt, mert nem látom értelmét ilyenkor és ezen a szinten. A másik meg nem igazán tetszett, így maradt az ajánlás szerinti, ami a legszimpatikusabb is volt.

Nekem sokat számít mások tapasztalata, szerintem az volt a legfontosabb akkoriban a választásnál, amíg semmit sem tudtam konkrétan.

2015. jan. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
a mi szempontjaink: aranyos ott dolgozók, akikkel szót lehet érteni, bármi problémánk/kérdésünk is van, változatos és kreatív programok/feladatok a kicsiknek, ne csak gyerekmegőrző legyen, jól felszerelt hely legyen és lehetőleg nyelvtanulásra és sportra is legyen lehetőség az óvodán belül.
2015. jan. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi is több szempontot vettünk figyelembe amikor választottunk. Másik városban dolgozom, mint ahol lakunk. Eleinte azt gondoltam, hogy megy a lakhely szerinti oviba, de miután beszéltem az ovi vezetőjével, és elhajtott, hogy mit kíváncsiskodok én az oviról, hiszen ha helybeli, akkor úgyis oda megy. Akkor meg nem mindegy? Hát ezen úgy kiakadtam, (mert szerettem volna megnézni milyen körülmények vannak ott) hogy felhívtam a munkahelyem városában lévő ovit, ahol a vezető a szöges ellentéte volt. Volt ránk ideje, mindent megmutatott, és mivel nagyon tetszett, így oda ment. A legjobb döntés volt, mert imádja az óvónőket és a dadust is. Mindenki kedves, segítőkész.
2015. jan. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
korcsoportos ovi legyen,normális vezető ,kedves ovonénik és dadusok legyenek.
2015. jan. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!