Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ahol van gyümölcsnap, ti...

Ahol van gyümölcsnap, ti milyen gyümölcsöt visztek májusban?

Figyelt kérdés
Eddig ugye nem volt túl nagy választék, meg az óvónők is azt mondták hogy legjobban a banánnak örülnek. Így vagy banánt vagy almát szoktunk vinni, esetleg körtét és narancsot néha. De most már lehetne pl. hazai epret csak azért elég drága 23 gyereknek megvenni...Ti mit visztek?
2015. máj. 4. 11:22
 1/9 anonim ***** válasza:

én mindig változatosat,-savanyú káposzta,mazsola,aszalt gyümölcs,levesgyöngy a krémlevesekhez,citrom,répa.amiket felsoroltál,gondolom a többség is ezt visz.vihetsz konzervet,ananászt,házi lekvárt,mézet

ennek mind örülni fognak.a gyümölcsnapkor nem kell feltétlenül gyümit vinni,lehet paprika,uborka,koktél paradicsom,hagyma,bármi.ha együtt eszik,minden elfogy

(egy anyuka,aki óvónéni is)

2015. máj. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igaz, valaki mondta hogy répát vittek be meg szoktak még vinni kekszet, szörpöt, házi lekvárt. Mondjuk a kekszért már panaszkodott néhány szülő, hogy ne nassoltassák a gyereket napközben. Köszi a tippeket !
2015. máj. 4. 15:24
 3/9 anonim ***** válasza:
Én múlt heten vittem epret, olyan nagy fatalcasat, az szerintem egy evésre volt elég a csoportnak, de mellette még mandarint is, és nálunk mindig ketten hoznak egy héten, így bőven elég egy hétre. Amúgy ilyenkor jó a retek is, annak is nagyon örülnek, hogy ne csak vajas kenyér, felvágott legyen a reggeli v uzsonna. Ja meg szoktam vinni nagy üveges nutellat is, meg mézet, igaz azt inkább télen. Ezeknek is örülnek az óvónők, mert akkor szoktak felhasználni amikor tényleg csak egy vajaskenyér az uzsi.
2015. máj. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mi rendszeresen viszünk répát, meg karalábét, imádják a gyerekek.

Ha van szezongyümölcs emberi áron akkor azt, ha nincs, akkor almát, narancsot/mandarint vagy banánt.

Amúgy meg amit éppen befőzök, abból is szoktam vinni, befőttet 2-3 üveggel, céklát is, lekvárokat. Mézet is vittem már be.

Néha előfordult, hogy vittem be aszalt gyümölcsöt, diákcsemegét, mogyorót, diót... mikor mit kapok értelmes áron, van otthon aktuálisan, vagy jut eszembe hogy jéezdejólenne :)

2015. máj. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Itthonról epret, nyáron meggyet, cseresznyét, dinnyét, körtét, sárgadinnyét.


Ilyenkor kivit, narancsot, banánt, almát, szőlőt, mazsolát, gyümölcslevet, később bodzavirágot, amiből italt készítettek.

2015. máj. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ti nagyon találékonyak vagytok :-) Köszi a sok ötletet, lesz miből szemezgetnem.
2015. máj. 5. 10:40
 7/9 anonim ***** válasza:

Ami viszonylag megfizethető, nem fonnyad szét másnapra és szeretik a gyerekek. Pl. nálunk kérték, hogy lehetőleg ne narancsot igyünk, mert azt nemigen eszik. Alma, körte minden mennyiségben mehet. De lehet vinni sárgarépát, karalábét is. Télen akár befőttet is.


Epret nem vinnék, mert nagyon maszatol és hamar tönkremegy.

2015. máj. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Epret én sem vittem, mert több gyerek is allergiás rá, és pont ezért kivit sem.

Maradt a banán, narancs, mandarin, alma, körte, szőlő (ha szép).

2015. máj. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
répa karalábé citrom :) alma banán mandi
2015. júl. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!