Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek az egy héten 1-2...

Szerintetek az egy héten 1-2 nap tartott zöldség és gyümölcsnap ugye nem árt a babának?

Figyelt kérdés
Lassan jön a sokféle gyümölcs -zöldség (május-június-július) és érdekelne, hogy más is tartott e vagy fog e gyümölcs és zöldségnapokat? Megkérdezem majd a védőnőt is, de kíváncsi lennék a ti véleményetekre! Úgy hallottam, hogy nagyon egészséges és a babának is jó. Étvágyam így is elég kevés, ezeket pedig meg tudom enni, gondolom a folyadéktartam miatt.
2014. ápr. 21. 09:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Bár a terhesség alatt a változatos étrendet ajánlják a mamáknak, de nem hinném, hogy ezzel bajt, és kárt okoznál a babádnak. Inkább egy napig csak zöldség-gyümölcs egy héten,mint egy napig csak hús!
2014. ápr. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%
hát nem a legjobb, ráadásul a gyümölcs tele van cukorral ami növeli a terhességi diabétesz esélyét is. Azért mindenképp egyél szénhodrátot is, kekeszet vagya amit kivánsz, mert ez az inzulin és cukor anyagcserdének nagyon nem lenne jó.
2014. ápr. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Utolsó: azért sokkal jobb, ha a kérdezö a szénhidrátot gyümölcs formájában viszi be, mint ha kekszet eszik!!!!


Kérdezö; nyugodtan egyél gyümöclsöt meg zöldségeket, attól nem lesz sem neked, sem a babának baja, söt kimondottan egészséges.

2014. ápr. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

Előző válaszoló, cukor = szénhidrát.

Szerintem heti egy nap belefér, de csak ha tényleg jól esik és nem vagy éhes mellette.

2014. ápr. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, a válaszom természetesen a 2-esnek ment :)
2014. ápr. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Julie S ***** válasza:
Ha nincs terhessegi cukrod (a zoldsegeknel meg ez sem jatszik), ugyan mi bajotok lenne tole?! :)
2014. ápr. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj, nálam ugyan nem tudatosan volt mindez, de voltak olyan meleg, nyári napok, hogy semmi mást nem kívántam. Ha viszont úgy érzed, hogy ez kényszer és mást is szívesen megennél, akkor én nem erőltetném a helyedben.
2014. ápr. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hát terhességi cukrom az nincs, terhelés után 2 órával 3,5 lett pont határérték, szval majdnem alacsony...nem kényszer, ezt kívánom már most is (alma, körte, eper) zöldséget meg minden mennyiségben, a fagyasztottakat is.
2014. ápr. 21. 10:40
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha jól esik, akkor rajta, arra figyelj hogy a hét többi napján is egyél gyümit, zöldséget!
2014. ápr. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az teljesen jó, ha sok zöldséget-gyümölcsöt eszel pl. a pékáruk, a "szokásos" köretek és nasik helyett (vizesedés esetén szokták egyébként ajánlani max. heti 1x). De ha csak az étvágytalanság igazolására tennéd... , inkább figyelj oda, mert fehérjére, zsírokra is szüksége van a gyereknek - hús, hal, tojás, magvak, tejtermékek formájában.
2014. ápr. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!