Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Évszaktól függetlenül kell...

Évszaktól függetlenül kell váltóruha a gyereknek? Abban a naciban van, amiben viszitek vagy mindig átöltöztetitek reggel, mikor beérkeztek? Ez nem probléma, amíg kicsi és nem tud magától átöltözni, ha például kiviszik az udvarra őket?

Figyelt kérdés
2015. júl. 12. 21:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

amiben megy az a kinti ruhája. mikor bemegyünk, átveszi a nadrágját és a cipőjét (bent télen-nyáron kisnadrágban és szandálban van). ugye télen, az overál nem lehet benti ruha, így praktikusabb, nekem legalábbis.

az probléma ha nem tud magától átöltözni, hisz oviban már nem öltöztetik őket, csak segítenek. persze aki nem tud, azt megtanítják, de azért a legtöbb 3 éves már a nadrág és cipő átvételre képes :) mondjuk a kabát cipzárját még középső csoportban is segítenek behúzni, de megkérik, hogy vegye fel egyedül (és persze türelmesek, így hamar megtanulják)

2015. júl. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tavasszal és ősszel az utcai ruhában szoktak bent is lenni a gyerekek? Cipőt, csizmát felvenni, bekötni segítenek?
2015. júl. 12. 21:54
 3/12 anonim ***** válasza:
abban van bent amiben viszem. Sosem öltöztettem át benti ruhában. Szerintem felesleges. dajka vagyok. Kis csoportban mi még segítünk öltöztetni, ha kell a CIPŐT IS RÁADJUK HA NEM TUDJA.
2015. júl. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Abban van egész nap amiben reggel, kivéve ugye a váltócipő (persze kivéve, ha nagyon leeszi vagy netalán előfordulna hogy bepisil vagy bekakil, akkor ott a zsákban egy pótruha).

Én teljesen feleslegesnek tartom, hogy itthon felöltözzünk, aztán az oviban mégegyszer, majd hazafelé mégegyszer. Télen sem igazán öltözik másképp (mivel mi kocsival visszük, így csak a kabát van rajta pluszban, amit ugye leveszünk) Ha tudjuk, hogy kimennek, akkor be van téve az overál és kész.

Nálunk szintén segítenek a dajkák, vagy az óvónő is ha kell még középsőben is (pl fűzős cipő, vagy kabát összezipzározása). Persze nevelik az egyre nagyobb önállóságra, de azért figyelnek, hogy ne is érezze magát rosszul az a gyerkőc aki még nem tudja tökéletesen.

2015. júl. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálunk ilyenkor nem kérnek kinti ruhát csak kinti cipőt. Télen is a benti cicnadrágra húzza rá a kinti nadrágot. A lányom 2 év 8 hónaposan került oviba, de teljesen önállóan öltözött (nyilván tépőzáras cipője volt). Aki nem tud önállóan öltözni, annak segítenek, illetve megtanítják, de egymástól is ügyesen ellesik a gyerekek a fortélyokat.
2015. júl. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Most, hogy reggel ujra hüvösebb van, az oviba lecseréli a hosszú nadrágot a benti rövidre. Amikor kimennek, átvesz egy kinti rövid vagy hosszu nadrágot. Van, hogy ovonéni felméri a poloját, hogy ez még jo állapotban van, ezért átveteti vele a zsákjába rakott 5 váltopolobol az egyiket :D Ezért is van 5 váltopolo a zsákjába, 3 rövidnadrág, 2 zokni és egy alsogatyó. Benti nadrág, ha lenem eszi issza, 1 hétig kitart :D
2015. júl. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Utolsó ez azért nem semmi, én már azt sem tudom mit vittem be szeptemberben a zsákjába tartaléknak, de abból is csak 1-1-et, még csak most múlt 5.


Mi télen max annyit öltöztünk, hogy ha a naci alatt leggings vagy harisnya volt, akkor levettük a nadrágot és harisnya esetén felvett egy kis szoknyát.

2015. júl. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Lányom aban van amibe reggel felöltöztetem ,csak avszandálját veszi át ,illetve ma hüvös volt igy a kardigán is volt rajta .azt bent levetük és a zsákba raktuk ,a zsákjában csak annyi van ami válto ruhának elég ha le eszi ,össze vizezi,ez egy polo,nadrág,zokni,bugyit jelent .télen persze vastag nadrág is van a zsákban .
2015. júl. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ahogy olvasom, mindenki másképp oldja meg, nincs semmilyen íratlan szabály. A tépőzáras cipőt már én is elterveztem ősztől, de mivel gyalog fogunk menni, ezért gondolkodtam átöltözésben is. Télre én is úgy terveztem, hogy a téli nadrágja alá leggings, ha megérkezünk, akkor levesszük a nacit, ha napközben kimennek, csak fel kell majd vennie rá a meleg naciját. Meg én úgy vagyok vele, hogy bentre szívesebben adok valamilyen laza melegítőt, leggingset rá, mint egy farmert, ami kintre jó, de játékhoz nem annyira kényelmes. Ezek szerint nem gond, ha öltözködni fog akkor, ha kiviszik őket az udvarra vagy elmennek valahová?
2015. júl. 13. 21:46
 10/12 anonim ***** válasza:
Mindenki öltözködik kimenetel előtt, főleg télen, még a felnőttek is. Pláne az ovisok. Annál jobban nem tudod megkönnyíteni a dolgát, hogyha csak rá kell húznia a kinti nadrágot a cicanadrágra. Bár farmert én nem szeretem kinti játszósnak se, szerintem nem lehet benne normálisan mozogni, főleg ezekben a ma divatos szűk fazonokban.
2015. júl. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!