Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti mennyire engeditek ezeket...

Ti mennyire engeditek ezeket a dolgokat?

Figyelt kérdés
Egész kicsi gyermeketek mennyit nézheti a Tv-t ,mennyit használhat tabletet,telefont,számítógépet?Pár hónapos ,éves korosztály?Értelemszerűen mindegyiket képességeihez mérten.Anyósom TV-t nézet a 3 hónapos fiammal ,3 éves unokaöcsém a tableten játszik órákat.Nem tartom ördögtől valónak ezeket ,mert valamilyen szinten fejleszti is őket ,meg manapság már elengedhetetlen érteni ezekhez a dolgokhoz ,de muszáj már ilyen hamar ?Persze ,hogy ezek után már nem lesz izgalmas egy könyv elolvasása ,vagy a játszótéren homokozni.Én nemigazán szeretném ezeket a dolgokat ilyen hamar bevezetni ,de mindenhol mindenkitől ezt látja ,aztán majd engem fog utálni ha nem Tv-zhet egész nap a kanapén ülve a sötét szobába ,hanem pl kirándulni "kell" menni.
2015. aug. 5. 01:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én sem engedném,tabletet,meg szg-t
2015. aug. 5. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
43%
tévénk nincs, a tablet szükséges rossz, mert nem tudom egész nap szórakoztatni, de annyi haszna volt, hogy 6 évesen már egész jól beszél angolul. viszont tényleg nem akar se kirándulni, se focizni, biciklizni. de ez már igazából a tablet előtt is így volt
2015. aug. 5. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 gandalfka válasza:
80%

Ez bonyolult dolog, mivel fejlődik a technika és ugyanakkor a civilizáció is. Tehát a mai Világban már nem várhatjuk el, hogy úgy éljenek a gyerekek, mint régen a 90-es vagy a 2000-es években. Szerintem az számít, hogy milyen technológiai körülmények között nő fel a gyermek.

Szerintem nem ártanak ezek a kügyük a gyerkőcöknek, sőt(...) csak tudni kell, hogy hol a határ, illetve az sem árt, ha a szülők pontosan tudják miket néz a gyerekük az internet előtt, mert egy Tabletet elnézve a Világháló végtelen tartalmakkal szolgál mindenkinek.

2015. aug. 5. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk nagyoknak is érdekes még mindig a könyv ,a biciklizés ,kirándulás ,sőt a kislányom is lejön biciklizni ,rolerezni,atol hogy mesét néz a tabomon ,meséket én kapcsolom be neki tehát tudom mit néz ,és medig .a kislányom 5 éves .sőt annak elenére hogy tabon mesét néz itthon a tesoival épit házat legobol,és játszik boltosat,
2015. aug. 5. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

Szamitogeppel engedem, hogy ismerkedjen - ne csak pofolje, hanem celiranyosan nyomjon gombot, hasznalja az egeret, aminek eredmenye is lesz. A gyerekdalokat is telefonon, tableten nezzuk egyet-egyet, allathangokat, kepeket stb szinten, de a tv. remelem sosem fogja erdekeni. Megy sokszor a hatterben, de ra sem nez mesere sem igazan es szerencsere. Estimese konyvbol van azert nalunk is, de kijarok vele munkagepeket nezni eloben, jon velem a vasut melle gepeket nezni, mutatom neki ugyan ezeket szamitogepen is, mert erdekli. Ilyenekre hasznaljuk jelenleg a technologiat, de meg csak 2 eves.


Informatikus apa, mernok anya es elkerulhetetlen hogy a gepeket lassa mintanak maga korul, ugyhogy probalom ertelmesen bemutatni neki is mar, mer 6 honapos kora ota usb kabelekkel, klaviaturaval, kabelvegekkel a megfelelo lyukakba dugdosva - formabedobo helyett - jatszik a legtobbet.


3 honapos gyerek amugy meg nem nez tevet szerintem, nem kepes rakoncentralni ugy, ahogyan gondolnad, de van errol egy jo cikk a neten, ha meg nem olvastad megkeresem. Arrol szol, miert karos a gyereknek a tv igazabol.

2015. aug. 5. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

[link]


ez szuperul leirja a problema lenyeget

2015. aug. 5. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
45%
2 éves. Mesét könyvben lát. Filmet nem néz. Nem nyomogat kütyüket. Ráér ezeket megismerni. Most gyerek és játszik. Más dolga nincs. Nem ültetem és szedálom. Érzem, hogy nem jó neki. Épp ezért a nagyszülőknek sem hagyom. Nem kértem ki a véleményüket. Nyíltan megmondtam, hogy az én gyermekemnél mi a szabály. Más unokákkal úgy viselkednek, ahogy azok szülei engedik nekik. Az én gyermekeim nem néznek tv-t, nem nyomkodnak kütyüket. Elfogadták.
2015. aug. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Vekerdyt idézném: "elemi számolás, írás, értő olvasás, angol nyelv és az informatika a legfontosabb dolog, amit a gyereknek a mai világban meg kell tanulni."

és nemcsak ez alapján, de értelmetlen dolog ezektől tiltani a gyerekeket, hiszen ha nem találozik ezekkel az eszközökkel, akkor már a korai iskolaévek alatt hátrányban van. 3.-ban környezetből, magyarból már interneten kell gyűjteniük anyagokat a gyerekeknek kiselőadásokhoz. Viszont nagyon ésszerűen kell kezelni, és nem hagyni, hogy ezek uralják az életét. Nem kell tv-t nézni a csecsemőnek, és tabletezni a 3 éves gyereknek. szükségtelen, ebbn teljesen igazad van. Az én öt évesem pl. a nagy kánikulában azért 1-1 órát nézett mesét. m2-t szeretjük magyarosított, válogatott mesék. néhány számítógépes játékot is játszhat, nagyon jó kognitív szoftverek vannak, és sok online is elérhető. Tabletre nincs szükségünk, és nem is lesz a gyereknek. a telefonon nem játszik, nem netezik, eszébe sem jut. Gondolom számít a minta, hiszen én sem a férjem sem töltjük az életünket ezzel vagy a gép előtt játszva. Olvasunk, kirándulunk szabadidőnkben. Az én fiam könyvet kért a szülinapjára nem tabletet, szóval van aranyközépút. Kell negedni, de nem mértéktelenül és nem korán, mint azáltalad leírt esetben.

2015. aug. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%

3,5 éves a lányom, amióta jó idő van azóta kb nem néz tv-t.


Tabletünk volt, azt használtuk néha kocsiban és gyerekorvosnál a váróban, de tönkrement, azóta nem vettünk újat.


Amikor nem volt ilyen jó idő, akkor YT-on nézett gyerekdalokat, magyarul és angolul. Nyelviskolában dolgozok, ott a tanárok szerint ettől nem fog megtanulni, de ártani nem árt.

Reggel és néha este nézi az M2-t.

Elkezdtük már a Disney-meséket is, azt azért tartom jónak, mert megnézi, aztán/előtte elolvassuk könyvben is. Esténként hallom, hogy mesél a plüsseinek, ahol énekelnek a mesében ott ő is énekel, ahol szomorúak ott vígasztalja a plüsst stb.

2015. aug. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a legtöbb válasszal. Meg kell találni a középutat, mert ezek a dolgok lehetnek nagyon hasznosak is. Az én fiam még csak 2,5 éves, tabletet, telefont és számítógépet egyáltalán nem nyomkod, nem is adom neki oda. Tévét szokott nézni, de csak este egy kis mesét az m2-n, vagy dvd-ről a thomas mozdonyt, mert azt szereti. 3-kor elhozom a bölcsiből, délután 6-ig lent vagyunk a játszótéren, szerintem nem lesz baja, ha este leül egy kicsit és nézi. Az sem hátrány, ha tud egy órát egy helyben ülni és figyelni. Ezenkívül rengeteg szót megtanul, ismétli, amit mondanak, én nem érzem károsnak.

Pl jobban megérti, hogy valamit szépen kell kérni, ha a mesében a mozdony is úgy csinálja, mintha csak én szajkózom neki állandóan.

Ettől még szeret játszani, megyünk autózni, homokozni, múzeumba, állatkertbe. A kettő megfér egymás mellett, nem rohan haza ész nélkül, hogy csak a tévé jó.

2015. aug. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!