Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti mennyire engeditek ezeket...

Ti mennyire engeditek ezeket a dolgokat?

Figyelt kérdés
Egész kicsi gyermeketek mennyit nézheti a Tv-t ,mennyit használhat tabletet,telefont,számítógépet?Pár hónapos ,éves korosztály?Értelemszerűen mindegyiket képességeihez mérten.Anyósom TV-t nézet a 3 hónapos fiammal ,3 éves unokaöcsém a tableten játszik órákat.Nem tartom ördögtől valónak ezeket ,mert valamilyen szinten fejleszti is őket ,meg manapság már elengedhetetlen érteni ezekhez a dolgokhoz ,de muszáj már ilyen hamar ?Persze ,hogy ezek után már nem lesz izgalmas egy könyv elolvasása ,vagy a játszótéren homokozni.Én nemigazán szeretném ezeket a dolgokat ilyen hamar bevezetni ,de mindenhol mindenkitől ezt látja ,aztán majd engem fog utálni ha nem Tv-zhet egész nap a kanapén ülve a sötét szobába ,hanem pl kirándulni "kell" menni.
2015. aug. 5. 01:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Egyensúlyt kell megtalálni.Fiam 2.lányom 6 éves.Tv nincs szg-n vagy tableten néznek mesét,gyerekzenét.Annyit és azt amit én engedek.7végén gyakran kirándulunk,esti mese az olvasós és napközben is igénylik,hogy olvassak.
2015. aug. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Tablet nincs, telefonhoz, számítógéphez nem nyúlhat.6 éves. A tv egész nap megy ha itthon vagyunk. Háttérzajnak főleg. Amióta megszületett meg előtte is így volt, nem ültem itthon csendben. Nem mindég nézi. Játszunk sokat. Délelőtt jobban leköti, míg én főzök. Sok mese le van neki töltve azokat nézi. Meg ugye filmeket is nézhet már, meg az állatos műsorokat szereti nagyon. Amint olyan az idő, akkor meg megyünk kifele. Nincs belőle hiszti ha ki kell kapcsolni a mesét.
2015. aug. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szerintem is meg kell találni az egyensúlyt. A nagy nálunk 3,5 éves, tabletet, szg-et tökéletesen kezel. Nálunk van egy külön szg, amin a kezdő oldalról eltudja indítani a youtube-ot és ott le vannak neki mentve azok amiket egyébként szeret nézni (de sokszor a tv-n is ezeket indítjuk el). Telefonálni még nem tud, csak felvenni ha apa telefonál. Ha az előző válaszolókhoz képest nézem, ő sokat tölt ezzel, mert pl háttérben mindig megy a mese nálunk, így ha van egy-egy mese amit szeret megáll és nézi, vagy ha eszébe jut valami akkor megkeresi a szg-n vagy a tableten. DE ettől függetlenül imádja a mesekönyveit, szeret kirakózni, kártyázni, rajzolni és a játékaival játszani stb, de nála ez párhuzamosan is megy, viszont mióta jó idő van folyton kinn játszik. Szóval attól hogy még használja ezeket nem lett "lusta". Vagy pl míg ovi volt én rollerrel mentem érte és ő azzal gurult haza, de imád kirándulgatni is. Szerintem is inkább minta és megszokás, meg hát habitus kérdése is. A kicsi 10 hónapos, őt kb annyira érdekli a szg, tablet, telefon, mint egyéb más játék, hogy lehet püfölni, nyomkodni. Mint írtam nálunk egész nap megy a mese a tv-ben, ebből is kb annyi "köti le", hogy ha jön a reklám és feltűnik a 2 kedvenc figurája (amit plüssként is megvettünk neki) elneveti magát. De hogy nézné azt nem. Játszik a játékaival és pakol tesz-vesz. Szóval ő sem lesz az tv nézős fajta :)

A szg, tablet stb tiltása nálunk már csak azért is nehéz lenne, mert ebben élünk, és mindketten a férjemmel ez a munkaeszközünk itthon is. Gondolj bele van itt 3 asztali gép + 1 notebook a munkához (mert hát van amikor itthonról szabi alatt is kell dolgozni), tablet, telefonok, szóval még ha akarnám sem tudnám elszeparálni tőle. Nagyiéknál hasonlóan (pedig mindenki 60-on túl, inkább 70 közeli), mert a napi élethez szükségük van rá. Szóval ő is látja, hogy ez napi dolog. Ettől függetlenül persze meg kell mutatni neki, hogy más is létezik, mint írtam ettől szeret kirándulni, kimeríthetetlen a szabadság vágya, ha egész nap az udvaron van sem tud igazán lemerülni. Múlt héten is egyik nap a kicsit magamra kötöttem, hátizsák, nagy gyalog és elindultunk csak úgy. Apjának nem győzte este mesélni milyen jó volt.

A másik dolog amit itt már valaki írt is, hogy lassan már az első osztályban is érteni kell az elektronikus kütyükhöz, nem ott fogják megtanítani, mint anno nekünk. Keresztfiamon tapasztaltam én is ezt, hogy a leckék nagy része internet függő (és akkor még én is kérdeztem, hogy mi van azokkal, akiknek nincs otthon gépe, no meg internet előfizetése). De ilyen a mai világban már lehet az iskola szerint.

2015. aug. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

6 éves lányomnak van tabletja 3 éves kora óta. Nincs rakattanva, néha-neha előveszi. Tv-t is szokott nézni. De ő az a típus, akit a nap 24 órájában szórakoztatni kell, és minden de minden érdekli. Így mindig mindent csinál, segít főzni, rajzol, kézműveskedik, szabadban mindenféle mozgással kapcsolatos dolog érdekli, bicikli, görkorizni, stb, stb. Nálunk szerintem megvan a középút, én nem korlátozom ezekben a dolgokban, mert úgy látom nem köti le csak a tablet vagy a tv.

Viszont van egy barátnője, aki eléggé rá van kattanva az okostelefonra meg a tablettre. Neha átjön hozzánk és hoz magával telefont vagy tabletet, ilyenkor persze a lányom is előveszi, és mar ülnének is le egymás melle pötyögni. Na ilyenkor szoktam rajuk szólni hogy el lehet tenni, mert a közös játék nem erről kell hogy szóljon, találjanak valami más elfoglaltságot.

2015. aug. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!