Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Augusztusi születésű gyermekne...

Augusztusi születésű gyermeknek "halasztania" jobb egy évet vagy mehet 6 évesen iskolába?

Figyelt kérdés
Fiam 2012 augusztus 24.én született. Most kezdte az ovit és ugye elvileg nem év vesztes, 3 év múlva kezdhetné az iskolát, viszont a mi ovinkban van arra lehetőség hogy a kis csoport után újra kis csoportos legyen, ezáltal egy, már megszokott csoporttal és a barátaival mehessen iskolába. Viszont ezt hogy lehet eldönteni 1 év múlva hogy iskola érett lesz-e vagy sem. Az utolsó évben semmiképp nem akarom az oviban fogni. Kicseszés lenne a gyerekkel szemben. Ti hogy döntenétek ilyen esetben? Kockáztatnátok vagy a biztosat választanátok hogy újra járja a kis csoportot? Ismerek olyan gyereket ahol biztosan várnék plusz egy évet, de ugye nekem kell ismernem a fiamat, és én azt gondolom hogy már most sokkal fejlettebb, okosabb mint némely korabeli. Én nem hagynám ott plusz egy évre, de kicsit aggódom hogy mi van ha rosszul döntök.
2015. aug. 30. 21:13
1 2
 11/20 anonim válasza:

*év vesztes volt

Bocsánat

2015. aug. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Én nem kis csoportot járatnám 2x direktbe .hanem ahogy az óvónők jónak látják .
2015. aug. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
A mi ovinkban mini csoportot indítottak a nyári születésű, és azon gyerekek részére, akik év közben töltötték be a 3. évet. Így ők 4 évet járnak oviba, és én ezt nagyon jónak találom. Azért egy év szerintem nagyon sokat számít, sokkal érettebbek 7 évesen.
2015. szept. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

3-as válaszaló, ahova az én gyerekeim járnak oviba, ott az évvesztesek a kiscsoportot járják kétszer, nem a nagycsoportot. De, csak az évvesztesek.

Lányom, májusi, tavaly volt kiscsoportos, most középsős, mivel nem évvesztes, de akik augusztus 31 után születtek a csoportjába, azok most újból kiscsoportosok.

Akik nem évvesztesek és nem mennek 6 évesen iskolába, na azok járják kétszer a nagycsoportot nálunk. Egy 3 éves gyereknél nem lehet eldönteni, hogy mi lesz mikor 6 éves lesz. Különben is, minden 5. évét betöltött nagycsoportos gyereket, ha jól tudom, el kell vinni a tanulási képességeket vizsgáló szakértői bizottsághoz v. legalábbis azokat a gyerekeket, akiknél felmerül, hogy még ne menjenek iskolába és ott megvizsgálják, hogy a gyerek alkalmas-e iskolára v. nem. Persze, mindig a szülő dönt általában.

2015. szept. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Egyenlőre még nem lehet tudni a kisfiad milyen lesz 6évesen, érett lesz-e hozzá, de őszintén szólva szerintem előnyére válik az a plusz év óvoda. Akkor már biztosan elég érett lesz hozzá. Nálunk a nyári születésűek, pláne az augusztusiak szinte kivétel nélkül maradnak még.

Mi pont emiatt vagyunk "bajba". A fiam március végi, ő a legidősebb a csoportban. Van még egy április végi, egy májusi, meg még 3-4 nyári, a többiek mind év vesztesek. Szóba került már a sulikezdés, és a nyári gyerekek anyukái mind azt szeretnék, ha még maradna oviban a gyerek. Az enyém meg szinte biztos, hogy megy majd, szóval alig lesznek akik elballagnak vele. Én megértem a problémád, ha marad 4. évre, akkor el kell búcsúznia a régi kis barátaitól, és egy évre meg kell szoknia egy új közösséget. Én ha ebben a helyzetben lennék biztos, hogy azt választanám, hogy 7 évesen kezdje a sulit, és a kiscsoportot járja kétszer, de Neked kell látnod, hogy a fiad mennyire fejlettebb a korához képest most.

2015. szept. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, végig kérdeztem a család összes többi tagját is, mi a véleményük. Szerintük kínszenvedés lenne a fiamnak plusz egy év az oviban. A férjem hallani sem akar erről, nem szeretném itt kibeszélni a magánéleti problémáinkat de elég primitív módon állt a témához. És nagyjából utána olvastam a témának, úgy tudom hogy akik betöltötték a 6. életévüket, azokat kötelezően be kell íratni az iskolába, vagy pedig egy nyomós indokkal előállni miért maradjon az oviban.
2015. szept. 6. 15:06
 17/20 anonim ***** válasza:

Szegény gyerek, bocsi, de még csak most kezdte az ovit. Férjedről így látatlanban is megvan a véleményem.

Nálunk az összes nyári gyerek, sőt még májusi gyerekek is maradtak, nem mentek suliba, a fiam csoportjában.

Lányom 2011 május végén született, mehetne 6 évesen iskolába, de nem szeretném, ha lehet, akkor maradni fog. Minden 6 évest, aki betölti aug.31-ig a 6. évet, azt be kell íratni iskolába, kivétel nélkül, de ha marad az oviban, arról az ovi ad egy papírt és azt el kell vinni a beiratkozásra, ennyi.

Legjobb barátnőm fia áprilisi, lánya februári. Mind a ketten maradtak oviban anno, ergo kb. 7 és fél évesen kezdték a sulit, csak jót tett nekik az ovi.

Már bocs, de szerintem nálatok arról van szó, hogy valami kis zsenit akartok a gyerekből nevelni, vagy mit és ciki lenne nektek, ha maradna még egy évet az oviban, mert akkor mások azt gondolnák, hogy valami baj van a gyerekkel. Na, de ti tudjátok. Egyébként augusztusi gyerekek kb. 98%-a marad még egy évet oviban. Tuti nem unatkozna, legalábbis a fiam csoportjában, akik 2009 nyarán születtek, még maradtak egy évet, nem úgy néz ki, hogy unatkoznak. 28-an voltak tavaly egy csoportban és 4-en mentek iskolába idén, akik 2009 január-márciusban születtek, a többi mind maradt még. Sőt, még egy 2008 novemberi születésű gyerek is van a csoportban. Bár őt a bizottság nem engedte egyéb okokból. Attól hogy egy épphogy 6 éves gyereket elküldtök iskolába, attól nem lesz szuperebb, okosabb kis csodagyerek. Ugyanakkor a kisgyerekek könnyen alkalmazkodnak új gyerekekhez, igazi barátságok nem születnek oviban, majd a suliban.

Azok a nagy 6-7 éves gyerekek unatkoznak az oviban, akik a kiscsoportot és a nagycsoportot is kétszer járják, mint nálunk a 2008-as születésű kisfiú.

2015. szept. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a férjed a gyerek képességét nézi, és nem azt, hogy 1 év plusz ovi vagy se. A múlt héten hallottam, hogy ki voltak tavaly az itteni óvónők az indokolatlanul visszatartott gyerekek miatt. Zavarták a többieket.

Volt, akit csak a barátja miatt tartottak vissza, hogy majd együtt menjenek iskolába.

2015. szept. 7. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Az augusztusiak csak ritkán kezdik meg 6 évesen az iskolát, de Ti tudjátok. Akkor ne járja a kiscsoportot kétszer, aztán majd meglátjátok. Azért elég furcsa a család hozzáállása. A kínszenvedés elég szélsőséges elgondolás, pláne hogy még csak most kezdte. Mondjuk ha a nagycsoportot kell még egyszer járnia lehet tényleg nem fog neki tetszeni, hogy a nem a megszokott közegben marad ott.
2015. szept. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Szia! Bár a fiam kezdi majd jövőre a sulit, de ő év vesztes, így vele nincs ilyen problémám. Viszont a lányom most kezdte az ovit mini csoportban, augusztus eleji születéssel. Eddig meg voltam róla győződve, hogy a suliban két évfolyam különbség lesz köztük, az milyen jó lesz. Én is nyári vagyok, 6 évesen mentem iskolába, és középiskolában volt vagy 10 osztálytársam, aki nálam fiatalabb volt (július augusztussal)


Azonban mivel most a lányomék 10-en kezdték a csoportot, ami most szuper jó, hogy nem a 25 gyerek közé ment 3 évesen, és fokozatosan nő a létszámuk dec végéig, de ez azt is jelenti, hogy max ez a 10 gyerek mehetne iskolába 3 év múlva, a többiek maradnak a 4. évre. Már elgondolkodom, hogy tényleg akarnám e.


Hiszen nálatok pl. mi különbség van az aug 24 és pl. egy szept 3-án született gyerek között? 10 nap. És a szeptember 3-ainak nincs választása, ő 7 évesen fog iskolába menni. Viszont az első osztályban, mikor már 10 nap híján egy év a különbség nagyon sokat számít.


Én is úgy voltam vele, hogy én is túléltem az iskolát 6 éves kezdéssel, meg mások is, de mostmár pont az ilyenek miatt szerintem akkora lehet a korkülönbség az osztálytársak között, hogy nem biztos, hogy még a jóképességű 6 évesnek is előnyére válik.


Nem biztos, hogy unatkozna abban a plusz egy évben, hiszen még az iskolások is szívesen játszanának, ha tehetnék.... én ezt sosem tudtam megérteni, hogy miért unatkozna egy 6 éves gyerek az oviban, ha továbbra is le van kötve, nyilván a képességeinek megfelelőlen.


Ti döntötök. Én monjduk inkább a nagycsoportot ismételném, annak értelme is van. Bár a fiam a bölcsibe járt két évet, én azt sem bántam meg, holott nem egy buta gyerek.

2015. szept. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!