Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Megérti az óvónő, hogy hiába...

Megérti az óvónő, hogy hiába vagyok hivatalosan GYED-en, akkor is dolgozom?

Figyelt kérdés

Decemberben szülöm a kistesót. A nagy ovis, akit ugye így el kellene majd hozni délutánra. Viszont én folyamatosan dolgozom. Nem előre bekalkulált időpontban, van,hogy két napig semmi dolgom, van,hogy két napig igen. Viszont hivatalos munkáltatóim nincs, családi vállalkozás, így GYED-en lehetek.

De megérti az óvónő ezt vajon?


2015. szept. 8. 10:34
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
68%
Nem lehet benne a házirendben, mert törvény ellenes lenne. Az óvoda nem áll a törvények felett
2015. szept. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Természetesen nem teljes munkaidőben dolgoznék mellette, ahogy írtam is. A fiamnál is hasonló volt. Mivel családi vállalkozás, némi rugalmasságot enged. Viszont kell dolgoznom, mert másik 5 ember munkája függ az enyémtől.

Újszülött mellett egyébként könnyebb még! :)

2015. szept. 8. 10:54
 13/22 anonim ***** válasza:
72%
Elmondanám az igazat és vagy megérti vagy nem. Akkor sem hoznám el, mert dolgozni is kell valamikor. Nincs ilyen kötelező jelleggel, ha nem érti, hát nem érti.
2015. szept. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Tessék itt egy cikk róla:


[link]

2015. szept. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg a cikkből:


"Megkérdeztük az Emberi Erőforrások Minisztériumának Köznevelési Államtitkárságát, hogy mi erről a véleményük. Válaszukban közölték, az óvodai nevelésre való jogosultság, illetve kötelezettség a gyermek életkorához kötött, ami azt jelenti, hogy ha a gyermek ezt az életkort elérte, akkor az óvodai nevelésben való részvételének napi ideje nem korlátozható azért, mert a szülője bármilyen oknál fogva otthon tartózkodik. Akkor sem, ha a szülő a kisebb gyereke miatt van otthon. Vagyis teljességgel jogsértő hazaküldeni a gyermeket ebéd után. Sőt, még ahhoz is joguk van a szülőknek, hogy ebédelni és aludni hazavigyék a gyermeküket, majd ébredés után délutánra visszavigyék az óvodába. Az az óvoda, amely ezt megakadályozza, jogszerűtlenül jár el – áll a minisztérium válaszában.


Az óvoda vezetőjének egyébiránt a gyermekkel kapcsolatban meghozott elutasító vagy hátrányos döntését minden esetben írásba kell foglalnia, és jogszabályra hivatkozva határozatban kell rögzítenie.


Azt is megtudtuk, hogy korábban valóban tartalmazta a törvény ezt a lehetőséget az óvodáknak, 2009 januárjától azonban ez a rendelkezés már nem él. Vagyis az óvodák valószínűleg úgy maradtak, vagy azt remélik, hogy a szülők nem elég tájékozottak a kérdésben, ezért nem fognak erősködni. Végül pedig azt is nyilvánvalóvá tették, hogy teljességgel mindegy, hogy egyetemi, alapítványi vagy önkormányzati óvodáról van-e szó, ugyanazok a szabályok vonatkoznak mindegyik intézményre."

2015. szept. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Az óvónőnek ezt nem kell megértenie. Határozottan közlöd vele, hogy te dolgozol, és vinni fogod a gyereket. Nincs joga munkáltatói igazolást kérni, vagy kitenni onnan.

Ha köti az ebet a karóhoz, akkor hivatkozol az előttem idézett jogszabályra, esetleg megemlíted, hogy panaszt teszel a jegyzőnél.

2015. szept. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
GYED mellett hivatalosan is lehet dolgozni.
2015. szept. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
74%

A Kérdező, előbb cseden lesz, hivatalosan nem dolgozhat. Gyed mellett is a gyerek 1 éves kora után lehet dolgozni, igaz jan.1-től, ha minden igaz a gyerek 6 hós korától lehet gyed mellett dolgozni.

Ergo, ha újszülött mellett dolgozol, akkor nem lehetsz cseden, gyeden pláne nem, tehát mond az óvónőnek, hogy nem vagy sem cseden, sem gyeden, mert rendesen dolgozol.

Amúgy nem kérhetnek meg rá, hogy elhozd a gyereket ebéd után. Esetleg, azokon a napokon, amikor nem dolgozol, de nem kötelezhetnek rá. Én szólnék az óvoda vezetőnél.

2015. szept. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha családi vállalkozás, akkor írj magadnak egy munkáltatóit. Én is családi vállalkozásban dolgozom, igaz hivatalosan bejelentve, de én is írtam magamnak egy munkáltatót, (férjem aláírása és céges bélyegző) ami végül is hivatalos is.
2015. szept. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Eddig 5 évet húztam le 2 gyerekkel 2 különböző oviban, ezalatt a gyerekeknek együtt volt összesen 8 óvónője, de soha egyikkel sem került szóba, hogy én mikor és hogyan dolgozom, sem akkor, amikor még gyesen voltam tesóval, sem később. Nem is értem , hogy ez miért téma vagy honnan veszi a bátorságot egy óvónő ahhoz, hogy feltegye neked a kérdést: dolgozik-e az anyuka vagy sem.
2015. szept. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!