Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A beszoktatási időszakban...

A beszoktatási időszakban mennyit segítettek a nagyszülők? Elvárható egyáltalán a segítségük?

Figyelt kérdés

Mindkét nagymama dolgozik, anyukám főállásban, anyósom fél napokat. Anyósom abszolút együttműködő, hajlandó lenne tömbösíteni a fél napjait, hogy 2-3 egész napot is itt lehessen. Ő vidéki. Anyukám viszont elég furcsán áll a kérdéshez, igaz, hogy Ő egy kisvállalkozásban dolgozik, és valóban nagyon nagy szükség van a munkájára.Ő viszont a szabadidejében van sokat a gyerekek körül. Csak azért érdekes a helyzet, mert a fiam januárban kezdi az ovit, most jár ovikóstoló peogramokra, és addig, amíg Vele vagyok, a pici lányomra kellene vigyázni. Az első ovikóstolós alkalomra elvittem magammal a picit, felkötöttem a hátamra, Vele nem is volt gond, a fiamon éreztem, hogy szüksége lett volna a teljes figyelmemre. Ez természetes is, hiszen az Ő kis életében következik be egy ekkora változás.

Nem akarok lehetetlent elvárni a nagyiktól, nem is tart örökké ez az időszak. Ti hogyan oldottátok meg a kistesóval?


2015. szept. 9. 07:18
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
91%

Nem, a segítség sosem elvarhato. Vagy segít, vagy nem. Lehet kérni, de nem kell megsertodni, ha nemet mond.


Bébiszitter

2015. szept. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm, Bébiszitter! Igazad van, de a kérdésemre nem válaszoltál. Olyanok válaszát várnám, akik érdemben tudnak válaszolni, mert már átestek ezen az időszakon. Köszönöm.
2015. szept. 9. 07:53
 3/41 anonim ***** válasza:
89%
A bébiszitter nem a nevem, hanem a válasz. ....
2015. szept. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
84%
érdemben válaszolt neked az első válaszoló...
2015. szept. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már írták a nagyszülők segítsége sosem elvárható.

Apukáé viszont igen!

Vagy marad a bébiszitter

2015. szept. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
85%
Egy főállású munka mellett mit vársz? Pont azért vagy otthon, azért nem dolgozol, hogy a gyerekekkel mindent meg tudj csinálni. Segítséget elvárni nem lehet. Kérsz és vagy adnak, vagy nem. Szerintem természetes, hogy egy ilyenért anyukád nem ugrál, anyósodnak sem kell, nem beteg vagy.
2015. szept. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%
Én párhuzamosan szoktatom a nagyot oviba, a kicsit bölcsibe. Nagyszülők nem segítenek, nem is várom el tőlük. Ez a mi dolgunk a férjemmel, aki ki is veszi a részét!
2015. szept. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%
nem, nem elvárható. Ha ezt nem tudod megoldani, akkor hogy fogod kicsi mellett oviba vinni a nagyot? Ha ez nem megy, kérj felmentést az ovi alól, meg fogják adni hisz otthon vagy a másik gyerekkel.
2015. szept. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%

nekem eszembe se jutott, hogy ilyesmiben segitsenek a nagyszulok... itt hál istennek az ovis beszoktatás 2 délután, ugyhogy a kisebbik lányom jott velunk.

nem kell ebbol drámát csinálni, pláne elvárni bármit is a nagyszuloktol.

ha valami komolyabb gond adodna, akkoris a nagyszuloknek "kéne" ugornia?

vagy te hogy képzeled ezt? pl. ha korházba kerulnél, vagy mondjuk az egyik gyerek?


nektek kell megoldani, pláne, hogy ez nem egy nagy "kihivás"...

2015. szept. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
53%

Nekem 3 hónapos volt a lányom, mikor a fiam kezdte az ovit. A férjem dolgozott már mikor indultunk reggel, és nem mindig ért haza, mire menni kellett a fiamért. Anyósom és anyukám is dolgozott. Maradt a dédi. Hál Istennek ő közel lakik és bírja jól magát. Sokszor jött át a kicsihez. Egyébként anyósom is azt mondta, hogy neki is meg kellett oldani mindent annak idején, neki sem segített senki. Oldjuk meg mi is. Mai napig emlegeti minden gyereke, hogy egy pokol volt a gyerekkoruk. :(

Anyum pedig igyekszik mindenben segíteni, de hiába ha dolgozik ebben nem tud.

2015. szept. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!