Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A beszoktatási időszakban...

A beszoktatási időszakban mennyit segítettek a nagyszülők? Elvárható egyáltalán a segítségük?

Figyelt kérdés

Mindkét nagymama dolgozik, anyukám főállásban, anyósom fél napokat. Anyósom abszolút együttműködő, hajlandó lenne tömbösíteni a fél napjait, hogy 2-3 egész napot is itt lehessen. Ő vidéki. Anyukám viszont elég furcsán áll a kérdéshez, igaz, hogy Ő egy kisvállalkozásban dolgozik, és valóban nagyon nagy szükség van a munkájára.Ő viszont a szabadidejében van sokat a gyerekek körül. Csak azért érdekes a helyzet, mert a fiam januárban kezdi az ovit, most jár ovikóstoló peogramokra, és addig, amíg Vele vagyok, a pici lányomra kellene vigyázni. Az első ovikóstolós alkalomra elvittem magammal a picit, felkötöttem a hátamra, Vele nem is volt gond, a fiamon éreztem, hogy szüksége lett volna a teljes figyelmemre. Ez természetes is, hiszen az Ő kis életében következik be egy ekkora változás.

Nem akarok lehetetlent elvárni a nagyiktól, nem is tart örökké ez az időszak. Ti hogyan oldottátok meg a kistesóval?


2015. szept. 9. 07:18
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%

Számomra meg az elszomorító, hogy nem veszik figyelembe azt, ha a nagyszülők dolgoznak, vagy már betegesek, vagy csak szeretik a kényelmet, hanem a család szentsége nevében minden adandó alkalommal unokákat varrnak a nyakukba.

Nem erról a szituról van szó, kedves kérdező.

A család fontos tagja a nagyi is, akinek már talán, vagy még(mert aktívan dolgozik) farasztó 1-2-3.... Unoka felügyelése. Persze, hogy szívesen segítenek, de sokszor erőn felül. Én ezt nem akarom, azt szeretném, ha az unokával tóltött idő szórakozás lenne, és nem menne el a munka irányába.

Szóval ővatosan a megfogalmazássa, mert nem az unoka kórül kell, hogy forogjon minden, tanulja meg, hogy helye van a családban, de fontos a kisteso, nagytesó, apa, anya, és nagyszülő igénye is.

2015. szept. 10. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
74%
Olyan értelmetlen a régi idokkel peldalozni. Régen több generáció élt együtt, ma már a többség önálló életre vágyik. Régen pár embernél volt vezetékes telefon, ma már mindenki okostelefonnal rohangál. Jó ha a nagyszülő segít, de ezt sosem szabad elvarni. A normális az, hogy a férfi és a nő gyereket vállal és azért a gyerekért onnantól ok ketten a felelősek, nem valaki más. Bizony már a fogamzás előtt el kell gondolkodni, hogy hogyan fogom majd a háztartást ellatni, hogyan fogom óvodába vinni munka mellett, hogyan ólom majd még, ha több gyereket tervezek. Én és az apja, nem a nagyszülő.
2015. szept. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem kifejezetten övön aluli felhozni, hogy a nagyszülők a család szentsége ellen vétenek, amikor a DOLGOZÓ nagyszülő nem segít neked, aki NEM dolgozol. Te nem azt akarod, hogy a gyereked körül forogjon minden, hanem azt, hogy körülötted, hogy mindenki azt lesse, hogy te mit szeretnél.
2015. szept. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
0%

Továbbra is az a véleményem, hogy nem ismeritek azt a fogalmat, hogy CSALÁD! Nagyon szomorú ez, mert egyáltalán nem értitek, hogy ez miről szól. A családban a KÖLCSÖNÖS segítség az alap. MIndenki KÉPESSÉGEIHEZ és szerepéhez mérten. Természetesen egy beteg nagyszülő maga szorul ellátásra, nem fordítva. Egy egészséges nagyszülő viszont igeneis kiveheti a részét az unokázásból, elvégre amikor annak idején ő vállalt gyereket, neki is tudnia illet, hogy unokái is lehetnek. Emellett az idősebb generáció értékei felbecsülhetetlenek, amire az unokáknak szüksége van. Szükségük van a nagyszülői szeretetre, tanításokra. A nagyszülő is hasznosnak, fontosanak érzi magát, mert szerepe marad a családban. A család közös felelősség, közös támasz. Egyáltalán nem az a jó anya, aki mindent egyedül akar megoldani. Egyedül csinálni mindent szuper minőségben lehetetlen és értelmetlen is. Az ember társas lény, nem magányos farkas.

Az óvodai beszoktatást előre kell egyeztetni, a dolgozó nagyszülő, ha ki tud venni szabit, kivesz, ha nem, akkor nem. Ha az apa tud kivenni, akkor természetesen övé a prioritás. Meg kell ebszélni, egyeztetni. ű


A GYES pedig igenis munka, méghozzá kőkemény, ha valaki normálisan csinálja. Úgy látszik valalkinek nem az, ha ilyen felmerül benne. Lehet sokféle minőségben csinálni.

2015. szept. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként még megkérdezném a kedves családellenes hozzászólóktól, hogy ennyire savanyú a szőlő? Irigyek vagytok azokra, akiknek összetart a családja és támogatják egymást? Azokra, ahol van szerető nagymama, aki felelősséget érez az unokák irányába?
2015. szept. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
65%

UTOLSÓ!

Légy kedves és idézd, de szó szerint azokat a kommenteket, akik család ellenesek. Ilyen ugyanis egy darab sincs.

Sőt, azt se állította szerintem senki, hogy nem kapnak segítséget alkalmanként. Csupán mi nem elvarjuk, mint te. Örülünk neki és elfogadjuk, talán néha kérjük is, de nem elvarjuk, szamonkerjuk vagy kieroszakoljuk. Ha nem látod a különbséget, az a te problémád

2015. szept. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
83%

Nem vagyok irigy, ha valamit nagyon nem tudok egyedül megoldani, kérek hozzá segítséget, ha kapok kapok, ha nem, akkor megoldom máshogy. Nem szokásom kétségbeesni és idejárni panaszkodni. Különben sehol sem tartanék az életben.


És igen, Gyesen lenni munka, az a munkája, hogy a gyerekkel legyen. Most meg épp a gyereket akarja rásózni arra, akinek van másik munkája. Akkor hol itt a logika?


Az unokáknak szüksége van az idősebb generáció értékeire... nagyon szép. De most itt csak egy bébiszitteri feladatot akar anyuka a nyakukba varrni.

2015. szept. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
10%

DE igen, irigyek vagytok! És szó sincsen kierőszakolásról!


"Nem akarok lehetetlent elvárni a nagyiktól, nem is tart örökké ez az időszak"


Egyszerűen rosszindulatúak vagytok mindketten és szándékosan sarkítjátok a szituációt. A véleményemet tartom, nekem csodálatos nagyszüleim voltak, remélem egyszer én is az lehetek.

A pici baba meg nem való óvodai beszoktatásra. Nem az anyuka miatt, hanem miatta és a nagy miatt is! Köszöntem!

2015. szept. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
0%

"Nem szokásom kétségbeesni és idejárni panaszkodni. Különben sehol sem tartanék az életben. "


Nem, csak lepontozgatni jársz ide, ha valakinek más a véleménye. Valóban értelmes és hasznos elfoglaltság. Jobban tennéd, ha inkább kipanaszkodnád magad...

2015. szept. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
59%

Valóban, nem lehetetlent akár elvarni, hanem azt, hogy a két nagymama mindent felredobva ugorjon, hogy ő most szeptemberben elkezdett óvodába szoktatni a gyereket, aki majd januártól fog járni. Ja, nem baj, hogy mindkettő dolgozik.

Nem vagyok irigy, nincs miért. Még egyszer elmondod, bár úgyse fogod fel azzal a miniatűr agyacskaddal, hogy a nagyszülő segíthet, de ez a segítség nem elvarhato és ha nincs, nem kell miatta haborogni

2015. szept. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!