Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A beszoktatási időszakban...

A beszoktatási időszakban mennyit segítettek a nagyszülők? Elvárható egyáltalán a segítségük?

Figyelt kérdés

Mindkét nagymama dolgozik, anyukám főállásban, anyósom fél napokat. Anyósom abszolút együttműködő, hajlandó lenne tömbösíteni a fél napjait, hogy 2-3 egész napot is itt lehessen. Ő vidéki. Anyukám viszont elég furcsán áll a kérdéshez, igaz, hogy Ő egy kisvállalkozásban dolgozik, és valóban nagyon nagy szükség van a munkájára.Ő viszont a szabadidejében van sokat a gyerekek körül. Csak azért érdekes a helyzet, mert a fiam januárban kezdi az ovit, most jár ovikóstoló peogramokra, és addig, amíg Vele vagyok, a pici lányomra kellene vigyázni. Az első ovikóstolós alkalomra elvittem magammal a picit, felkötöttem a hátamra, Vele nem is volt gond, a fiamon éreztem, hogy szüksége lett volna a teljes figyelmemre. Ez természetes is, hiszen az Ő kis életében következik be egy ekkora változás.

Nem akarok lehetetlent elvárni a nagyiktól, nem is tart örökké ez az időszak. Ti hogyan oldottátok meg a kistesóval?


2015. szept. 9. 07:18
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
0%

"miniatűr agyacskaddal,"

A fórum szabályzata tiltja mások sértegetését és a személyeskedést. Ezért jársz ide?

2015. szept. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
0%
Egymás segítsége családon belül szerinted nem elvárható, szerintem meg igen. Ebből fakad a véleménykülönbség, ami ennyire fájdalmas számodra.
2015. szept. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
85%

Nem lepontozni járok ide, mire ideérek már rég 0 százalékosak a válaszaid. Ami azt jelenti, hogy SENKI nem ért veled egyet.


Azt pedig tartom, hogy a nagyszülő nem azért van, hogy kinyalja a szülő seggét.

2015. szept. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
0%

Amennyiben egymás megsegítése kölcsönösen számodra seggnyalást jelent, akkor nincsen miről többet beszélnünk, mert alapvető emberi tényezők hiányoznak belőled. Bizonyára te is hasonlóan cserben fogod hagyni a mamádat, ha majd ő fog rászorulni. Szépséges dolgok ezek..

A pontozásnál két minusz már nullának számít. Ennyit a "senki" nem ért veled egyetről...további szép estét

2015. szept. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
74%
Tévedés, kettő szavazat semminek nem számít, haromtol lehet látni. Nulla pedig csak és kizárólag akkor lesz, ha minden egyes értékelő haszontalannak minősített, ergo senki, ismétlem, senki nem ért egyet veled.
2015. szept. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
84%

3 gyereket sikerült beszoktatnom egyedül, nagyszülők segítsége nélkül. Úgy, hogy anyu az óvoda szomszédjában lakik:)


Megint jött a savanyú szőlős hozzászóló;)


Mire lenne irigy az, aki egyedül vagy a férjével is képes boldogulni? Nincs mire. Nem ezen múlik a családi összetartás!

2015. szept. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
0%
Egy fikarcnyit sem érdekel, ha nem ert velem egyet ez a néhány ember, aki itt Bemutatkozott... Mert, mint irtam, ok lesznek az elsők, akik cserben hagyjak majd a nagyszulot is. Az embert az emelte ki az állatvilágból, hogy a nagyszülők is besegítettek az unokák igazgatásában..( ld evulocios pszichologia)
2015. szept. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:

Amennyiben van rá lehetőségem, szeretném ezen a ponton berekeszteni ezt a beszélgetést - én kezdeményeztem, most ém szeretném befejezni, mivel úgy érzem, egyesek túl messzire mentek. Sértegetni a másikat senkinek nincs joga, személyeskedni sem, hiszen nem ismerjük egymást.

Elfogadom mindenki véleményét, egyetérteni nem tudok azokkal, akik a világ legtermészetesebb dolgának tartják azt, ha a tágabb család jelenléte, segítsége, támogatása nélkül élik az életüket. Ezek a gyermekek vajmi keveset kaphatnak a nagyszüleikből, ami pedig nagy veszteség a számukra. A nagyszülő kincs. El sem tudnám képzelni, hogy ne vállaljanak ekkora részt a gyermekeink/unokáik életéből. Én úgy nőttem fel, hogy a nagyszüleim szinte a szüleim voltak, és még mielőtt bárki felkapná a fejét, a szüleim voltak a szüleim, csodatos szülők egy csodálatos nagyszülő párossal.

A fiam pedig januártól fog járni, most csak ovikóstoló foglalkozásokra viszem heti kétszer, de oda is be kell szoktatni, ehhez kértem a nagyszülők segítségét. Továbbra is azt vallom, hogy az egyik gyerek közösségbe szoktatásakor nincs semmi keresnivalója ott a másik gyermeknek. Ez az idő csak róla kell, hogy szóljon.

Azóta megoldódott, a nagymamák beosztották maguk között ezt a 4 alkalmat /két héten keresztül 2-2 délelőtt/, és senki sem elégedetlenkedik.

2015. szept. 10. 23:59
 39/41 anonim ***** válasza:
52%

Kedves kerdező! Félremagyarázol. Arra írtuk, amit írtunk, hogy elvárható e a segítség. Senki nem állította, hogy a családtagjai nem segítik egymást. Azt írtuk többen, hogy nem elvárható.

Nyugodtan kepaszkodj te is bele a kiragadott gondolatokba, hogy igazold magad.

Ha olyan csodálatosan harmonikus a családod, akkor minek kellett ez a kérdés? Nem értem.

Vannak a környezetemben olyan családok, akik pici koruktól rendszeresen a nagyszülőkre bízták a gyerekeket, akkor is, ha tudták, hogy terhes es fárasztó nekik. Egy kis lelki ráhatás, és a nagyszlők erejükón felül teljesítettek.

A gyerek nemcsak pihenés és nyugalom, én bizony hagyom, hogy a nagyszülók inkább csak élvezzék az unokázást, és ne fáradjanak el benne.

2015. szept. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
55%
Igazad van kérdező, mindkét nagymama hagyja ott a munkáját, hogy te nyugodtan be tudd szoktatni a fiadat igaz? Ha annyira nem akarod hogy ott legyen a kicsi fogadj bébiszittert. Szerintem amit te elvársz az már a kihasználás kategória. Hiszen ha annyira segíteni akarnának, vagy tudnának akkor megtennék a kérésed ellenére is.
2015. szept. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!