Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Beszoktatásnál óvónő azt...

Beszoktatásnál óvónő azt mondja hogy 2 alkalomnál tovább ne legyek bent a gyerekkel mert a többit zavarja hogy ott vagyok?

Figyelt kérdés

Ezzel egyet értek, viszont szeretnénk fokozatosan beszoktatni. Hogy csináljuk akkor?

Hányadik napon aludt már ott a gyereketek?


2015. szept. 22. 21:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Két oviban voltunk, az elsőben az 1. nap ebédig lehetett lenni, végig bent a gyerekkel a csoportszobában. Ebéd után haza, és másnap már ott kellett hagyni reggel a gyereket, majd ebédre visszamenni érte.

2 év után ovit váltottunk, a kisebbik kezdte az ovit, a nagyobbik nagycsoportosként került át, egész héten bent lehetett lenni a gyerekkel a csoportszobában, udvaron, étkezéseknél jöttünk csak ki szülők, akinek a gyereke nem bírta a reggelizést, ebédelést, ahhoz visszamehetett a szülő. Volt olyan gyerek, aki lebetegedett az első héten, ők, amikor újra egészségesen jöttek oviba, az anyuka újból bent volt vele, és fokozatosan hagyta ott egyre több időre magára. Először csak elment az oviból 1-2 órára, utána már a csoportszobai vagy az udvari játéknál ment el az oviból, majd ott hagyta egész délelőttre a gyereket, és ment érte ebéd után.

Szóval ez teljesen ovifüggő, de lehet, hogy azon belül is még csoportfüggő. Nekünk azt mondta az óvónéni, hogy a többi gyereket (vegyes csoport) nem zavarja a másik gyerek anyukája. Egy természetes folyamatként tekintenek a beszoktatásra. Az első oviban éreztem, hogy szeretnék elkezdeni a csoportéletet, ahol csak a gyerekek és az óvónénik vannak.

2015. szept. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Bár ez óvoda függő, de a gyerek érdekében a fokozatosságra kell törekedni, nem semmi az az ovi ahol egyből ott kell hagyni egész napra.

[link]

2015. szept. 23. 21:15
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsibe más,ott még a gyerek azt se tudja mi történik vele,de egy 3 éves már értelmes és ha elmagyarázod akkor tudja.Két-három napnál több nem kell,mert felesleges,akit meg visel az ovi azt akkor is meg fogja ha csak 2 hét múlva hagyod ott.
2015. szept. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én az első héten hol ott voltam vele végig hol csak egy órát, fél 1-kor elhoztam. Ettől a héttől ott hagytuk reggel és fél 1-kor mentem érte mindig. Mivel itthon vagyok, elhozom ebéd után. Ha szeretne ott aludni, akkor természetesen, de legalább ezt, ha már megtehetem, nem erőltetem. Sírt szegénykém beszoktatáskor:-( Most is még pityereg reggel, de abbahagyja és mondja, hogy " lecsücsülök a padra és várom, hogy gyere értem ebéd után jó?!". Majd megzabálom:-)))
2015. szept. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!