Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kötelező az ovi? De minek?

Kötelező az ovi? De minek?

Figyelt kérdés

Szóval miért kötelező az óvoda ha rendszeresen a leglehetetlenebb időpontokban vannak 1-2 napos szünetek ?


Mint ma is ...

és természetesen erről egész héten nem volt kiírás az üzenő falon...


2015. okt. 22. 07:59
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
72%

Tehát egy napot nem tudsz megoldani, de éveket igen? 😂😂😂

Azért kötelező, mert rendszerességre szoktat, segíti a szocializalodast, szabályokra tanít és oktat.Mellesleg nyugat Európában mindenütt 3-4 éves kortól kezdődik az alapfokú oktatás. Hollandiában Pl nincs óvoda, 4 éves kortól iskolás a gyerek - konkrétan a 4. születésnapját követő naptól már mennie kell.

2015. okt. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
59%
Én nem voltam óvodás és jól elvoltam a testvéreimmel, nagymamánk vigyázott ránk, a suliban sem volt gondunk, jól tanultunk és jól beilleszkedtünk.
2015. okt. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
58%

Napközis sem voltam, lehet újra lepontozni. :-))))


Nem értem miért kötelező a ovi, miért nem döntheti el a szülő, hogy akarja-e oda beadni a gyerekét, vagy sem.

2015. okt. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
84%
Azért kötelező, hogy a rejtett erőforrás is szocializálódjon, tanuljon valamit, de ezt így mégse írhatják bele a törvénybe. Lehet felmentést kérni, ha nem akarod oviba járatni. Az egy-egy szünet napokat én sem értem.
2015. okt. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 A kérdező kommentje:

folyamatos műszakban dolgozom (a párom is egymást váltjuk) és sajnos már nincsenek nagyszülők akik segítsenek ...


ha tudom előre akkor elcserélem a műszakom, de nem én voltam az egyedüli szülő aki bambán állt az ovi előtt reggel ...


alapjaiban értem h miért jó az ovi :-) mert tény h a gyereknek kell már ebben a korban .. szóval nem az óvoda ellen vagyok hanem ahogy ezeket a szüneteket lezavarják az oviban ...

2015. okt. 22. 08:40
 6/59 anonim ***** válasza:
64%

A cigányok miatt,hogy hátha tudnak valamelyest normálisan szocializálódni.

Magyar ember vagy viszi úgyis 3 éves kortól vagy ha nem akkor meg tudja oldani hogy a gyerek mindent megkapjon,a gyerek társaságot,foglalkozást stb is.Bár ez utóbbi ritkább.


Mire fel nincs ma ovi?

Nekünk van,és a többségnek is gondolom.

Jövő héten úgyis őszi szünet.

2015. okt. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 A kérdező kommentje:

jó kérdés - passzolom a választ - nem volt kiírva semmi sem

a gondnok valami olyat rebegett h valamit cserélnek ...

2015. okt. 22. 09:22
 8/59 anonim ***** válasza:
77%
Mondjuk ez így egy az egyben kamu. Minimum 7 nappal korábban tájékoztatják a szülőket a nevelés nélküli munkanapokrol. Hogy te ezt nem láttad, az nem az ő hibajuk. Figyelmesebbnek kellene lenned.
2015. okt. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 A kérdező kommentje:

kellene a megfelelő szó

de ez már nem az első eset - sajnos

és itt nincsen más ovi h esetleg átírassam

2015. okt. 22. 09:58
 10/59 anonim ***** válasza:
100%
A jegyzőnél jelezheted, hogy az információk nehézkesen jutnak át a szülőkhöz. Ők a fenntartók, valószínűleg rájuk szólnak és remélhetőleg javulni fog a helyzet.
2015. okt. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!