Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kötelező az ovi? De minek?

Kötelező az ovi? De minek?

Figyelt kérdés

Szóval miért kötelező az óvoda ha rendszeresen a leglehetetlenebb időpontokban vannak 1-2 napos szünetek ?


Mint ma is ...

és természetesen erről egész héten nem volt kiírás az üzenő falon...


2015. okt. 22. 07:59
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
Én sem hiszem, hogy mindenféle tájékoztatás nélkül szünetel az óvoda.
2015. okt. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 A kérdező kommentje:

egészen pici ovi van 2 csoport összesen 14 gyerek

Nem tudom h a többi szülő mit szólt mert én mikor dolgozni megyek akkor nagyon korán viszem a gyereket oviba így összesen 2 szülővel futottam össze - ugyan ott dolgoznak mint én

és mint írtam nem első eset h nem volt kint semmilyen tájékosztatás


de a jegyzős ötletet köszönöm

mindenképpen utána járok

2015. okt. 23. 17:51
 23/59 anonim ***** válasza:

Üzenőfalat,óvodára kiírt információkat nézed?Kizárt,hogy aznap reggel informálták az egész ovit(létszámtól függetlenül van erre törvény).Nekem a 3. gyerekem kezdte idén szeptemberben az ovit,és már az 1. szülőin tájékoztattak az éves nagy szünetekről,és az első félév nevelésmentes napjairól.

12.13. válaszoló:kizárt,hogy most szóltak volna!Ám ha így van is,akkor sincs gond,mivel az óvodák nyitva vannak,hiszen ott NINCS őszi(és sí,valamit tavaszi)szünet.Az lehet,hogy kevesebb gyerek megy-mivel vannak iskolás nagytesók-,ezáltal összevont csoportok vannak,ám attól az ovi nyitva van!Nálunk a héten szerdáig kellett jelezni,hogy kit visznek a szülők a szünetben is.

2015. okt. 25. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
Nálunk van ősz,téli,tavaszi szünet...mint a suliban! Lehet jelezni ha valaki vinni szeretné,de 1-2 gyerek miatt nem nyit ki az ovi!!!
2015. okt. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
73%

Felesleges a kérdezőt meghazudtolni, sajnos tényleg van ilyen. Amikor a fiam ovis volt, ott is előfordult, hogy nem szóltak időben. Ott az óvónők el is ismerték, hogy szülőin még nem tudták előre, hogy egy bizonyos napon nem lesz ovi, amikor meg már tudták, elfelejtették kitenni a faliújságra, de amikor rájöttek, hogy nincs kint, szóltak szóban a szülőknek. Mármint azoknak, akikkel találkoztak. Velem speciel nem találkoztak, mert mire én aznap odaértem, már egy másik csoporttal voltak összevonva, másik csoport óvónőjével, aki nem szólt, hiszen ők a saját faliújságjukra kitették az infót, ezért nem gondolt rá, hogy van, aki ezt nem tudja. Másnap mi is néztünk nagyokat, hogy miért van zárva az ovi.

De kedvenc szokásuk volt az is, hogy amikor iskolai szünetek voltak (ami nem jelent óvodai szünetet is), akkor összeírták, hogy ki tart igényt az ovira akkor is, de mindenkinek, aki igényelte volna, azt mondták, hogy ő az egyetlen, aki hozni akarja a gyerekét, úgyhogy inkább ne vigye, mert milyen rossz lesz a gyereknek. Egyszer kiderült, hogy simán lett volna csoportonként legalább 10 gyerek mindenhol, de mindenki úgy tudta, hogy csak ő olyan szar szülő, hogy dolgozni merészel.

2015. okt. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:

"Lehet jelezni ha valaki vinni szeretné,de 1-2 gyerek miatt nem nyit ki az ovi!!!"


Egyébként még annak az 1-2 gyereknek a felügyeletét is kötelesek biztosítani a "szünetekben", tehát azokon a napokon, amik amúgy nem munkaszüneti napok. Más kérdés, hogy ezt sokszor úgy oldják meg, hogy az egész városban egy darab ovi nyit ki, és mindenki vigye oda a gyerekét, akinek tényleg annyira kell a felügyelet. Ilyenkor szintén jön a bűntudatkeltés, hogy milyen tróger a szülő, hogy belöki oda a gyerekét, ahelyett, hogy szabira menne, vagy teremtene valahonnan ráérő, nyugdíjas nagyszülőket.

2015. okt. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
0%
Engem mindig érdekelt, hogy miért az ovodanak kellene megoldani a gyerekkel felügyeletét. Elvégre ez a szülő felelőssége kellene hogy legyen
2015. okt. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
97%
Talán azért, mert az óvodát éppen erre találták ki. Vagy szerinted csak az való szülőnek, aki megengedheti magának, hogy ne dolgozzon, mert az óvoda bármikor azt mondhatja, hogy nyasgem, ma ne hozd ide a gyereked?
2015. okt. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
0%
Nézd, utolsó, a felelős gyermekvallalas azt is kellene hogy jelentse, hogy alkalomadtán meg tudok fizetni egy bebiszittert, ha épp nincs óvoda, iskola.
2015. okt. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
72%
Hát hogyne...
2015. okt. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!