Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kötelező az ovi? De minek?

Kötelező az ovi? De minek?

Figyelt kérdés

Szóval miért kötelező az óvoda ha rendszeresen a leglehetetlenebb időpontokban vannak 1-2 napos szünetek ?


Mint ma is ...

és természetesen erről egész héten nem volt kiírás az üzenő falon...


2015. okt. 22. 07:59
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
63%

"de nehohymar én legyek a rossz azért, mert képes vagyok athidalni a problémát"

Miért játszod a hülyét? Te is nagyon jól tudod, hogy nem az veled a probléma, hogy ezt meg tudod oldani (és azt sem írtam egy szóval sem, hogy én nem tudom, mindössze csak arról van szó, hogy az óvodának valóban az a dolga, hogy a gyerek napközbeni felügyelete biztosítva legyen), hanem az, hogy mélységesen lenézel mindenki mást, akinek ez gondot okoz, és jössz a szar dumával, hogy te micsoda felelősségteljes szülő vagy másokhoz képest.

2015. okt. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
0%
Puffogsz, sértegetsz, de én vagyok az, aki lenez. Igaz, idézni már nem tudod, mikor voltam veled, bárkivel bunkó. Milyen érdekes. ...
2015. okt. 29. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
51%

"Nézd, utolsó, a felelős gyermekvallalas azt is kellene hogy jelentse, hogy alkalomadtán meg tudok fizetni egy bebiszittert, ha épp nincs óvoda, iskola."

"Nyilvánvalóan nem így értettem, de ennek felfogasahoz ugye pici intelligencia is kellene. Az évi néhány nevelés nélküli munkanapra és a szünetekre gondoltam. Annak nem szabadna gondot okoznia, ha az ember tudatosan vállal gyereket."

"Nem voltál vele tisztában, hogy vannak szunetek, amikor gyereket vallaltal? Épeszű ember előre tervez."

68%-os,ezek a TE "kedves",(empatikus emberre) jellemző szavaid.Te miért háborodtál fel,hogy én ismeretlenül lemajmoztalak,ha Te ismeretlenül felelőtlennek titulálod az embereket?Nagyon sok embernek a közelmúlt gazdasági válsága változtatta meg az életét,holott,Ő felelősségteljesen döntött!Addig örülj,amíg Te ilyen ideális helyzetben vagy!Van,aki gyárban dolgozik,van,aki a Tesconál pénztáros,van,aki dadus az oviban.Hidd el,felelősség teljes emberek Ők is,de kétlem,hogy bébicsőszre tellene a fizetésükből.Akkor ők ássák el magukat?Mellesleg nekem van olyan ismerősöm-intenzíves nővér-akinek 4 évvel ezelőtt a karjai között halt meg a férje infarktusban,37!!! évesen!3 gyerek maradt.Az addig idilli család egy pillanat alatt hullott szét.Szerencsére az Ő történetük jól végződött(anyósa segített,és a barátok is,hogy össze tudja hangolni a munkát a gyerekekkel,és anyagi nehézsége sincs,mert a férjének volt komoly biztosítása,nem volt hitelük sem,saját ház,kocsik stb.).És sokan élnek vidéken,kisvárosban,falun,akik mondjuk ingázók.Azért,mert ahol laknak,nincs munkahely.Ergo,ha munkahely nincs,legtöbb esetben babysitter-re sincs lehetőség....mint ahogy a kérdező írta is.Azt azért csak zárójelben jegyzem meg,hogy én sem bíznám olyan sitter-re a 3 gyerekem közül egyiket sem,akit nem ismerek(még ha ajánlólevelekkel jön is),vagy nem rendszeresen jár....márpedig ha csak alkalomadtán van rá szükség,akkor nem igazán alakul ki kötődés,és kiismerni se nagyon lehet.

2015. okt. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
3%

Azt elarulnad, hogy ha valaki munkanélküli, akkor pontosan miért is kell neki bébiszitter? Aprócska ellentmondás csak, de ne zavarjon.

Tudod mit? Fejezzük is itt be. Az en véleményem szerint nem az óvoda dolga elsősorban a gyerek felügyeletének megoldása, hanem a szülőé, szerinted meg fordítva. Ennyi.

2015. okt. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
51%
Ki írta,hogy munkanélküli?!Bemásolnád?!Én azt írtam,hogy VÁLTOZTAK a körülményei(és pl.gyárba ment el dolgozni kevesebb pénzért)...vagy ingázik,mert ahol él,nincs munkahely,ergo abban a faluban,vagy kisvárosban sittert se fog találni.Ezt írtam.
2015. okt. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
90%
Természetesen a szülő feladata a gyerek felügyeletének megoldása, ezért írattam óvodába (mellesleg kötelező is). Amikor felelősségteljesen gyereket vállaltam tudtam, hogy van az óvodában szünet, tudtam azt is, hogy előfordulhat, hogy beteg lesz, de ezekre felkészültünk. Őszintén szólva azt nem tudtam, hogy léteznek nevelés nélküli napok is, de rendben, ezt is megoldjuk. Azt viszont nem tudom elfogadni, hogy olyankor, amikor hivatalosan nincs szünet, akkor nyomást gyakorolnak a szülőkre, hogy minél kevesebbet legyen a gyerek az oviban (és a kérdésben is ilyesmiről volt szó, vagy lehet hogy itt csak nem szóltak időben, de az sem elfogadható). Akár a nem lézető őszi szünetről van szó, akár arról, hogy ebéd után menjen érte a szülő. Én nem szeretném elhozni olyankor, amikor nincs szünet, hiszen én már gondoskodtam a gyerek felügyeletéről, amikor beírattam az óvodába. Mellesleg kőkeményen fizetünk is érte, részben adó formájában, részben pedig konrét forintokban. Ha minden költséget összeadok, akkor nálunk többe kerül az állami ovi, mint előtte a fieztős családi napközi.
2015. okt. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
Még annyit,hogy szerintem is a szülő felelőssége(mint írtam 3 gyerekem van,akik itthon vannak a szünetekben),de nincs JOGOM elítélni másokat-pláne ismeretlenül-azért,mert nem tud bébicsőszt megfizetni!Holott felelősség teljes szülő!Ennyi.
2015. okt. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
56-os válaszoló:NÁLAD az igazság,amit tök jól megfogalmaztál.De ne aggódj,a 68%-os majd Téged is leolt.
2015. okt. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 A kérdező kommentje:

50esnek


csak annyit tennék hozzá h folyamatos műszak és fix időpontokban van a leállás akkor kell a szabit kivenni 70%ban

ami sok esetben nem egyezik az óvodai zárások idejével

és mint írtam pici hely pici ovi örülünk h van munkánk ...

2015. nov. 2. 11:45
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!