Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha nem fogad szót a gyerek az...

Jázi :) kérdése:

Ha nem fogad szót a gyerek az óvónéninek, küldheti mozgásterápiára?

Figyelt kérdés
Ezért el is tanácsolhatja a gyereket az oviból?
2016. jan. 27. 16:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Azért a "nem fogad szót"-nak vannak fokozatai...

Az én lányom középsőben SEMMILYEN szabályt nem volt képes betartani, különböző vizsgálatok után autizmus diagnózist kapott. Ekkor gyógypedagógiai asszisztens segítségével tudta elsajátítani az óvodai szabályokat. Az óvónőknek nem volt arra kapacitása, hogy külön csak vele, egyénileg foglalkozzanak. Az volt a szerencsénk, hogy integráló óvoda, különben simán kitehették volna.

2016. jan. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Eleinte nem volt gond a gyerekkel, szeretett is járni. De 2 hete nem alszik és a legnagyobb problémájuk,h alvás időben nem fekszik csendben. Én azzal magyarázom,h nem viszik őket levegőre és nem fárad le. De ennyit mondanak,h nem hallgat és ezért vigyem mert szerintük idegrendszeri gond van vele. Azóta nem is szeret menni a gyerek..
2016. jan. 27. 16:57
 3/22 anonim ***** válasza:
44%

?? Hát ezek h.lyék komolyan. Ki sem viszik levegőzni, de aludjon...Elárulom neked, én egyszer sem aludtam óvodában. És túléltem! Igaz, volt, hogy pofon vágott az óvónő, de meg is kapta anyukámtól(szintén óvónő) a magáét ezért!


Valami történhetett 2 hete, mert ilyen hamar nem veszhet el az alvásigénye a gyereknek. De még az is lehet, hogy igen.

A gyereket kérdezted, hogy miért nem alszik most már? Kíváncsi lennék, mit mond.

2016. jan. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
64%
Első vagyunk, nálunk sem aludt a gyerek. És hidd el, igazuk lehet azért az óvónőknek, mert ha a többi gyerek alszik, akkor nála lehet valami egyedi probléma... nálunk a 28 fős csoportban 3-4 gyerek nem aludt, őket ebben az időben vitték ki fejlesztésre. De nagycsoportra ezek a gyerekek mind "papírosak" lettek. Többnyire ADHD, vagy a lányom autizmussal. De kivétel nélkül mindegyiknél állt valamilyen idegrendszeri ok a nem alvás hátterében.
2016. jan. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom. Itthon nincs semmi változás ami hathatna rá. Én még most is úgy gondolom,h a mozgáshiány... hisz nem szaladgálnak, mászókáznak. Csak babázástól nem fog lefáradni odabent.

A gyereket kérdeztem. Annyit mond,h fél mert egyedül hagyják őket. Meg,h rémálma van mert az óvónéni volt a szörnyeteg meg huhog mit ha szellem lenne. Mesélni tud, így ebben nem hiszem,h lenne igazság, de ki tudja.

A rémálma igaz lehet mert 2 hét alatt kétszer aludt egy-egy kicsit és sírva kellet.

De fura,h eddig nem volt gond, csak mióta nem viszik ki őket. Meg úgy állnak hozzá, h az az érzésem a vége az lesz,h kiteszik a gyereket :(

2016. jan. 27. 17:11
 6/22 anonim ***** válasza:
66%
Azért, mert nem alszik a gyerek nap közben, már idegrendszeri gondja lehet? Most komolyan?
2016. jan. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
74%
# 6: Nyilván nem CSAK ez alapján gyanakodnak erre. A kérdésből kiderül, hogy magatartászavar is van.
2016. jan. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

7-es, magatartási zavar? Ezt miből szűrőd le? Hogy nem fogad szót? Mert ugye a jó gyerek mindig szót fogad?

Nem hiszem,hogy ez magatartási probléma lenne,hogy nem fekszik nyugodtan végig másfél órát..

2016. jan. 27. 18:12
 9/22 anonim ***** válasza:
74%
Te írtad, hogy nem fogad szót... nyilván nem CSAK az alvással van gond, ha azon aggódsz, hogy eltanácsolják az oviból.
2016. jan. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
59%

Nekem semmi idegrendszeri gondom nincs, mégse aludtam soha, sőt, még "rosszalkodtam" is alvásidőben. Tudjátok miért? Mert nagyon untam magam!!

Fejlettebb óvodákban biztosítanak játszási lehetőséget a nem alvó gyerekeknek!

Ja, és ma is nehezen alszom el. 33 éves vagyok, éjjeli bagoly, mint apukám volt.

2016. jan. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!