Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kötelezhető az óvoda arra,...

Kötelezhető az óvoda arra, hogy NE altassa a gyereket ebéd után? Esténként meg szenved a fiam.

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje az van, hogy hétköznap este nem tud elaludni 10-11 előtt, pedig fáradt, karikás a szeme, mondja is, hogy aludni akar.

Hétvégén ilyen gond nincsen, fél 9-9-kor két perc alatt elalszik. Kizárásos alapon a délutáni alvás a ludas.

Már két hónapja is rákérdeztem, az volt a válasz, hogy nem tudják megoldani, pedig van egy külön üres terem is. Most megint megpróbálkoztam, megint az a válasz, hogy nem tudnak mit mondani a többi gyereknek, hogy egy miért nem alszik.

És most akkor szenvedjen a fiam minden este másfél órát? Mert ők nem tudják megmagyarázni a többi gyereknek, hogy mondjuk annak az egynek pont akkor van foglalkozás, vagy anyukája elviszi valahova, vagy akármit lehetne mondani.

Próbáltam amúgy hogy 10kor fektetem le, de akkor meg fél 12 volt mire elaludt, szóval mindegy, hogy fél9-től vagy 10től próbálom, minimum a másfél óra. És sír, hogy nem tud aludni, én meg ideges vagyok, hogy nem tudok neki segíteni.


2016. febr. 9. 09:13
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%

"Melléfekszel a sötét csendes szobában, és beszélgettek, mesélsz neki. Simogatod, megöleled. Akkor nem sírna, meg kínlódna. "


ezzel sajnos nem tudok egyetérteni. a kisfiam is, ha alsudt az oviban, hiába 8:30kor villanyoltás és csend, meg duruzsolás, éneklés, 10 utánig is ébren van, kínlódik.

most, hogy már maga is elmeséli, hogy nem szokott aludni, kicsit könnyebb az este. mondjuk a csendespihenő alatt így is túliheni magát kicsit, de mégsem annyira, mintha aludna.

2016. febr. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
93%

"Ja, és nem várom, hogy valaki mellette ücsörögjön, mert ha adnak neki papírt meg ceruzát, gyönyörűen elvan magában, elég fél óránként ránézni."


nem tehetik meg, nem hagyhaták egyedül a gyereket. És ha történik valami?

2016. febr. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%

nálunk az volt a szabály h ha aludni nem is de csendben pihenni kötelező - fekve az ovis ágyban

vagyis ha nem aludt akkor nem csak ne zavarja a többi gyereket

2016. febr. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%
A megoldás, amit írtak, feküdjön. Egyedül hagyni nem lehet, viszont a többinek aludni kell, mert sokaknak van rá igényük, ezért nem lehet egy gyerekhez alkalmazkodni.
2016. febr. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is úgy oldották meg, hogy ha egy gyerek nem aludt, akkor adtak neki mesekönyveket, hogy csendben nézegesse.

DE! Ha a gyereked alszik délután, akkor mégiscsak van rá igénye... hidd el, ha nem lenne, akkor nem tudna elaludni délután, bármennyire is "erőltetik". Az én lányom már középsős korától nem aludt az oviban, hiába fektették le. Esetleg az alvásidő végén szunyókált el pár percre.

Nagycsoportban, amikor már több nem alvó gyerek volt, akkor megoldották, hogy nekik tartottak külön foglalkozást alvásidőben, de ehhez felügyeletet kellett biztosítani. Egy gyerekért ez nem elvárható.

Ismétlem: ha TÉNYLEG nem igényelné a délutáni alvást, akkor nem aludna. Ha el tud aludni, akkor szüksége is van rá.

2016. febr. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%
Mikor kel reggel?
2016. febr. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

3/4 7-kor kel reggel +/- 10-15 perc, ahogy alakul.

Mondtam neki én is, hogy ne aludjon, csak feküdjön, de ha a többiek alszanak, meg hallja a mesét, elalszik, gondolom megszokásból.

Estére meg fekete karikák vannak a szeme alatt.

Hétvégén ilyen gond nincs, pedig nagyon sokat van kint a levegőn, bent is lefoglalja magát, mesét keveset néz.

2016. febr. 9. 11:25
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

megszokásból nem lehet aludni. biztosan fáradt, ha elalszik. nem csak a levegő meg a szaladgálás fárasztja a gyerekeket, hanem a foglalkozások is.


szerintem agyilag sokkal jobban el lehet fáradni, mint fizikailag.

2016. febr. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nem logikus, mert ha pusztán megszokásból aludna el, akkor este is ugyanúgy el kéne aludnia megszokásból.

Az szerintem nem gond, hogy ha alszik délután, akkor 10-11 körül alszik el este, hiszen a napi szükséges alvásmenyniség (összesen) megvan.

Nálunk délutáni alvás NÉLKÜL is este 10 körül aludt el a lányom, neki ténylegesen kevesebb az alvásigénye. De őt hiába rakták le délután, akkor sem aludt el, ha mese volt, sötét volt, csend volt körülötte.

Az esti altatást úgy lehet megoldani, hogy egy-másfél órával a tervezett lefekvés előtt jól "felpörgeted", nekünk bevált az ágyon ugrálás, csikizős játék, mindenféle bohóckodás, utána pedig fokozatosan jönnek az esti rutinok: fürdés, fogmosás, és utána már csak csendes tevékenységek: esti mese, összebújós beszélgetés.

Meg kell adni ennek is a módját... nekem 9 éves a lányom, de a mai napig megvannak az esti rituáléink meséléssel, beszélgetéssel. Fokozatosan csillapodik le este, csendesedik el este, és ez be is válik, mert a mese után kb. 2 perc alatt alszik el. Persze időben el kell kezdeni a fektetést...

2016. febr. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%
Azt ugye nem gondoltad komolyan kérdező, hogy rakják be a fiad egyedül egy üres terembe és csak fél óránként nézzenek rá? És ha bármi történik vele? Akkor még te lennél a legjobban felháborodva. Az óvoda felelőssége, ilyet nem tehetnek.
2016. febr. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!