Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kötelezhető az óvoda arra,...

Kötelezhető az óvoda arra, hogy NE altassa a gyereket ebéd után? Esténként meg szenved a fiam.

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje az van, hogy hétköznap este nem tud elaludni 10-11 előtt, pedig fáradt, karikás a szeme, mondja is, hogy aludni akar.

Hétvégén ilyen gond nincsen, fél 9-9-kor két perc alatt elalszik. Kizárásos alapon a délutáni alvás a ludas.

Már két hónapja is rákérdeztem, az volt a válasz, hogy nem tudják megoldani, pedig van egy külön üres terem is. Most megint megpróbálkoztam, megint az a válasz, hogy nem tudnak mit mondani a többi gyereknek, hogy egy miért nem alszik.

És most akkor szenvedjen a fiam minden este másfél órát? Mert ők nem tudják megmagyarázni a többi gyereknek, hogy mondjuk annak az egynek pont akkor van foglalkozás, vagy anyukája elviszi valahova, vagy akármit lehetne mondani.

Próbáltam amúgy hogy 10kor fektetem le, de akkor meg fél 12 volt mire elaludt, szóval mindegy, hogy fél9-től vagy 10től próbálom, minimum a másfél óra. És sír, hogy nem tud aludni, én meg ideges vagyok, hogy nem tudok neki segíteni.


2016. febr. 9. 09:13
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%

Mi ezzel már 2. éve szenvedünk és a naggyal is végigcsináltam ugyanezt, mert kb. 3,5 éves koruktól nem alszanak délután.

1x rákérdeztem, hogy van-e valami lehetőség és kulturáltan elmondták az óvónők nagyjából ugyanazt, amit a többi válaszoló írt, úgyhogy tudomásul vettem.

Amúgy nálunk a nagycsoportban tavasztól már nem fektetik le a gyerekeket, hanem kimennek az udvarra, rossz időben pedig a tornaterembe.

2016. febr. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%

ha alváspárti az ovónő, akkor semmit se tehetsz. Nekem utolsó éven hetente panaszkodtak, hogy mekkora gond nekik elaltani minden nap a gyereket. hiába mondtam én is, előző ovónéni is ugyanabból az oviból hogy mert nem alszik nappal... Ők csak panaszkodtak, hogy de nekik másfél óra elaltatni, és az egész alvás két órás, ha mégis elalszik, nem tudják félóra múlva felkelteni.... nyári szünet előtt egy héttel is még ezt játszottuk.. onnan tudtam, ha sikerült elaltatniuk, hogy akkor hajnalig fenn volt, egy előtt nem volt alvás... ha falat nézett, akkor meg este 8 kilenc közt alvás volt itthon. Az egész borzalmas volt. mindenkinek. Mai napig nem értem ezt miért kellett. (itt hely is, ember is volt... azt közölték az ovónők, nekik ez a szabadidejük!! és ilyenkor nem foglalkozhatnak vele. amikor megjegyeztük középsőben nem volt gond ugyanebben az oviban a másik csoportban, akkor szó szerint ott lettünk hagyva, de ebben a csoportban meg ez a rend dumával.) ha be tudott menni a férjem, akkor mindig kaptunk egy egy hét nyugit, amikor hagyták könyvet nézni, rajzolni. Ő is csendben elfoglalja magát típus amúgy. De aztán újra az egész, hogy ők nem tudják elaltatni... Szó szerint menekültünk a suliba. KÉt szuper tanítónénije lett, és hirtelen a már végén kijövő magatartás. alvás, stb gondok megoldódtak.


Ez a mi történetünk. Semmi ésszerűség nincs szerintem a suli előtti éven kötelező alvásban.

2016. febr. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:

Tényleg nem normális dolog... Nyár elején még altatják őket, aztán szeptembertől meg megy a suliba, ahol esélye sincs pihenni...

Akkor valahogy csak kihúzzuk...

Köszönöm mindenkinek!

2016. febr. 9. 19:54
 34/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak nyár elején... vannak gyerekek, akik még a nyarat is ügyeletben töltik. Óvónők mondták, hogy azoknak a gyerekeknek a legnehezebb, akik augusztus végén még oviban vannak, és onnan mennek közvetlenül a suliba.
2016. febr. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

Mifelénk a suliban van lehetősége a kicsiknek ebéd után aludni. úgy alakítják az órarendet, hogy ebéd után van erre szünet.

de ez már 30 éve is így volt, amikor én iskolába jártam.

2016. febr. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
33%

Csak az első tizeniksz választ olvastam el, szóval nem kizárt, h ismételni fogok valakit véletlenül, a későbbi válaszokra rímelve. De biztos, ami biztos, megírom a válaszomat - inkább kétszer olvass ilyet, kedves kérdező, mint egyszer sem:


Számos óvodában megoldják ezt a problémát olyan módon, hogy aki nem akar mozdulatlanul feküdni ébren (a falat bámulva), mert nem tud aludni -és tény, h a legtöbb 5-6 éves (és idősebb gyermek) nem képes délután elaludni általában-, azok is bár lefekszenek, de képeskönyvet, játékot, plüss állatkát stb vihetnek magukkal az ágyba és CSENDBEN játszhatnak, vagy rajzolhatnak ott. Így mindenki jól jár.


Nem beszélve, hogy amikor letelik az elvi alvásidő, és sorra kelnek fel és pakolnak a gyerekek, a jó alvók általában még ilyenkor is képesek szunyálni, nem szokta zavarni, felébreszteni őket (még kicsik), tehát ebből következően még az is működik -megfelelő szervezéssel és pedagógiai, pszichológiai érzékkel-, hogy a nem alvó ovisok akár csendben egy asztalnál, vagy a szőnyegen is ücsöröghetnek és játsznhatnak, rajzolhatnak, tevékenykedhetnek, amíg a többi alszik.


Nem értem azon kollégákat, akik mint egy rabot: falnak fordíttatják -legalábbis tétlenségre kényszerítik- az aludni nem tudó gyermekeket csak azért, mert a többi ovis aludna...

2016. febr. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
83%

A lányom jövő hónapban lesz 5 éves. Kb. egy hónapja szokott le a délutáni alvásról az oviban. Nekik nem kötelező aludni, viszont csendben kell lenni. Alvós lehet náluk, azzal csendben játszhatnak. Az első héten, amikor felhagyott az alvással, előfordult, hogy kiültették a folyosóra, annyira nem tudott nyugodtan feküdni és csendben lenni.


Azóta már ügyesen csendben fekszik. Pedig igazából aludnia kellene, mert látom rajta, hogy még szüksége van rá. Itthon, ha nehezen is, de alszik legalább egy órát.

2016. febr. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
67%
Kedves kérdező, nekem máig megmaradt az oviból a lefektetés. Én se tudtam aludni, és nagyon untam magam az ágyban... Szerencsére az egyik dadanéni sokszor kivett... Pedig már jó 13 éves emlékek :). Szóval nem feltétlenül bennetek van a hiba...
2016. febr. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!