Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kötelezhető az óvoda arra,...

Kötelezhető az óvoda arra, hogy NE altassa a gyereket ebéd után? Esténként meg szenved a fiam.

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje az van, hogy hétköznap este nem tud elaludni 10-11 előtt, pedig fáradt, karikás a szeme, mondja is, hogy aludni akar.

Hétvégén ilyen gond nincsen, fél 9-9-kor két perc alatt elalszik. Kizárásos alapon a délutáni alvás a ludas.

Már két hónapja is rákérdeztem, az volt a válasz, hogy nem tudják megoldani, pedig van egy külön üres terem is. Most megint megpróbálkoztam, megint az a válasz, hogy nem tudnak mit mondani a többi gyereknek, hogy egy miért nem alszik.

És most akkor szenvedjen a fiam minden este másfél órát? Mert ők nem tudják megmagyarázni a többi gyereknek, hogy mondjuk annak az egynek pont akkor van foglalkozás, vagy anyukája elviszi valahova, vagy akármit lehetne mondani.

Próbáltam amúgy hogy 10kor fektetem le, de akkor meg fél 12 volt mire elaludt, szóval mindegy, hogy fél9-től vagy 10től próbálom, minimum a másfél óra. És sír, hogy nem tud aludni, én meg ideges vagyok, hogy nem tudok neki segíteni.


2016. febr. 9. 09:13
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
Ha hazajön akkor legalább egy órát kint vagyunk a kertben, kutyázik, focizik, játszik. Minden nap, kivéve szakadó esőben.
2016. febr. 9. 09:38
 12/38 anonim ***** válasza:
43%
Nem azt írtam, hogy "ha nem tetszik", drága kérdező, hanem azt, hogy "ha neked így nem megfelelo". Semmi bunkóság nem volt a valaszomban, pedig a kérdésed igencsak óvoda és óvónő ellenesre sikerült. Sőt, vettem a fáradságot, hogy még a saját tapasztalatomat is le írtam neked.
2016. febr. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
44%

" nem tudják megoldani, pedig van egy külön üres terem is"


Ha meg elkülönítenék egyedül a gyereked, akkor az lenne a bajod.

Feltételezem nem hely nincs, hanem ember. Mert te azt várod, hogy az egyik óvónéni ott ücsörögjön a fiaddal a külön teremben alvás idő alatt. Ez nem kivitelezhető.


És hogyhogy nem alszik este? Melléfekszel a sötét csendes szobában, és beszélgettek, mesélsz neki. Simogatod, megöleled. Akkor nem sírna, meg kínlódna.

És megszokná, hogy hogyan aludjon el. Mert ha álmos, akkor el fog aludni. Lehet csak az esti rituálén kellene változtatnod. Nem pedig az ovit hibáztatni.

Nekik kötelező betartani a rendet.

2016. febr. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
75%
Én sose aludtam oviban de rám erőltették, hogy csendben nézzem a falat, emléknek sem kellemes, borzasztó volt pedig lassan 30 éve.. Ezek után nem tudom elképzelni, hogy ne altatnának bárkit kérésre.
2016. febr. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

Nem tetszik, nem megfelelő - teljesen ugyanúgy jön át, mivel írva nem érződik a hangsúly.

Ha normálisnak szántad, akkor elnézést kérek. Kicsit ingerültebb vagyok a kelleténél.


Az esti rituálénk ugyanaz már évek óta. Van este összebújás, beszélgetés, mesézés, nem csak bevágom a szobába, hogy aludjon. De azért nehogy már egy 7 éves gyereknek mellé kellejen feküdnöm, amikor 8 hónappal ezelőtt ő saját magától aludt el gyönyörűen egyedül, hogy ő kérte, hogy egyedül aludhasson a szobájában. Aztán minden felborult. És már nem nagyon bírom.

2016. febr. 9. 09:47
 16/38 A kérdező kommentje:
Ja, és nem várom, hogy valaki mellette ücsörögjön, mert ha adnak neki papírt meg ceruzát, gyönyörűen elvan magában, elég fél óránként ránézni.
2016. febr. 9. 09:48
 17/38 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy meg a gyereknek nem kötelező aludnia, elég az is, ha csak csendben fekszik.
2016. febr. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
59%
Ugye nem gondolod komolyan, hogy az óvodában majd felügyelet nélkül hagynak egy gyereket? Ne haragudj, de teljesen téves elképzeléseid vannak a világról. Amúgy meg miért nem iskolás 7 Évesen?
2016. febr. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:
3,5 volt, amikor kezdte a ovit, és maradnia kellett plusz egy évet mert néhány betűt nagyon nehezen tanult meg kimondani, és addig nem engedték. Amúgy még csak lesz 7 éves.
2016. febr. 9. 09:53
 20/38 anonim ***** válasza:
86%

beszéld meg a gyerekkel, hogy ne aludjon.


enyém sem alszik, csak fekszik, nézelődik.

nagycsoportban már majd remélem, engedik őket csendben játszani, rajzolni, "olvasgatni". most még nem

2016. febr. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!