Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovis farsangon jelmezverseny?...

Ovis farsangon jelmezverseny? Szegény gyerek azóta is szomorkodik, hogy nem ő nyert. Minden oviban van ilyen?

Figyelt kérdés

2016. febr. 19. 13:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
63%

3-as vagyok! Mondjuk én, speciel nem értek egyet ilyen fajta versennyel. Nyilván ez legfőképp anyukán múlik. Na már most, én nem vagyok egy nagyon kézügyes anyuka, nem azért mert nem akarok, hanem mert vonalzóval sem tudok egyenes vonalat húzni. Viszont ezzel együtt élve is el tudtam érni ezt-azt, így nem találnám igazságosnak,hogy azért ne "nyerjen" a gyerek, mert én béna vagyok. :) A kreativitással nincs gondom, a kivitelezéssel. Illetve nem minden anyukának van ideje 6 órát ülni és jelmezt varrni.

Szóval én sem örülnék annyira,ha ebből nálunk verseny lenne. De amint írtam, igenis néha meg kell tanulnia veszíteni. Nekem is rossz, amikor látom,hogy azért szomorú, mert nem ő nyert a társasban, de néha muszáj!

2016. febr. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk nem volt verseny ,csak beőltőztek és buliztak.
2016. febr. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tartom jó ötletnek, sőt kimondottan rossz. Egy ilyen versenyen bíráskodni abszolút szubjektív, kinek ez, kinek az tetszik. Egy kicsi gyerek a magáét látja a legszuperebbnek, és ez így van rendjén, máskülönben nem érezné jól magát egy farsangi mulatságon. Egy futóverseny, társasjáték teljesen más, ott saját maga megtapasztalja, hogy nem ő ért be a célba elsőként, és még így is nehéz nekik elfogadni a vereséget, vagy akár a 2. helyezét is. Persze, tanulniuk kell, de nem a farsangon, ahol egyébként is a szülőket díjazzák, mert ők készítették (kölcsönözték) a jelmezt.


(A lányom most elsős, ott is volt jelmezverseny és még ő is zokon vette, hogy nem nyert, pedig sokat dolgoztunk együtt a jelmezen. Ez van, nem mondom, hogy baj, meg kell tanulnia, hogy a másiké jobb/szebb/ötletesebb volt. Igaz, most azt mondja, jövőre be sem fog inkább öltözni.)


Szóval még iskolában is hülyeségnek tartom, miért nem lehet a lényeg a bulin, nem értem??? Versenyeztetik őket épp eleget más formában.

2016. febr. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
szerencsére a mi ovinkban nincs ilyen verseny. Beöltöznek és jókat esznek, jól érzik magukat.
2016. febr. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Nálunk ilyen nem volt, a gyerek ált. isk. 3.-os koráig.

A gyereket meg kell tanítani, hogy nem mindig ő nyer, de nem egy óvodában, főleg nem a farsangi bulin.

A kisgyereket először OTTHON kell hozzászoktatni, hogy nem mindig ő nyer.

2016. febr. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azóta jeleztem az ovónénikek, hogy ezt a versenyt talán jobb lett volna kihagyni. Véleménye szerint ő nem hibázott, nagyon sajnálja akik emiatt szomorúak voltak, de csak két gyerek sírt,az év minden napja egyforma meg kell tanulniuk, hogy ilyen az élet.
2016. febr. 20. 21:31
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nincs, nem is látom értelmét, hiszen aki vásárolja, vagy kölcsönzi, előnnyel indulna.
2016. febr. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

én ilyet nem hallottam,csak a suliban.és az a baj,hogy a jelmez legtöbbször a szülő anyagi helyzetétől,kreativitásától,kézügyességétől függ-és ezért ne a gyerek legyen szomorú.

lehet verseny,fánkevő,tejszinhab nyaló ..stb-ebből is megtanulhatja,hogy van versenyszellem,meg hogy nem mindig ő nyer,de ezzel én nem értek egyet,hogy jelmezt pontoztak

2016. febr. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!