Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Most ez hogy van? Ti is...

Most ez hogy van? Ti is sértőnek éreznétek?

Figyelt kérdés
Múlthéten volt a beiratás az oviba. Ott megkérdezték hogy nem lenne e baj ha a másik oviba vennék fel mert állítólag nincs hely. Szóltam,hogy nekünk messze van a másik ovi. Ma viszont kiküldték az értesítőt,hogy az én lányomat nem vették fel a központi oviba,viszont egy nem is oviköteles később beiratott gyereket meg igen? Mi alapján döntenek ezek?
2016. ápr. 25. 22:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Lehet fellebbezni a döntés ellen. Nálatok nincsenek körzetek, ahova te tartozol? Mert oda fel kell,hogy vegyék a gyerekedet.
2016. ápr. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Fellebbezhetsz. De ez a körzetes ovi? Mert oda kötelesek felvenni.
2016. ápr. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nálunk mától volt a beiratkozás.Nem.A lakóhelyhez tartozó oviba mentünk,mert az nekünk is baromi messze van.Mondták is ,hogy csak akkor vesznek fel minket ha lesz hely.De ha ti abba az oviba tartoztok lakóhely szerint akkor kötelesek felvenni.
2016. ápr. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
49%
Ez kamu. Ilyen hamar még nem értesítenek ki hivatalosan.
2016. ápr. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%
A másik gyerek lehet hogy körzetes is, meg a testvére is oda jár. Ha nektek nem körzetes ez az ovi, nem kötelesek oda felvenni a gyereket, csak ha van szabad hely. Ha körzetes, de több a körzetes gyerek mint az ovis hely, akkor nem tudom hogy működik. Egyébként fellebbezhetsz a döntés ellen.
2016. ápr. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nincsenek körzetek. A másik gyerek egyedüli gyerek,. Kedves 4-es válaszoló! Tegnap jött az önkormányzattól egy hivatalos levél formájában,hogy felvették a gyerekemet az xy ovodába. Miért lenne kamu?

Mindenképpen fellebbezek, mert nem mind1 szerintem,hogy a gyereket a falu közepéig kell vinnem,vagy a másik végéig.

2016. ápr. 26. 07:48
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Körzetek biztos vannak, ha egynél több óvoda van. Legfeljebb te nem tudsz róla. Másold már be, légy szíves, a leveledet pontosan, akkor többet tudunk mondani erről.
2016. ápr. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

[link]


itt van a levél.

2016. ápr. 26. 09:14
 9/18 anonim ***** válasza:

erre én is kíváncsi vagyok..nekünk május 2 a beiratkozás, de az én gyerekem 5 éves. Mi költözés miatt váltunk, és remélem hogy a körzetes oviba felveszik majd.. Igaz minket is riogattak olyannal, hoyg elvileg csak szeptemberben derül ki h. hányan mennek el iskolába,de remélem hogy ez nem így van és a nyári időszak alatt vissza kell hordani a tőlünk 1 órányira lévő oviba..


Egyébként állitólag azt is modnta valaki, hogy a körzetes oviknak az ilyen esetekre kell plusz helyet fenntartani.

2016. ápr. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeptemberben derül ki, hogy hányan mentek iskolába, ez hülyeség. Az iskolai beiratkozásnál vinni kell szakvéleményt az oviból, hogy a gyereket javasolják-e iskolai felvételre. Így már konkrétan 1-2 héten belül kiderül, hány gyerek megy iskolába, mivel a beiratkozás oda (nálunk legalábbis Bp. XXII. ker) már múlt héten megvolt. Szóval május közepéig kiderül hány gyereket tartanak vissza.

Lehet, hogy a sorrend számított, nálunk is mondták anno, hogy menjünk minél korábban...

2016. ápr. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!