Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az mennyire helyénvaló, ha az...

Az mennyire helyénvaló, ha az óvónéni feltűnően kivételezik az egyik gyerekkel? Szóljak neki emiatt?

Figyelt kérdés

Folyton őt babusgatja, gyakran ölelgeti, ölébe ülteti. Kisfiam elmondása szerint a kislány szinte mindig mellette ül, jóformán az óvónéni popójában van állandóan. Pl. az udvaron is, sokszor látom, hogy az óvónéni ezt a kislányt löki a hintában. Mindig mellette eszik, mondjuk ezt még megértem, mert a kislányt nagyon elhanyagolják a szülei és jóformán nem tud egyedül enni.

Félek, hogy az én gyerekemre nem jut annyi figyelem így, illetve a többi gyerekre sem. Kérdezgettem is a fiam, hogy Andi néni (nevezzük így) téged is szokott lökni a hintában? És mondta, hogy őt soha. Eddig nem vettem észre rajta, de minél többet beszélünk róla, egyre inkább úgy érzem, hogy kisfiamat bántja, hogy Andi néni csak Dorinkát szereti. Érdemes beszélni az óvónénivel erről?


2016. máj. 6. 14:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Szegény kislánnyal végre foglalkozik valaki, erre jön a másik turbóanya és ezt is elveszi tőle. Hányinger.
2016. máj. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Én örülnék, ha azt látnám, hogy az óvónéni ennyire törődik egy rászoruló gyermekkel. Szerintem szépen magyarázd el a fiadnak, hogy a Dorinkát sem szereti jobban, de neki nagy szüksége van még arra, hogy jobban odafigyeljenek rá. Mond el neki, hogy Ő ügyes nagy fiú, aki okos, és jól csinálja a dolgokat, így azt gondolhatja az óvónéni, hogy meg van plusz babusgatás nélkül. Szerintem ne szólj, legalább van aki törődik azzal a kislánnyal.
2016. máj. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

"kisfiamat bántja"

mindent értek. De mi van azzal a kislánnyal, aki CSAK az oviban kap egy kis szeretet -mennyiséget? Ugyan..

2016. máj. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%
Én azt várom az óvónénitől, hogy vigyázzon a gyerekem testi épségére, nevelje, tanítson verseket, stb.. a babusgatás az én feladatom :) örülnék neki, ha ilyen óvónénink lenne!
2016. máj. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Igen, először én is így voltam vele. Hogy tök jó hogy ennyit van vele foglalkozva, csak ugye a csoportban van még 21 másik gyerek, akik szintén igénylik a figyelmet.

Egyébként sokat beszélgetek a fiammal a kislányról. Hogy kedvesnek kell vele lenni, meg hívni játszani, mert például a gyerekekhez alig megy oda. Ha mégis, akkor elveszi a játékukat, de játszani csak akkor szokott velük, ha az óvónéni odaviszi és csoportosan játszanak. Szóval az óvónéni nélkül szinte semmit nem csinál és az óvónéni szerintem erre rá is tesz egy lapáttal, hogy ennyire magához köti.

2016. máj. 6. 14:45
 6/16 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező, ne tegyél keresztbe annak a kislánynak, te és a fiad ne kezdjenek ki a gyengébbet!
2016. máj. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem szándékoztam keresztbe tenni senkinek. Csak érdekelt, hogy mások mit szólnának ilyen helyzethez. Nem ártani akarok a kislánynak, mert sajnálom szegényt a családja miatt. Csak nem szeretném azt sem, ha az én fiam érezné magát rosszul az oviban.
2016. máj. 6. 15:31
 8/16 anonim ***** válasza:
82%

Nem értem miért kellene szólnod. És mégis mit mondanál neki?

Fiam csoportjában is van egy kislány, hónapokig az óvónéni és a dajka néni ölében ült szinte egész nap, csak velük játszott. Nekem eszembe sem jutott, h ezt szóvá tegyem. Szerintem egy gyerek a többi gyerekkel játsszon és ne az óvónéni lökje a hintán, meg ne az óvónénivel homokozzon.

2016. máj. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%

8-as vagyok.

Ja és kiderült, hogy ezt a kislányt kb leszrja az anyja, apja. A beszoktatás is 2 nap kb 10 perc volt, mert ennyi ideje sem volt a szülőknek.

Nem tudhatod mi van a háttérben, amiért ezt ennyire igényli a kislány.

2016. máj. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
33%
Tök jó, hogy ilyen az óvónő, tényleg értékelendő, csak arra senki nem gondol, hogy mi lesz 'Dorinkával', ha nem lesz már óvodás? Mi lesz vele az iskolában? Mert ott nem lesz Andi néni, és babusgatás sem lesz...
2016. máj. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!