Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért esznek ennyire sokszor...

Miért esznek ennyire sokszor a gyerekek az óvodában?

Figyelt kérdés

Reggeli 1/2 kilenc-kilenc között.

Tízórai gyümölcs 3/4 10-10.

Ebéd 3/4 12-től 1/4 1-ig.


Gyakorlatilag bő három óra alatt 3-szor látnak neki enni.


2016. szept. 2. 22:25
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
84%

Egyáltalán nem sok

A gyerekek nem esznek hatalmas adagokat

2016. szept. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
85%
Sajnos sok gyerek azt eszi egesz nap amit az oviba kap... vidd kesobb a gyerkocod ha megteheted es zavar akkor lemarad a reggelirol.
2016. szept. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
58%
Miért? Neked nem 5 étkezés van egy nap? Pedig ez fontos, pláne egy gyereknél!
2016. szept. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Nem háborgok, érdeklődöm, elmondom a meglátásaimat, érvelek.


Egyik kérdezőnek: ahogy már írtam, 5-ször esznek a gyerekeim, csak épp nem ilyen aránytalanul elosztva. És teljesen rendes adagokat megesznek.


Nem tudom 9 után vinni.


Egyszerűen fura, hogy a "nemnormálishoz" kell igazodni egy óvodában. (Holott az évek alatt kialakítottunk egy észszerű rendszert, arányosan elosztva az étkezéseket. És nem, ez minden, csak nem normális, nem egészséges és még csak nem is logikus, hogy bő 3 óra alatt 3-szor ülnek le enni. Még egy csecsemőt sem etetünk óránként...)

2016. szept. 2. 23:47
 15/27 anonim ***** válasza:
74%

Kapaszkodj meg, terhességi cukor miatt diétát tartottam és én is nagyjából így étkeztem. Naponta összesen hatszor. A vércukornak az a jó, ha gyakran kap relatív kevés táplálékot, de a kevés inkább felnőtt szervezetre igaz.


A gyümölcs kb fél órát marad a gyomorban, csakúgy, mint a tejtermékek. A húsféléknek 6 óra kell.


A lányom bölcsődés, teljesen átlagos testalkattal. Ott 4 étkezés van (reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna), mégis amikor hazahozzuk, betol egy nagyobb adag kaját, utána pedig még vacsora is van. A reggelt rögtön ébredés után 2-3 dl tejjel indítja. Így kb 7 alkalommal eszik egy nap. Nincsenek emésztési problémái, normális ütemben fejlődik (orvos szerint!) és még így is repetázik az ebédből.

A beszoktatás alatt belekóstoltam a kajákba, én is simán megettem volna, egészséges és finom ételeket kaptak.


Beszélgess egy gyermek dietetikussal, hátha szakember véleményét jobban elfogadod.

2016. szept. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
43%

Miért, nálad mikor van az öt étkezés?

Reggelizni az ébredés utáni órában szokás, a tízórai 10kor van, ebéd délben, uzsonna 2-3 óra felé, nálunk vacsora 6kor. Te hogy osztod be?

2016. szept. 3. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
8tol van reggeli fél9 10 órakor gyümölcs és ebéd 12töl 1ig uzsona fél4 töl .
2016. szept. 3. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem idegeskednék, ha nem éhes úgysem eszik. Az igaz, h kissé késõn van a reggeli. Lehet h tényleg azért van, mert sok gyerek éhen volt. :(
2016. szept. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
72%

Én ebben a beosztásban semmi problémát nem látok kérdező.

A reggeli és az ebéd között szerintem pont elég ennyi idő,a gyümölcs meg igazából nasi,azt nem kell étkezésnek számolni.

Egyébként ne egy felnőtt agyával számolj,én kiskoromban volt,hogy 9-10-szer ettem egy nap,csak nyilván kis adagokat.Soha nem lettem kövér,most is a 163cm-hez vagyok 50 kiló,és az emésztésemmel sincs semmi probléma.

Egyszerűen egy gyerek annyit mozog+annyit nő,hogy ennyi kajára van szüksége

2016. szept. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 Snorri ***** válasza:
77%

Akkor keress egy normális ovit, vagy mond meg a vezetőségnek, hogy követeled, hogy a ti normális szokásaitokhoz, és normális gyerekeitekhez igazodjon az étkezések ideje, mert nem azért idomítottad őket évekig, hogy ezt keresztülhúzzák ezzel felháborítóan aránytalanul elosztott étkezéshalmazzal. És még írj egy nyílt levelet, amiben felszólítod az összes nemnormális szülőt, hogy adjon enni a gyerekének reggel, akkor is, ha nem éhes, és adjon neki annyit, hogy ne legyen éhes csak akkor, amikor szerinted normális lenne!

Az én kisfiam még nem ovis, de a reggelije általában kimerül egy kis natúr joghurtban, mert ilyen nemnormális szegény, hogy ennyit eszik, és én meg nem tudom lenyomni a torkán, meg nem is akarom. Na, ha utána elviszem az oviba, akkor tök jó lenne, ha enne egy szelet kenyeret, vagy valamit a többi gyerekkel. Ja, várj, akkor az már hat étkezés lenne egy nap! Te jó ég!

2016. szept. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!