Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért esznek ennyire sokszor...

Miért esznek ennyire sokszor a gyerekek az óvodában?

Figyelt kérdés

Reggeli 1/2 kilenc-kilenc között.

Tízórai gyümölcs 3/4 10-10.

Ebéd 3/4 12-től 1/4 1-ig.


Gyakorlatilag bő három óra alatt 3-szor látnak neki enni.


2016. szept. 2. 22:25
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
87%
A kérdezőnek igaza van. A gyerekek nem éheznek meg ennyi idő alatt. Épp ezért az oviban vödörszám megy az étel a moslékba. (Tapasztalat, oviban dolgoztam.)
2016. szept. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk igazából a délelőtti gyümölcs elmarad, de a reggeli ott van 8-fél 10-ig, amihez ott van a gyümi.

12-kor van ebéd. Én azért nem adok itthon a gyerkőcnek reggelit, mert akkor attanit 1 óra múlva nem eszi meg és ebédig nagyon éhes lenne.

2016. szept. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

23.13-as, sürgősen vegyél vissza az agressziódból! Ha nem megy, akkor kezeltesd magad...


Többieknek:

Csak az érdekesség kedvéért megkérdeztem a hévégén több barátot, ismerőst, sőt játszós alig ismert kisgyerekes szülőket is, náluk hogy van. Egyetlen anyuka volt, akiknél szintén így, és magától mondta, hogy utálja ezt a rendszert. A többieknél (16-20 szülő biztos volt, mert közben többen be is kapcsolódtak) mind-mind 8-tól van reggeli, 10 körül tízórai, sőt a bölcsiseknél nincs is igazi tízórai, csak inni kapnak gyümölcslevet (más kérdés, hogy gondolom, nem frissen facsart), és a piciknél dél-negyed 1-kor, a nagyobbaknál fél 1-kor van ebéd. Így aki 8-ig beér (és nem később), kap reggelit, aki akár 10 perccel később, az a szülő tudja, hogy lemaradt, otthon etesse meg a gyereket.


Aki dietetikust javasol, csak mosolyogni tudtam az ötletén: első lesz, amit mond, hogy a gyerek (felnőtt) otthon reggelizzen (ami ugye így 4 evés csak délig, ha az oviban ilyen rosszul csinálják), és a napi 5-szöri étkezés lesz a második, amit ajánlani fog. Hmmm :)

(És nem, nem lesz bajunk, ha ALKALMANKÉNT akár 4-szer, akár 6-szor eszünk, természetesen belefér, mielőtt valakinek kötekedni támadna kedve, csak épp rendszeresen nem szeretném ezt, ami talán érthető.)


10.41-es válaszoló, hogy érted, hogy a gyümölcs nasi? Mi nem cukrozzuk, nem keverem keksszel, piskótával, sima kisétkezés.


Mindenki etesse úgy a gyerekét, ahogy jónak látja, csak kérlek, legalább ne próbáljátok már meggyőzni a másikat arról (már aki, persze), ami egyértelműen értelmetlen, életszerűtlen és nem normális (hogy is lenne az, hogy szinte óránként terhelik a gyomrukat, nem beszélve, hogy ez milyen hatással van a fogukra is)!


Köszönöm az értelmes hozzászólásokat, meglátásokat.

2016. szept. 4. 23:06
 24/27 anonim ***** válasza:
Nálunk 9-kor van a reggeli, de az tartalmas, tápláló. Tízórai nincs. Ebéd délben, aztán uzsonna háromkor. Szerintem is sokkal ésszerűbb így. Délre már megéheznek és megeszik az ebédet. Ha egész délelőtt nyammognának valamit, akkor az én fiam biztos nem enné meg az ebédet, nem tudna normálisan aludni, és kopogó szemmel hozzám haza az oviból.
2016. szept. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Szerintem is baromság, de rengeteg szülőt látok, akik egész nap a gyerek kajájával foglalkoznak, ezek azok a tipikus anyukák, aki a játszótéren nyomják a gyerek szájába a banánt homokozás közben és a babakocsiban a gyerek kiflivel ül, míg hazaérnek. Persze a gyerek "rossz evő", mert sose éhezik meg szerencsétlenje.Az én 2,5 évesem max. 4-szer eszik eszik egy nap, ebből kétszer-háromszor normálisat, egyszer meg pl. joghurtot. Ha ötször akarnám etetni (főleg ha óránként) sose enne normálisan, mert ha nem éhes nem eszik. Érdekes módon kibírja kaja nélkül a 2 órát a játszón és hazafelé se rág valamit.
2016. szept. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Utolsó, azért hidd el, nem minden gyerek egyforma. Én kislányom tört részét eszi, mint unokatestvére. Szopizni se szopizott soha annyit, mint az előírás. Sőt, a napi ajánlott 1 liter folyadék (víz) soha az életben nem ment még le a torkán. Én is nyomattam a kaját neki egész nap, így is gyakran előfordult, hogy egy nap egyetlen egyszer tudtam megetetni, tehát nem tömítettem el. Biztos, hogy túlaggódtam a dolgot és nem lett volna szabad semmilyen módon erőltetni és kialakult egy ördögi kör. De iszonyú hangulatember is és nem minden gyerek ilyen. Elég bármi, ami elrontja a kedvét és inkább nem ebédel. Ébredés után nem akar enni, üres gyomorral kiviszem a játszótérre és ott zabál, mert hangulatember és amint jókedve van, megéhezik. Otthon nem volt annyira feldobódva, hogy egyen, ahogy a játszótérre érünk, jó kedve lesz és végre eszik. Ugyanez tegnap reggel. Nem akart reggelizni. Mentünk baba-mama klubba, és csak 1/2 1-re érünk haza. Most hagyjam addig éhezni? Ott boldog, ráadásul van büfé is, tömte is magába a szendvicset és almát. Persze akkor valóban annyira jóllakott, hogy nem akart ebédelni, mert eltömítette a büfé. Nem tudok mit kezdeni ezzel, egyszerűen akkor eszik jól, ha fel van dobódva. Vannak kivételek, van hogy valóban nagyon megéhezik, de teljesen mindegy nála, ha olyan a hangulata, inkább éhenhal. Sajnos biztos, hogy elrontottam, biztos hogy miattam lettek feszültek az étkezések, mert nagyon nehezen indult a hozzátáplálás és a tejem meg apadt, de ő csak szopizni akart...Rengeteget dolgoztam azon, hogy ne gyomorgörccsel üljünk le enni. Ment a rádió, gyerekdalok, bohóckodtunk, énekeltünk...Hogy felodjam mindkettőnkben a görcsöt. Mostanra sikerült, eszik az asztalnál is, sokszor egyenesen zabál, de még mindig akkor eszik meg igazi nagy adagokat, amikor játszótéren vagyunk, vagy mesenézés közben vagy baba-mama klubban. Én átéltem azt a 3 hónapot, amikor megállt minden súlyfejlődése 10-11-12 hónapos korában és nem evett és nem kellett neki tápszer se, egész nap egy negyed banán...Beleőszültem rendesen. Túl vagyunk rajta. De már nem érdekel, ha fejen állva eszik, akkor fejen állva etetem meg, csak egyen. Mert egyszer előadta, hogy 3 hónapon át nem evett, szó szerint éhezett. Valószínű nem lenne szabad összemosnom azt a mostani helyzettel, ott a hozzátáplálás lett elszúrva, manapság már csak annak a feszült időszaknak a levét isszuk, ma már sokszor azzal kel, hogy éhes és enni akar és ha jó passzban van, eszméletlen mennyiségeket megeszik. Aztán egyik pillanatról a másikra megint rosszul eszik. Nem minden múlik már rajtam. Nagyon rossz alvó is, 2,5 évesen még mindig 5-6-szor kel éjjel vagy még többször. Múltkor volt 1 hét, amikor úgy aludt mint a bunda, alig ébredt 1-2 alkalommal, azon a héten degeszre zabálta magát. Aztán beteg lett és azóta vége a hatalmas étvágynak és a jó alvásnak is. Ezért én fogzásra is gondolok, bár már vagy 9 hónapja nem bújt elő újabb foga. De igen, sokszor azzal is lerontom, hogy idegesít a tudat, hogy nem reggelizett és mennünk kell és lesz vagy 1/2 mire hazaérünk, ezért beteszek neki kaját, amit 11 h-kor be is fal és sosincs vége az ördögi körnek...
2016. szept. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Van olyan, hogy a csecsemo óránként eszik...
2016. szept. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!