Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek mit csináljak ha...

Szerintetek mit csináljak ha közvetlen uzsi után hozom haza a gyereket de útközben még megeszik egy nagy kiflit is mert éhes?

Figyelt kérdés

szóljak bent h tessék rendesen megetetni a gyereket?

vagy ne és vigyek inkább neki útközbeni ételt ?



2016. okt. 10. 17:27
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
52%

Nálunk akinek a gyereke repetázik kikell fizetni.

Ma dupla adag spaghettit evett meg.

Ezt jegyzik egy tablazatban es kint van a falon.

2016. okt. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
52%
Elég undok hozzáállás az ovi részéről, ha nem adnak repetát. Ahol én dolgoztam, ott kaptak repetát a gyerekek, de csak egyszer.
2016. okt. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk se nagyon marad, szűken mérik az adagokat, és mindig le van jelentve hány fő van. Ha egy kifli jár, de csak a felét eszi, akkor a másik felét becsomagolják neki és hazaviszi, így nem marad. Vagyis nagy ritkán, ha hirtelen lebetegszik valaki és aznapra be van fizetve. De azt az adagot meg nem adják oda, mert 27 gyereknek nem lehetne igazságosan elosztani.
2016. okt. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
66%

Undoksag, ha nincs???


Sokszor az ovonok a sajat adagjukat adjak oda!


Lefogadom, az osszes haborgo egy fillert sem fizet:/

2016. okt. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%
En is ugy hozom du. a gyereket haza, hogy alug tudom jollakatni, olyan ehes. Pedig oviban jol eszik. Mar amit szeret is. De alapvetoen nem valogatos. Ne csinalj belole nagy ugyet. En mar alapbol keszitek utravalo uzsit a hazaut idejere is.
2016. okt. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban nagyon sok étel marad meg, és ezt 100%-ra tudod, akkor vagy nem adják oda a teljes adagot, ami elképzelhetetlen nekem, vagy a gyerekek válogatósak, és nem eszik meg. Mindkét esetben éhes marad a gyerek. A spórolás miatt úgy ki van porciózva minden, hogy ha viszont jól esznek a gyerekek, akkor szinte nincs maradék, és repetára is csak kivételes esetben jut (a mi ovinkban nem helyben főznek), ha valaki későn szólt, hogy nem megy oviba a gyereke.


Azzal semmi rosszat nem teszel, ha megkérdezed, hogy jól szokott-e enni a gyereked, vagy válogatós.

2016. okt. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%

Az nem lehet hogy gyerekednek nem izlik az uzsona ezért inkább nem eszik ,és éhes marad.?

Honét tudod mennyi marad repetára.? Mert ha valami finom az uzsona akor mind elfogy ha meg vacak akkor marad több.

2016. okt. 11. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

Nem valogatos mindent megeszik amit ele raknak

Es ismetlen nem az a lenyeg h viszek e neki pluszba uzsonnat

Hanem h ehes marad

Pedig kislany nem is a legnagyobb vekonyka is de az etvagya nagyobb nala


En becsulettel fizetem az etkezeseket nem vagyunk ingyenesek

2016. okt. 11. 07:13
 29/39 anonim ***** válasza:
100%

Még az jutott eszembe, hogy nem is biztos, hogy éhes _marad_, az is lehet, hogy tényleg újra megéhezik. Ennyi idősen a gyerekek hihetetlen sok energiát igényelnek a növekedéshez, emellett rengeteget mozognak (az én fiam legalábbis kis túlzással még akkor is mozog folyamatosan, amikor ül:) Ő 3,5 éves, így néz ki egy napi étkezése:


7 körül eszik pár falatot itthon, plusz egy pohár tejet

fél 9-kor kapnak reggelit az oviban

10-kor gyümölcsöt

délben ebédelnek

3-kor uzsonnáznak

fél 5-kor itthon eszik még gyümölcsöt vagy joghurtot

fél 7-kor pedig vacsorázunk


Ha nem feküdne le 8-kor, akkor még egyszer megéhezne lefekvés előtt:) Itthon válogatós, de az oviban nem, állítólag mindent jó étvággyal megeszik. 98-104-es ruhákat hord, semmi felesleg nincs rajta, de izmos, jó testfelépítésű kisfiú. Én ezért nem csinálok gondot abból, hogy itthon még egyszer uzsonnázik, nem az ovi hibája szerintem.

2016. okt. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
Nálunk is az van mint a 7-es válaszolónál. A kicsit otthon megetetem és úgy indulunk fél 1-re a nagyért az oviba. Ebéd után kijön, hozza az uzsonnát majd azt ketten megeszik hazafelé! :) Otthon meg ebédelünk együtt.Ez nem az óvonőkön múlik. Biztos vagy benne h minden ebédet és uzsonnát az utolsó morzsáig elfogyaszt? Ha ígyis lenne és még éhes maradna, akkor otthon eszik.
2016. okt. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!