Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Azt mondta az iskolaérettséget...

Azt mondta az iskolaérettséget vizsgáló szakértő hogy aki 2011-es születésű 98% hogy nem engedik ikolába de hogy jelenthetneki ilyen mindenféle vizsgálat nélkül?

Figyelt kérdés
Stóval nyáron szeretnénk költözni a fiam 2011.6.17 én stületett, a félévi értékelés szerint szociálisan fejletlen ezért javasolják maradjon még egy évet óvodában. Ez abban nyilvánul meg hogy nehezen barátkozik és konfliktusban inkább háttérbe húzódik.Nem lenne gondom ezzel de mivel egy eleve visszahúzódó fiam van ha most nem engedik ikolába át kell vinnem egy másik óviba mert ugye elköltözünk és onnan egy év elteltével megint kiszakítom mert megy uskolába. Kértem szakértői vizsgálatot de ma mondta az ovónő hogy ma volt kint a kerületi szakértő az ovódában és kijelentette hogy akik 2011 ben születtek 98% hogy nem mehetnek iskolába , kijelentette mindezt annélkül hogy akár egy kérdést is fel tett volna a gyerekeknek. A fiam nagyon ügyes minden más téren ezért inkább azt szeretném hogy a visszahúzodótsága ellenére menjek iskolába mint hogy egy év alatt 2 megszokott helyről is kuszakítsam. Valaki járt már hasonló cipőben? Esetleg ha voltatok ilyen szakértői vizsgálaton mik a tapasztalatok?
2017. febr. 21. 14:02
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat az elgépelt betűkért 😊
2017. febr. 21. 14:04
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz az óvónővel! Az is lehet, hogy félreértettél valamit, mert mostanában éppen az az állami elváráss, hogy hatévesen lehetőleg menjen iskolába a gyerek. A fiad júniusi, így én nagyon meggondolnám, menjen-e suliba. Vidd el a nevelési tanácsadóba, vizsgáltasd ki!
2017. febr. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Ne haragudj, hogy a kérdésedre kérdéssel válaszolok, de ha egyébként is új oviba menne akkor nem mindegy? Az iskola is teljesen új közeg, tehát így is úgyis kiszakítod a megszokott közegből, de mellé még azzal is meg kell küzdenie, hogy vége a gondatlan gyermekkornak és kezdődhet a suli, a házi feladatot, a kötött tanterves órák stb. Ha egyébként is visszahúzódó és nehezen barátkozó jellem, akkor nem hiszem, hogy az javaslat ellenére suliba kéne vinni.
2017. febr. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

az én lányom is 2011-es! ő májusi és menni fog suliba. viszont a nyáriak közül mindenki visszamarad-de ahhoz hogy maradhassanak el kellett vinni nev.tanban ahol felmérték őket hogy mi a helyzet.

Szóval:ez nekem nagyon fura hogy csak kijelentették hogy nem mehet és kész..

2017. febr. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nálunk a 2011-es születésűeket nem kell nevtanba vinni, ha vissza akarja a szülő tartani. ellenben valóban, ha a pedagógus javasolja a visszatartást, a szülő pedig nem szeretné, akkor kell szakvélemény.

sok tavaszi gyerek marad az oviban, de van augusztusi, aki iskolába megy.

nálunk sima csoportba járnak, szóval aki marad, annak mindenképpen új (vegyes) csoportot és új óvónéniket kell megszoknia.


szerintem is jobb lenne még egy évig ovi a kisfiadnak, még ha új közösségben is. még egy kicsit "kicsi" lehet... ráadásul biztosan lesznek olyan pajtások, akikkel majd együtt mehet iskolába.

2017. febr. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is félreértett valaki valamit, inkább arról lehet szó, hogy a 2011-es NYÁRI születésűeknek nem igazán javasolják még a sulit - de ott van a 2% esély, hogy mégis, ha tényleg érett rá. Gondolom az eddigi tapasztalatok alapján vallja, hogy 100-ból 98 gyerek még nem iskolaérett ebben a korban.

(Mi amúgy voltunk szakértőiben iskolaérettségi vizsgálaton, januári születésű a gyermekem, az adott évben töltötte be a 6. életévét és egyértelműen javasolták neki, hogy menjen iskolába. Bár nálunk az óvónők is egyetértettek, csak a lányom SNI-s, ezért nála kötelező volt az iskolaérettségi vizsgálat.)

2017. febr. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz lesz a gyerekének.Hisz mire megszokja az új környezetet addigra újra válthat. Anno én is vinni akartam tavaszi gyerekemet. Vezető óvónő azt mondta nem engedi, mert kicsi (méretileg). Fiam menni akart suliba nagyon. Vittem a nevelési tanácsadóba a szakértő bizottság elé, ahol láss csodát, a vezető óvónő szavait mondták nekem vissza. Enyhén gyanús. Na, az egész úgy nézett ki, hogy 5 óra hosszat voltunk az 5,5 éves fiammal a nevelésiben, mindenhova utolsó utáninak hívták be és vagy 3-szor annyi ideig volt bent. Kb kicsinálták direkt. Na a szekértőin az volt, hogy számolási gondok. Itt tudtam, hogy a vezető óvónő keze van benne, ugyanis már az oviban középsőben közölték, hogy a fiam a tízes számrendszerben is kialakult a számfogalma :) (van egy sulis tesója és világ életében számolt a kisebbik fiam). Vittem tovább a megyeibe. Ott mondták, hogy másodikban is megállná a helyét a fiam matemtika terén. Tény, hogy méretben kicsi. De közben olyan nyomást kaptam az ovi felől, hogy megtörtem. Maradt. Sose bántam még ennyire valamit. Iszonyúan megszenvedte az új csoportban az oviban. Sose ment sírva az oviba, kivéve az utolsó évet, teljesen kifordult magából. Volt olyan, hogy a suliba mikor letettük a nagyot, kiborult, sírt, hogy maradni akar. Kaptam az ívet a suliból is,hogy ők mondták, hogy jöhet szakértői engedély nélkül. Ismerték a fiam. Tudták, hogy érett a sulira. Volt nap, mikor benthagytam pár órára az órákon mert nem volt ovi, nekem meg orvoshoz kellett mennem. Nagyon tudták a tanárok a képességeit, feladattudatát, feladatkövetését.Piszkáltak is sokat, hogy nem vittem és az ovira hallgattam.De hát nem olyan egyszerű ez.
2017. febr. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát. Igen az első gondolata az embernek hogy majd az ottani óvodába beszokik és biztos lesz onnan pajti akivel iskolába együtt megy, de ahova költözünk csak egy óvoda van és nagyon sok rosszat hallotam róla így nem szeretném oda íratni ha még is maradnia kell még egy évet csak környékbeli óvodák jöhetnek szóba.Igy viszont nem biztos hogy lesz neki valai. Viszont az unokatestvére most kezdi ott az első osztályt és mivel imádják egymást ha vele kezdhetné szerintem sokat segítene. Nagyon sokat rágodtam a dolgon mi legyen ezért is kértem a szakértői véleményt, de nem szeretném hogy csak azért foglyák vissza mert júniusi. Ha visszafoglyák annak tényleg oka legyen. Az óvonők megértik a dilemmám nincsebek elenem ( legalábbis ezt muratják felém )
2017. febr. 21. 17:06
 9/9 Baranka ***** válasza:
A nagyobbik lányom 2011.júliusi születésű. Képességei szerint iskolaérett, mehet suliba. De mivel óvónénik szerint is nagyon játékos még igy marad oviban még egy évet. Egyre jobban azt érzem jól döntöttünk apukával, óvónőkkel közösen.
2017. febr. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!