Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Melyik óvodát választanátok?

Melyik óvodát választanátok?

Figyelt kérdés

Mindkettő ovi 5 perc sétára van tőlünk, úgyhogy az elhelyezkedés nem döntő.

1. ovi: Németek által fenntartott óvoda, tehát nem állami. Látszik is rajta, minden olyan, mintha Németországban lenne. Folyton újítgatják, bővítik. A szobák szépen felszereltek, sok új játék. Az étkeztetés is minden igényt kielégít, egészséges ételek, sokféle gyümölcs, zöldség. Az intézményhez tartozik általános iskola és gimnázium, ahol már német nyelven folyik a tanítás. Ennek megfelelően oviban is erős a német nyelv tanítás. Lányom néha járt angol bölcsibe, nyilván ez nem komoly nyelvtanulás, de azért azt már ismeri valamennyire, németül még sose hallott egy szót se, mi se beszéljük a nyelvet, félek eléggé összezavarná, de ehhez nem értek. Óvónőt nem ismerek onnan, ismerősök által se, úgyhogy nincs ilyen jellegű információm. Jövőre tudna menni a lányom, év közben nem veszik be, akkor 3 és fél éves lenne.


2. ovi: Sima állami ovi, sokban nem tér el a többitől. A szobák kicsit kicsik és a játékok már eléggé elhasználtak, de az udvar szép nagy és viszonylag sok a játék. Viszont azt tudom, hogy sokat járnak el. Viszik gyakran őket színházba, kirándulni, szoktam velük találkozni a közeli folyóparton, ahol amolyan környezetismeret órát tartanak. Barátságos óvónők, egyik különösen szimpatikus, nagyon sok hasznos dolgot mesél a gyerekeknek a természetről és látszik, hogy nagyon szeretik a gyerekek. Mikor arra járok, mindig gyerekek veszik körül és hallgatják amit mesél. Ide akár év közben is beveszik a lányom, szóval akár idén ősztől, 2,5 éves korától. Nem bölcsis, itthon van velem, nem biztos hogy várnék még 3,5 éves koráig.


Az én szívem a második felé húz, nekem szimpatikus. De férjem pedzegeti az első óvodát, apukám pedig egyenesen kampányol amellett. Kíváncsi volnék más véleményére ezzel kapcsolatba.


2017. máj. 31. 23:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
16%
Az állami ovikban már megvoltak a beíratások ,igy nem hiném hogy lesz helye idéntől,2,5 évesen,de én az állami ovit mondom de meny be és beszélj az állami ovi vezetőjével hogy feltudják e venni most szeptembertől.
2017. jún. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
73%
Azt ahol a gyerek jól érzi magát. Én így választottam ovit szülőként én azt látom jobbnak és leendő tanítóként is, ha picinek engedjük, hogy a nagy mozgásokat gyakorolja és fokozatosan haladni az egyre finomabb mozgás felé. Engedni fára mászni, mászókázni, sarazni nyáron és maga megapasztalni a dolgokat.
2017. jún. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
33%

Állami oviba akkor mehet, ha idén tavasszal be is írattad!

Amúgy én a német nyelv mellett kampányolok, az angollal szemben. Mondjuk én mind a 2 nyelvet beszélem. A legtöbb középiskolában kötelező 2 nyelv már, ez általában angol és német. Tehát, mind a 2 nyelvet fogják alapból tanulni és jobb, ha a némettel kezd a gyerek. Ha anyagilag megtehetném, akkor a magánoviba vinném. Gondolom ott is vannak más foglalkozások a nyelvtanulás mellett. Kirándulás, környezet és hasonlók. Bár biztos szigorúbb is. Amúgy az én fiam februárban volt 3 éves, most szeptemberben kezd. Mind a 3 gyerekem közel 3,5 évesen kezdett, nem bántam meg, jobban megértek az ovira. Egy önkormányzati oviban is vannak nagy elvárások egy kiscsoportossal szemben. 2,5 éves nem biztos, hogy fel tudja venni a tempót a 3-3,5 évesekkel. Nálunk az óvónők nem kivételeznek csak azért egy gyerekkel, mert 1 évvel kisebb, mint a többi gyerek. Persze ez attól is függ, hogy mennyi gyerek van egy csoportban. Nálunk 10 csoport van átlag 25 gyerekkel, így hamar önállósodni kell a gyerekeknek.

2017. jún. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
10%
Hát nemtom, én is beszélem mindkét nyelvet, de az az igazság, hogy az összes német és osztrák kolléga, meg úgy a nemzetközi cégeknél mindenki, tud angolul, úgyhogy a németnek semmi haszna, hacsak az nem, hogy németül beszélve az angolt már nagyon könnyű megtanulni.
2017. jún. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Idegen nyelvet tanulni csak kb 6 hónapos kor előttől kezdve javaslok,

vagy pedig 7 / 8 éves kortól kezdve.


A két időszak között esélyesen megzavarja az anyanyelvi fejlődést az idegen nyelv tanulás.


(Persze ha külföldön élnétek, akkor a kényszer nagy úr elve okán lehet, hogy kénytelen lennétek beletörődni az idegen nyelvi közegbe.)

2017. jún. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Még annyit teszek hozzá, hogy a legtöbb gyermek számára a 4. életévtől kezdve ideális az óvodakezdés, gyermeklélektani okokból.


Más kérdés, hogy ma már törvény szerint 3 éves kortól kötelező óvodába járni, kivéve nyomós indokkal.

2017. jún. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!