Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Lehet-e még jegyzőkönyvet...

Lehet-e még jegyzőkönyvet felvetetni, és érdemes-e (óvodai baleset-lépsérülés)?

Figyelt kérdés
5 éves kislányom még júniusban esett le egy mászókának nem nevezhető játék tetejéről(kb. egy ilyen szőnyeg porolónak néz ki) , ami kb. 1,5 m magas.Igaz , hogy felhívtak az óvodából , hogy leesett és nagyon sír menjek érte ,de én nem tudtam még akkor , hogy ennyire magasból.Természetesen sem orvost , sem mentőt nem hívtak , pedig mondtam , hogy legalább 1 óra mire odaérek a munkahelyemről.Megérkezésnél már nem sírt , csak hüppögött és ült a padon a kislányom , de nagyon fájlalta az oldalát és a vállát , a 2 óvónő annyit mondott , hogy nem láttak rajta külsérelmi nyomokat és biztos csak az ijedtség miatt sírt annyira , biztos nincs semmi komolyabb baja.Kérdezgettem még őket , annyit mondott az egyik , hogy egyszer talán szólt neki , hogy nehogy leess onnan , de mikor megtörtént az esés egy távolabbi padon ült és a sírásra ment oda.Megmutatta , hogy hova mászott fel és , hogy onnan esett le.Lányom is alátámasztotta , hogy az óvónéni szólt neki , hogy nehogy leessen onnan ő pedig visszaválaszolt , hogy oké nem fogok.És igen tudom , hogy az óvónőnek sokkal több gyerekre kell figyelnie , habár ez délután 4 után volt , kb 6 gyerek mellett és még 2 másik óvónő mellett (tudom milyen több fele szakadni , 3 gyermekem van).Engem az zavar az egészben , hogy nem hívtak ki még egy ügyeletes háziorvost sem , hiába tudták , hogy 1 óránál hamarabb nem érek oda , illetve az , hogy leráztak annyival , hogy á úgy sincs semmi baj.Hát szerencsénkre inkább bevittük a kórházba , hogy ránézzenek minden rendben van-e , na de azt nem gondoltam volna , hogy ennyire életveszélyes probléma lett ebből az esésből.6 hétig kellett bent feküdnie , iszonyat nehéz volt megoldani a 2 kisebbik testvér mellett.Az utolsó ultrahang kontrollon az orvosnő azt mondta , hogy összeforrt , de ez egy maradandó károsodás (pl. kialakulhat ciszta stb.).És rákérdezett , hogy csináltunk-e jegyzőkönyvet az óvodával.Megmondom őszintén nem tudtam róla , hogy ennek ez lenne a normális menete.Igaz szerencsénkre sok beteg gyerek szüleitől nem kérték el az orvosok a napi 3000 ft-ot (mert kb annyiba került volna a napi ellátás , úgy hogy bent lehetett vele valamelyikünk) , és nem is a pénz miatt kérdezem , hanem , hogy a későbbiekben okozhat-e bármi gondot , hogy mi nem kértünk ott akkor baleseti jegyzőkönyvet m, illetve , hogy lehet-e még most ezt kérvényezni 3 hónap elteltével?

2017. szept. 8. 21:51
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
54%

Google 1. találat:

[link]


Ennyire semmi biztosítás

2017. szept. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Fél 6-ig van , és rosszul írtam nem 4-kor volt , hanem 3 óra körül.4 körül értem oda , de mintha nem lenne mindegy hánykor , ja bocs gondolom belőled kiindulva neked az lenne a lényeg , hogy pontosan mikor , hány óra hány perckor csattan szét a gyereked , nem pedig az , hogy hogyan szedd össze : ) Komolyan mondom hihetetlen , hogy itt 1000 emberből jó , ha akad egy aki művelt és tud értelmezni és nem a részletek belekötésében veszlik el.Most komolyan ...tudja valaki értelmesen értelmezni a feltett kérdésem?Vagy ennyire túlkomplikált kérdést tettem volna fel?
2017. szept. 8. 22:52
 13/24 anonim ***** válasza:
85%

Nem, 3 hónappal később már senki nem fog neked hiteles jegyzőkönyvet adni, hisz amint látod te magad sem emlékszel már a pontos részletekre.

A dokinő az utolsó uh szólt hogy kellene jegyzőkönyv-akkor miért vártál eddig?

2017. szept. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Utolsó én ezzel tisztában vagyok , mint előbb írtam nem a mostanról van szó , hogy nekünk így meg úgy kell a pénz meg stb szemét óvoda szemét óvónő , hanem arról , hogy ha a későbbiekben például mikor felnőtt lesz a lányunk és szeretne egy gyermeket , viszont túl kockázatos a teherbeesés a lépsérülése miatt , de feltételezzük , hogy egy műtéti beavatkozással csökkenteni vagy megszüntetni lehetne a kockázatot , de az nem lenne esetleg tb támogatott , akkor elméletileg(gyakorlatban is így van , ha minden igaz a jogban) , akkor ezt a óvodának kellene megtérítenie , feltéve , ha ott készült a balesetről jegyzőkönyv.Na most akkor felteszek egy remélhetőleg jobban értelmezhető vagy legalábbis egyesek számára esetleg könnyebben értelmezhető kérdést: Volt-e már valakinek ebben tapasztalata , hogy a gyermeke balesetet szenvedett oktatási intézményben , és utólagosan került sor a jegyzőkönyv felvételére?
2017. szept. 8. 22:57
 15/24 anonim ***** válasza:
63%

Ja, ez így működik, ha az óvónéni rám szól, hogy ne essek le a mászókáról, akkor nem fogok? :D Nevetséges.

Eleve nem szabadna óvodás gyerekeknek másfél méter magas szőnyegporolókon mászókázni, ahonnan bármikor lezúghatnak, még csak nem is puhára.

Én nemcsak a jegyzőkönyvet vetettem volna fel, de fel is jelentem őket ott helyben. Így is nagy baj lehetett volna, de ha legközelebb a gyerek a fejére esik? Vagy a nyakát töri akármelyik?

Persze, a gyerekek esnek-kelnek, az óvónénik meg nem tudnak mindenkire figyelni, előfordul stb, na de ovis gyerekek másfél méteres mászókán? Komolyan? Ezt szó nélkül kellene hagyni? Pláne, hogy a gyerek sír a fájdalomtól és nem hívnak orvost hozzá? Ez nem normális, akárki akármit mond. Nem járatnám ilyen helyre a gyerekem.

2017. szept. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Nem azt mondta , hogy kellene , hanem , hogy készült-e , mert lehet , hogy a későbbiekben jól jönne.És mellesleg hozzátette ő is , hogy nagyon szeretik elsunyizni ezeket , főleg , ha látják , hogy a szülő nem éppen egy ügyvéd , vagy jogi karon végzett személy , hogy tisztában legyen azzal , hogy ezt nekik kötelezően ki kell állítaniuk.Emlékszek a részletekre , csak ember vagyok én is , olykor megeshet , hogy egy billentyűt odébb nyomok le...De most már tényleg örülnék , ha valami értelmes személy is akadna az elektronikai eszközök másik végén.
2017. szept. 8. 23:01
 17/24 A kérdező kommentje:
Utolsó , te legalább érted a helyzetet én sem szívesen járatom oda ezek után nyugodt szívvel , de mellettük szóljon , hogy nem gyakoriak ezek az esetek , de az tény , hogy egyszer sem hívtak ki orvos , pedig volt már lábtörés , szájrepedés stb.Előfordulhat , csak az nem mindegy hogy hogyan kezelik ...és a hiányos eljárás miatt lehetne őket zaklatgatni rendesen.És igen ez a legrosszabb , hogy mi a fenét keres ott egy ilyen "játék" , kicsiknek nem az én lányom volt az első aki leesett , csak ő járt olyan szerencsétlenül , hogy ő a legtetejéről és nem a emelvény részére , ami úgy csak féál méter lett volna , hanem a másik oldalára ami 1,5 m.
2017. szept. 8. 23:05
 18/24 tyttöö ***** válasza:
34%

"Komolyan mondom hihetetlen , hogy itt 1000 emberből jó , ha akad egy aki művelt és tud értelmezni és nem a részletek belekötésében veszlik el."


Az ördög a részletekben rejlik. 😉

2017. szept. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
70%

Én megkérdezném hogy lehetséges-e. De azt is elmondanámneki amit a doktornő mondott, hogy lehet a későbbiekben jól fog jönni, meg azt is hogy itt te most nem a pénzt akarod behajtani hanem ha netán lenne majd pár év múlva egy fizetős műtét a sérülése végett akkor kelleni fog a jegyzőkönyv.

De nekem sem ez lenne az első, hogy jegyzőkönyvet írassak. Lányom elesett neki a kinti kukának, vérzett az orra. Elsőre semmi komoly nem látszódott hamar elállt a vérzés másnap kiderült eltört az orrnyerge.

2017. szept. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
87%

Amiről ábrándozol UTÓPIA.

Egy jegyzőkönyv vajmi kevés ahhoz, hogy kártérítést követelhess bárkitől.

Feljelentés, per és talán kapsz valamit. 20 év múlva semmit nem tehetsz.

Az állami biztosítást pedig belinkeltem, ha nem lennél lusta 1 oldal szöveget elolvasni. 3000 Ft-ra igényt tarthatsz. Nem naoonta, hanem összesen.

2017. szept. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!