Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Lehet-e még jegyzőkönyvet...

Lehet-e még jegyzőkönyvet felvetetni, és érdemes-e (óvodai baleset-lépsérülés)?

Figyelt kérdés
5 éves kislányom még júniusban esett le egy mászókának nem nevezhető játék tetejéről(kb. egy ilyen szőnyeg porolónak néz ki) , ami kb. 1,5 m magas.Igaz , hogy felhívtak az óvodából , hogy leesett és nagyon sír menjek érte ,de én nem tudtam még akkor , hogy ennyire magasból.Természetesen sem orvost , sem mentőt nem hívtak , pedig mondtam , hogy legalább 1 óra mire odaérek a munkahelyemről.Megérkezésnél már nem sírt , csak hüppögött és ült a padon a kislányom , de nagyon fájlalta az oldalát és a vállát , a 2 óvónő annyit mondott , hogy nem láttak rajta külsérelmi nyomokat és biztos csak az ijedtség miatt sírt annyira , biztos nincs semmi komolyabb baja.Kérdezgettem még őket , annyit mondott az egyik , hogy egyszer talán szólt neki , hogy nehogy leess onnan , de mikor megtörtént az esés egy távolabbi padon ült és a sírásra ment oda.Megmutatta , hogy hova mászott fel és , hogy onnan esett le.Lányom is alátámasztotta , hogy az óvónéni szólt neki , hogy nehogy leessen onnan ő pedig visszaválaszolt , hogy oké nem fogok.És igen tudom , hogy az óvónőnek sokkal több gyerekre kell figyelnie , habár ez délután 4 után volt , kb 6 gyerek mellett és még 2 másik óvónő mellett (tudom milyen több fele szakadni , 3 gyermekem van).Engem az zavar az egészben , hogy nem hívtak ki még egy ügyeletes háziorvost sem , hiába tudták , hogy 1 óránál hamarabb nem érek oda , illetve az , hogy leráztak annyival , hogy á úgy sincs semmi baj.Hát szerencsénkre inkább bevittük a kórházba , hogy ránézzenek minden rendben van-e , na de azt nem gondoltam volna , hogy ennyire életveszélyes probléma lett ebből az esésből.6 hétig kellett bent feküdnie , iszonyat nehéz volt megoldani a 2 kisebbik testvér mellett.Az utolsó ultrahang kontrollon az orvosnő azt mondta , hogy összeforrt , de ez egy maradandó károsodás (pl. kialakulhat ciszta stb.).És rákérdezett , hogy csináltunk-e jegyzőkönyvet az óvodával.Megmondom őszintén nem tudtam róla , hogy ennek ez lenne a normális menete.Igaz szerencsénkre sok beteg gyerek szüleitől nem kérték el az orvosok a napi 3000 ft-ot (mert kb annyiba került volna a napi ellátás , úgy hogy bent lehetett vele valamelyikünk) , és nem is a pénz miatt kérdezem , hanem , hogy a későbbiekben okozhat-e bármi gondot , hogy mi nem kértünk ott akkor baleseti jegyzőkönyvet m, illetve , hogy lehet-e még most ezt kérvényezni 3 hónap elteltével?

2017. szept. 8. 21:51
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
49%

Ne haragudj, lehet, hogy nem segitek neked erdemben a hozzaszolasommal, de elolvastam a kerdesedet, a valaszokat es kicsit megdobbentem. Nyugaton elunk, teny, hogy nem ismerem a magyar rendszert, de furcsa, hogy az ovodai/iskolai baleseteket (nyilvan a kovetkezmenyekkel jarokat, nem a horzsolasokra gondolok) ennyire elfogadjak az emberek. Ha beadom a gyerekemet az ovodaba/iskolaba, akkor nyugodt szivvel teszem es szenttul hiszem, hogy ugyanugy biztonsagban lesz, mintha velem lenne. Lehet, hogy en akarok tul sokat, de elvarom, hogy ne potyogjanak apro gyerekek le a maszokarol. Azt meg foleg elvarom, hogy az ovononek/pedagogusnak legyen annyi tapasztalata/tudasa, hogy a szulon kivul orvost vagy mentot is hivjon, ha nagyobbnak latja a bajt.

Itt is tortennek balesetek, olyanok is, ami az intezmeny hibaja, felelossegenek elmulasztasa miatt van. Nalunk is elofordult egy ilyen, az en fiam is kerult kerekesszekbe hetekre ilyen baleset miatt, tobb mutetje volt es tobb honapos rehabilitacios idoszak, plusz kb 2 evnek kellett eltelnie, mire kizartak a maradando karosodast.

Itt teljesen normalis lett volna, ha beperelem az intezmenyt, de nem tettem. Hogy miert nem? Az iskola es a szemelyzet hozzaallasa miatt. A baleset utan percekkel engem ertesitettek, kb 10 perc mulva ott voltam es velem egyutt erkezett a mento is. Naponta tobbszor erdeklodtek a gyerek allapotarol es szamtalanszor elnezest kertek, nem haritottak a felelosseget. Itt nekem jelenteni gyakorlatilag nem is kellett semmit sem, a korhaz mar az elso nap megkezdte a vizsgalatot, majd az elso mutet utan pontositotta a serulest, jelentette az erintett szervnek, akik kivizsgaltak az esetet. Az biztos, hogy a kovetkezo x evben ilyen jellegu baleset mas gyerekkel nem fog megtortenni ott...

Mire a gyermekem visszakerult a suliba (eleinte kerekesszekben, majd mankoval jo idore) a fel iskolat, folyosot, mosdot, tanermet, ebedlot atrendeztek ugy, hogy a gyerek kozlekedni tudjon biztonsagosan es a szemelyzettol is minden tamogatast megkapott ehhez, a tobbi diakot is felkeszitettek, hogy mire kell figyelniuk, hogyan segithetnek.

Mint irtam en vegul nem pereltem, mert az iskola hozzaallasa pozitiv volt, gyorsan intezkedtek, elismertek a hibajukat es ki is javitottak. Az ellenorzo szervektol, onkormanyzattol is kaptak figyelmeztetest es rendszeres ellenorzest, ami nem lehet kellemes.

Itt jegyzokony automatikusan keszul meg kisebb serulesnel is, nagyobbaknal hazon belul kivizsgalas is van es mindent rogzitenek. Ez a kesobbiekben barmikor eloszedheto (ha esetleg kiderul pl maradando karosodas), nincs elevulesi ido, ennek utanajartam, de szerencsere az esetunkben nem volt erre szukseg.

Meg egyszer, ne haragudj, hogy feleslegesen irtam, de nekem megdobbento, hogy sokan ennyire elfogadoak a kozintezmenyben tortent komolyabb serulesekkel (vagy csak azert, mert nem a sajat gyermekuk serult). Nem hinnem, hogy a szulonek csak ennyi joga van. Ha mas gyerekkel tortenne ilyen es tudnek rola, akkor sem valoszinu, hogy masnap reggel mosolyogva, nyugodt szivvel tudnam rajuk bizni a gyermekemet.

Egyebkent talaltam egy cikket neked, ami erdekes lehet, igaz, hogy mar nem friss, de hatha segit: [link]

2017. szept. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
50%

Amikor én jártam oviba, hatalmas 2 méteres csúszda volt, meg rakétás 2 méteres mászóka. Fémből, alatta homokozó.


Persze az udvar bizonyos részeit bizonyos csoport használhatta csak. A kicsiknek műanyagcsúszda volt, kb derékig érő és sima homokozó és kisvonat fából.


Az én gyerekem csak egyszer sérült meg eddig velem, akkor volt egy puklija, mert tök magától álló stabil helyzetben a falba verte a fejét, de azért elvittem az orvoshoz. Hiába nem vérzett, fájlalta és sírt.


Szerintem nem is biztos, hogy egy kihívott gyerekorvos megállapította volna ezt, én azt tudom elképzelni, hogy kiakadt volna, hogy kihívtá, mert egy gyerek megütötte az oldalát.


Tőlem is egy órára van az ovi, csak pár kilóméter, de dugóban lehetetlen korábban odaérni.


Amúgy az a furcsa, hogy szóltak neked, mikor azt gondolják, nincs baj.


Nekem nem szóltak a bölcsiben soha, mikor kékzöld foltos lett a gyerekem, vagy lehorzsolta a könyökét véresre. Apró balesetek előfordulnak, jól is néznénk ki, ha naponta többször hívnának, hogy Lalika lefejelte a csapot, elcsúszott egy kisautón, vagy a Sári megharapta, esetleg elesett a kismotorral a betonon. Itt sántít a dolog. Ha kis dolgot sejtenek, ne hívjanak, ha nagyot, akkor rögtön intézkedjenek, pláne, ha szólsz.


Szerintem jól jártál el, az a lecseszés viszont lemaradt, hogyha komoly bajt sejtettek miért nem hívtak orvost, mikor külön kérted. Amint kiderült volna a gond, kértem volna jegyzőkönyvet. Szerintem utólag nem lehet.


Én is mérgesebb vagyok, ha olyan történik, ami, ha én vigyáznék rá sosem történne, de az is biztos, hogy ennyi gyerekre én sem tudnék vigyázni. Igaz, nem is vállalom, pont ezért.


Hogy álltak hozzá, mikor visszamentetek? Az óvónő, akire rá volt bízva, remélem tényleg sajnálta és lelkiismeretfurdalása volt. Elmondanám neki, mi lesz a gyerekkel(szülési nehézség, meg,hogy bele is halhatott volna, ha nem viszed kórházba), hátha jobban odafigyel és nem a padon beszélget.


Amúgy nem minden oviban ülnek a padon. Először az én gyerekem is ilyen helyen volt, váltás után tűnt fel, hogy jé, van, ahol együtt játszanak a gyerekekkel az udvaron.

2017. szept. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
94%

tegnap 22:57

Érthetően:

A gyerek biztosítójától kell kérdezni, van-e lehetőség hónapokkal későbbi jegyzőkönyvet felvetetni.

Az óvoda nem fog fizetni még jegyzőkönyv megléte esetén sem. Csak akkor, ha polgári perben beperled őket.Persze, ott a lehetőség, hogy a perben megállapítják, nem vétkes az óvoda a gyerek állapota miatt.

Az egyik válaszoló olyan szépen leírta, külföldön hogyan megy ez. És? Magyarországon élünk,a mi törvényeink a mérvadóak.

2017. szept. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
79%
Úgy tudom, az óvodának kellett (volna) jegyzőkönyvet készítenie. Lehet, hogy csak el kell kérni. Óvónő vagyok, a korábbi munkahelyem eltört egy kislány keze. Hasonlóan indult: nem látszott semmi, de nagyon sírt, így hívtuk anyukát, aki pár óra múlva telefonált, hogy eltört a kislány keze. Épp felmondott a balasetvédelmis kolléga, így nekem kellett kitölteni a jegyzőkönyvet. Nem kérte még akkor senki, de meg kellett írni. Később a biztosító el is kérte.
2017. szept. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!